Вход
Намерете ни във facebook
Top posting users this week
No user

Go down
-*-What The Hell-*-
-*-What The Hell-*-
Филми, сериали, детски
Филми, сериали, детски
Female
От : Korea
Мнения : 14899
Дата на рег. : 10.05.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Kaichou wa maid-sama, Inuyasha, Inu x Boku SS

red -коментари- Малкият убиец

Чет Мар 01, 2012 8:25 pm
тук
Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

red Re: -коментари- Малкият убиец

Чет Мар 01, 2012 11:50 pm
Не ми хареса. Кратко. Толкова кратко, че го прочетох за по-малко от минута. Предполагам, че си го писала за пет. Просто първото, което ти е дошло в ума, необмислено детайлно, без връзка, нелогично...

Сега предполагам, че ще има хора, които ще скокнат да ми казват колко зла съм и колко съм груба, но честно твоето фикче иска голяма преработка. Остави настрана СасуСаку линия или нещо по аниме, това, което си написала е уж авторско, но героите ти са неразвити сюжетно, липсват описания на вътрешен свят... Не искам да си помислиш, че се заяждам с теб и за това ще ти кажа основната ти грешка.

В малкия сюжет на "Малкият убиец" няма причинно-следствена връзка. Това уж се води хорър, но (помисли!) хоръра е възможно най-трудния жанр, защото автора често описва криминалния ум без да разсъждава като него. С риск да прозвуча отвратително аз съм се насочила предимно към психотрилъра и хоръра. Допълвам, че мога да те насоча към няколко книги на известни писатели в този жанр (не Стивън Кинг, който се води краля на трилъра, а някои малко по-неизвестни!), които с писанията си са способни да влязат толкова дълбоко под кожата ти, че разумът ти да се втрещи от ужас. Разбира се, никой не иска от теб или мен да се съревноваваме с тях, но нищо не пречи да ги вземем за пример и да използваме техните похвати.

Та говорихме за причинно-следствената връзка... Предполагам знаеш какво означава тя - след причината идва следствието. С други думи, момиче, ти нямаш логично следствие на причината. Наблегнала си на най-отвратителното табу в хоръра, но вместо да стреснеш, е станало нещо като пародия. Много автори пишат за канибализма, разчупвайки общественото заклеймяване и постигайки желан ефект, но ти не си успяла да го направиш в желаните параметри.

С други думи трябва още да се учиш, да четеш други автори и до оформиш логиката си, защото изглежда ти бяга. Успех! smile
avatar
justwannabeone
Учaщ се
Учaщ се
Мнения : 198
Дата на рег. : 26.01.2011

red Re: -коментари- Малкият убиец

Пет Мар 02, 2012 12:09 am
Абсолютно съгласна с горния коментар. Като цяло стилът ти е много недоразвит, но ти май следваш и моята тактика - учиш се в движение.
Честно - не ми харесват нещата ти. Не мисля, че си ги писала с каквато и да е мисъл. Наистина все едно сядаш и първото, което ти дойде на ум, колкото да напишеш нещо. И така става, от опит знам, но просто не е... ефектно... От опит знам. -коментари- Малкият убиец 787605 Не съм сигурна дали следиш коментарите по нещата си, но ако да, май не ги взимаш под особено внимание... Пишеш за удоволствие, това го схващам. Повечето пишем за удоволствие. Но все пак искаш мнение, нали? За това качваш нещата си. Нали?
Без цел да те засегна. Изказвам мнение.
s.m.i.l.e.p.e.s.t
s.m.i.l.e.p.e.s.t
Член на суб група
Член на суб група
Female
От : София ... ;()
Рожден ден : 27.12.1998
Години : 25
Мнения : 1517
Дата на рег. : 30.11.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Kaichou wa maid-sama и други...

red Re: -коментари- Малкият убиец

Пет Мар 02, 2012 1:01 am
Това наистина е много кратко.

Тук не съм съгласна с cheryll, че не си успяла да стреснеш читателя.Мен ми стана наистина гнусно.Така се чувствам, когато чета Агата Кристи или Уилки Колинс.Идеята ти, макар и малко брутална не е лоша, чисто и просто като идея.Друг е въпросът, че има огромна липса на описания.Че самата сцена, описана по този начин, не излъчва стил.Поне аз така мисля, но на cheryll ще оставя да прецени, защото тя пише такива хоръри, аз не съм опитвала и не смятам да опитам!Както и да е.

