Вход
Намерете ни във facebook
Top posting users this week
No user

Go down
Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

red *История* --> Коментари

Съб Фев 11, 2012 7:46 am
Тук можете да пишете коментарите си! smile
liuba4e
liuba4e
Състезател
Състезател
Female
От : Страната на Мухъла!
Рожден ден : 04.09.1993
Години : 30
Мнения : 1230
Дата на рег. : 05.02.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: ,,Naruto'' , ,,Samurai 7'' ;

red Re: *История* --> Коментари

Вто Фев 14, 2012 4:52 pm
Браво Христина, за 14 - годишна, не е зле. Даже ми се стори интересно и го прочетох до края. Това е добре, защото е различно от останалите Сасусаку фикове. Лек и отпускащ, което е хубаво и ако продължиш, можеш да се развиеш още, но...

Имаш граматически, правописни, пунктоационни и други грешки. Но това е, защото текстът не е подлежал на редакция. Разбира се в описанията си можеш още, но като за начало е добре (Аз съм много по - зле. С два леви бастуна в писането и пак... Но това не значи, че не мога да дам оценка.)

Първият ти абзац плюс част от втория, са катастрофални. И сега ще видиш.

''Беше последният ден от седмицата. Сакура прекарваше времето си в магазина за сладки(Имаме запетая.) където работеше най-добрата и( Трябва да е '' й'') приятелка ( Тук има нужда от тире) Ино. Ино (Получава се повторение. Замени го с '' Тя''.) беше блондинка с красиви сини очи, които Сакура много обичаше в приятелката си. ( Ужасна граматическа грешка, вадеща очите ми. Ти представяш ли си аз да харесвам, например гърдите в приятелката ти? Виждаш ли как имаш излишни думи. Фрагмента '' в приятелката си'' е напълно неточен.)
В центъра имаше мнох( ''Много''.)о хора, но най-много бяха скейтърите. Сакура погледна навън и очите ѝ се спряха на едно момче, което някак си се отличаваше от другите. ''

Имаш още грешки, като '' чуства'' , ''мнохо'' и прочие и прочие. Ужасно много пунктоационни грешки, но въпреки всичко ми хареса. Слагай интервал след всеки препинателен знак. Това е водещо при писането на текст, за да се чете по - лесно от читателя. Искам следваща глава.

п.п. Това, че откроявам грешките ви е, защото съм добър наблюдател и, защото се опитвам да ви помогна. Не искам това да се приема като хвалебствие или напереност. Откроявам грешките ви, защото и аз ги допусках, но за разлика от мен, вие имате потенциал, а аз не и за разлика от мен, вие не се опитвате да оправите тези правописни грешки. Това ще пречи и при кандидатсването ви, в която и да е институция. Използвайте ме максимално, защото да ви покажат грешките и да ви критикуват, значи, че на хората им пука за вас. Следващия, който ме попита - защо - директно ще го насоча към тази тема.

п.п Нека да попитам всички, защо никой не писа в тази коментарна тема? Защо едни да ви интересуват, а други не? Аз влизам съвсем рядко вече, а вие които стоите по цели дни, нямате време. Аплодисменти към всички.

п.п. Христина хубаво е, че си започнала нещо ново и найстина оригинално, но тази Сасусаку двойка е... Опитай се с нови персонажи от нови анимета, филми, книги... Не ви ли втръсна вече? Моля ви се.
`Melody
`Melody
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Страната на чудесата
Рожден ден : 09.02.1998
Години : 26
Мнения : 287
Дата на рег. : 29.12.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto, Naruto Shippuuden, Hakououki Shinsengumi Kitan, Mononoke Hime, Death Note, Durarara, Avatar-the last airbender, cowboy bebop.

red Re: *История* --> Коментари

Чет Фев 23, 2012 10:57 am
Историята много ми харесва! Много добре си представям Саске като скейтър. Правиш много хубави описания, но лично останах с впечатление, че използваш твърде много сравнения, метафори и страдателен залог, красиво е но когато са твърде нагъсто става тромаво.
"Тя беше разглезено момиче, но с чуства. Винаги е била сърцеразбивачка и винаги си е играла с момчетата. Момичето реши да прибере розовите си коси на опашка."
Тук би трябвало да има нов абзац или въобще да го няма последното, защото нещо не ми се връзва.
"Тъй като бяха заспали много рано, момичетата се събудиха точно когато слънцето изгряваше на хоризонта. ......... Сакура отвори зелените си като детелина очи посрещайки поредния лъч светлина подаващ се през прозореца. Тя сънено се протегна и погледна към приятелките си, които бяха целите в пуканки. Тихомълком Сакура стана, взе лаптопа на Ино и се изнесе в съседната стая. "
Тук има несъответствие. Първо са се събудили, а после Сакура се събужда. Разбирам какво си искала да кажеш, но щеше да е по-добре без първото подчертано.
Мога да сложа и още аргументи, но засега така е добре.
Като цяло много ми хареса, историята е наистина интересна и се надявам в скоро време да я продължиш. smile
inner_me97
inner_me97
Развиващ се
Развиващ се
Female
От : 0twъd realн0сtta ~*
Рожден ден : 04.03.1997
Години : 27
Мнения : 39
Дата на рег. : 22.04.2012

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto, Naruto Shippuuden, Death Note, Kuroshitsuji

red Re: *История* --> Коментари

Сря Май 16, 2012 4:55 pm
Сладурско е! Ще го следя с удоволствие! ^^
sekai
sekai
Голям фен
Голям фен
Female
От : Тайна Майна^^
Рожден ден : 04.07.1998
Години : 25
Мнения : 2080
Дата на рег. : 27.02.2012

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: D.Gray-Man ♡ Naruto Shippuuden ♡ Bleach ♡ FMA ♡ FMA Broterhood ♡ One Piece ♡ Fairy Tail ♡ Elfen Lied ♡ Kuroshitsuji ♡ Angel Beats ♡ Inuyasha ♡ Lovely Complex ♡ Mirai Nikki ♡ Higurashi no Naku Koro ni ♡ Code Geass ♡ Claymore ♡ Shiki ♡ Kami-sama Hajimemashita ♡ MM! ♡ Gintama ♡ Chrno Crusade ♡ Hunter x Hunter ♡ Hunter x Hunter (2011) ♡ GTO ♡ Kuragehime ♡ Detective Conan

red Re: *История* --> Коментари

Нед Авг 12, 2012 3:06 pm
Хубаво фикче! *История* --> Коментари 787605
Като използваш стандартни герои в нестандартен разказ може да стане много зарибяващо. *История* --> Коментари 281394
Чакам следващата глава с нетърпение! ooo da
Sponsored content

red Re: *История* --> Коментари

Върнете се в началото
Similar topics
    Права за този форум:
    Не Можете да отговаряте на темите