В двадесет и един реда(точно, броих ги), които ти си написала, няма нито едно описание.Пропускаш запетаи , пред втората част, на двойните съюзи. Като го погледнеш, ама то няма нито един епитет, с изключение на "макетно", "този" и пр.(още един-два). Това не може да се нарече нито пролог, нито глава.
1)Защото не е написано:"Глава 1" или "Пролог" и пр.
2)Двадесет и един реда, са малко дори и за басня, трябва много да удължиш това, което си написала.Няма да ти е трудно, само трябва да "разтегнеш" изреченията.

П.п- Тези хорър елементи наистина дойдоха в повече.На заглавието пиши поне "(+12)". По принцип във форума, за да имаш регистрация трябва да си над 13, но не всички го спазват, а някои от тях са по-чувствителни.Просто сложи някаква възрастова граница, защото иначе някои хора сънуват кошмари!

Успех!

Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

red Re: -коментари- Малкият убиец

Пет Мар 02, 2012 1:15 am
s.m.i.l.e.p.e.s.t, права си за възрастовата граница! Причината, поради която не се стреснах е, че аз съм свикнала да чета подобни неща, но много по-... описателни, до степен такава, че можеш буквално да ги видиш. Никога няма да забравя книгата "Американски психар", която така и не дочетох. Беше отвратителна, гнусна, на моменти дебилна, но стилът бе... ужасяващо-реалистичен.

Каквото и да е, авторката трябва да се помъчи да прочете такава книга или поне някой разказ на Кинг. Ще й е от полза. Коментарите до тук не трябва да я отказват, а да я амбицират да продължи да се пробва да пише.

Като цяло стилът ти е много недоразвит, но ти май следваш и моята тактика - учиш се в движение.

justwannabeone^^, последното е възможно най-правилната критика тук, за което те поздравявам! Писането става с много писане и всеки се учи в движение. Момичето трябва да продължи да пише, но да не забравя и да чете, само така ще успее да достигне някакво ниво! -коментари- Малкият убиец 631890
s.m.i.l.e.p.e.s.t
s.m.i.l.e.p.e.s.t
Член на суб група
Член на суб група
Female
От : София ... ;()
Рожден ден : 27.12.1998
Години : 25
Мнения : 1517
Дата на рег. : 30.11.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Kaichou wa maid-sama и други...

red Re: -коментари- Малкият убиец

Пет Мар 02, 2012 1:25 am
Добре, стига толкова за възрастовата граница.Според мен, Мария не е много...здравословно да се четат хоръри, като на Агата Кристи и пр., защото на тази възраст психиката ти може лесно да се повлияе от такива прочетени или полу-прочетени историй.От там и кошмари нощем и стрес, усещане, че има някой за теб и други подобни.Момичето е на 14 и не знам, аз изтръпвам, само като видя заглавие на такава книга.

Съвета ми към Христина е:Ако толкова ти харесва да пишеш хоръри и кримки, взимай за образец не толкова страшни книги, защото ако веднага се нахвърлиш върху "Покани ме да вляза" например, не само, че няма да ти помогне, така както трябва, ами и ще се сещаш за нея и за самия автор със...да кажем, че няма да си щастлива когато чуваш името и/му!Аз исках да пиша такива хоръри, но се отказах.Не ти казвам, че трябва да зарежеш този стил.Пиши и се радвай на много читатели,

Spoiler:

avatar
justwannabeone
Учaщ се
Учaщ се
Мнения : 198
Дата на рег. : 26.01.2011

red Re: -коментари- Малкият убиец

Пет Мар 02, 2012 9:02 am
Агата Кристи пише криминалета... При нея... няма хорър. Има убийства и мистерия.
Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

red Re: -коментари- Малкият убиец

Пет Мар 02, 2012 9:23 am
Spoiler:
liuba4e
liuba4e
Състезател
Състезател
Female
От : Страната на Мухъла!
Рожден ден : 04.09.1993
Години : 30
Мнения : 1230
Дата на рег. : 05.02.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: ,,Naruto'' , ,,Samurai 7'' ;

red Re: -коментари- Малкият убиец

Пет Мар 02, 2012 5:42 pm
Вътре бяха всички учители, но целите в кръв, стомасите им бяха разтворени и вътрешностите им изкарани.

-коментари- Малкият убиец 880706 -коментари- Малкият убиец 920442 -коментари- Малкият убиец 880706 -коментари- Малкият убиец 920442 -коментари- Малкият убиец 880706

Оооо господи. Сигурно червата им летят във въздуха и правят задно салто.

Ти остави факта, че текста е 21 реда. Следя Христина и до сега каквото е пуснала, все съм я съветвала. Дали евзела нещо под внимание -НИЩО.

Агата Кристи пише криминални ребуси. Тя е просто гениялна. ''Смърт край Нил'' е любимата ми нейна книга. Първата книга, която прочетох беше на Джон Конъли - ''Всяко мъртво нещо'', а другата на Майкъл Конъли ( нямат нищо общо) ''Град от кости''. Започнах на 14 с такива книжки и... супееер. В момента съм на Даниъл Силва. Препоръчвам ви го. Той описва тежката и изтощителна война между Израел и целия свят. Лирическият му герой е Габриел Алон. Прочетете една от неговите. Няма толкова психарии, но е доста възбуждащ (съзнанието бе @ ) Иначе Христина... поне напиши един коментар някъде, да видим, че си жива.

avatar
the one that got away
Прохождащо
Прохождащо
Female
От : София ^^
Рожден ден : 14.03.1997
Години : 27
Мнения : 12
Дата на рег. : 09.02.2012

red Re: -коментари- Малкият убиец

Пет Мар 02, 2012 7:13 pm
liuba4e написа:Вътре бяха всички учители, но целите в кръв, стомасите им бяха разтворени и вътрешностите им изкарани.

-коментари- Малкият убиец 880706 -коментари- Малкият убиец 920442 -коментари- Малкият убиец 880706 -коментари- Малкият убиец 920442 -коментари- Малкият убиец 880706

Оооо господи. Сигурно червата им летят във въздуха и правят задно салто.

Ти остави факта, че текста е 21 реда. Следя Христина и до сега каквото е пуснала, все съм я съветвала. Дали евзела нещо под внимание -НИЩО.

Агата Кристи пише криминални ребуси. Тя е просто гениялна. ''Смърт край Нил'' е любимата ми нейна книга. Първата книга, която прочетох беше на Джон Конъли - ''Всяко мъртво нещо'', а другата на Майкъл Конъли ( нямат нищо общо) ''Град от кости''. Започнах на 14 с такива книжки и... супееер. В момента съм на Даниъл Силва. Препоръчвам ви го. Той описва тежката и изтощителна война между Израел и целия свят. Лирическият му герой е Габриел Алон. Прочетете една от неговите. Няма толкова психарии, но е доста възбуждащ (съзнанието бе @ ) Иначе Христина... поне напиши един коментар някъде, да видим, че си жива.

^^Жива съм. ;д И така по въпроса за тези истории . :) '' Малкият Убиец i Story не са мои произведения. Произведения са на мои приятели помолили ме да им пусна историите и след това да им покажа мненията и да ги ориентирам в по-добра посока на писане.

Редакция от cool cheryll: Не пиши мнения едно след друго! Когато си забравила да допълниш поста си, използвай edit, който се намира в долния десен ъгъл на прозорчето на пуснатия коментар!
Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

red Re: -коментари- Малкият убиец

Съб Мар 03, 2012 4:15 am
Последен съвет от мен: накарай приятелите си сами да се регистрират и пуснат нещата си във форума!

Това: "Фикчето е на една приятел/ка, която ме помоли да го пусна!", ми е до болка познат рефрен, на който (кой знае защо!) нямам грам доверие. Т.е. нито ще ти повярвам, че си влязла в ролята на добрата приятелка, нито пък ще повярвам, че ще има хора, които ще ги е страх да понесат критика. От тук пък следва, че нито твоя труд, ме впечатлява, нито труда на приятелите ти, даже напротив: мнението ми се променя и ако до преди твоя коментар да изпитвах желание да помогна, сега изобщо не мисля да коментирам повече подобни... изгъзици!

Нищо лично, просто субективно мнение, което не можах да не споделя!

Надявам се приятелите ти да влязат във форума и да прочетат коментарите, но едва ли...
vesi_and_iva
vesi_and_iva
Новородено
Новородено
Female
Мнения : 7
Дата на рег. : 25.05.2012

red Re: -коментари- Малкият убиец

Пет Май 25, 2012 7:42 pm
Доста е зловещичко,но добре измислено.Продължи го! :)
Sponsored content

red Re: -коментари- Малкият убиец

Върнете се в началото
Similar topics
    Права за този форум:
    Не Можете да отговаряте на темите