Вход
Намерете ни във facebook
Top posting users this week
No user

Go down
Privaте L♥ve
Privaте L♥ve
Страшна работа съм
Страшна работа съм
Female
От : ..
Рожден ден : 23.06.1995
Години : 28
Мнения : 4141
Дата на рег. : 01.08.2008

red China Export

Пон Юни 01, 2009 11:32 am
Така, смятам да изваждам някои по-брутални и разкриващи репортажи от макар и мъжки списания. Ще видите, че е интересно. Този репортаж е любезно подготвен от списанието, в което работи майка ми - Max. Ще видите за какво става дума, но наистина е потресаващо.
КИТАЙСКИ ЕКСПОРТ

Най-страшното в китайски затвор е да се загрижат за здравето ви. Хиляди затворници изчезват безследно в подземията на местните болници. Докато няколко етажа по-нагоре поредният богат пациент излиза от упойка с нов бъбрек, черен дроб или „дарено" сърце. Защо да чакате у дома, когато можете да отидете до Китай?

“Чу се командата „Стреляй!” и затворникът падна на земята. Лежеше в конвулсии, беше още жив. Независимо от това ни заповядаха да го вкараме в линейката, където уролози извадиха бъбреците му бързо и чисто. После изчезнаха. След тях затворникът още дишаше. Вътре останах с пластичните хирурзи, за да свалим кожата. Около линейката имаше много хора и се страхувахме да не нахлуе някой от семейството на осъдения. Затова оставихме работата си наполовина и трупа полуодран. Когато излязохме, още чувахме стонове...” Това е част от разказа на бившия китайски военен лекар Уонг Гуацъ пред Американския конгрес през 2001. Хирургът, одирал трупове за 20 минути, днес приготвя суши в ресторант в Ню Джърси. И не иска да си спомня за „лекарската си практика”.
В последните няколко години Китай e световният „хипермаркет” на бизнеса с човешка плът, в който хора като Уонг Гуацъ само подготвят стоката. Брокери на органи разпродават на парче добре запазени трупове на осъдени на смърт затворници. Донорският материал е в изобилие, сроковете за доставка – къси, а богати и болни хора – винаги се намират. А правосъдната машина на Китай работи безотказно. Държавата е рекордьор по броя на екзекуции в света. Но да се спре търговията с разфасовани тела не е лесно. Китайските власти се опитват да го направят през 2006 г.: законът за контрол върху трансплантациите допуска да се режат органи само от доброволци. Да се разчита само на филантропи обаче, е илюзия. Доходите от присаждане на органи са основният приход за китайските болници и така се въртят милиони долари. Затова законът не прекъсва порочния кръг. Експертите на Human Rights Watch потвърждават подозренията: 90% от трансплантираните органи са от „смъртници”. Правителството има оправдание: практиката компенсира щетите, нанесени на китайското общество от престъпниците. С други думи затворниците правят „подарък на обществото” по своя воля. Реалността показва, че най-щедрите подаръци се изсипват непосредствено преди националния празник на страната - 1 октомври. Когато по традиция се извършват масови публични екзекуции. Броят им е държавна тайна. Неофициални данни показват 1770 убити през 2005 г. Според Amnesty International обаче те са много по-високи. В някои доклади се споменават между 3 и 10 хиляди смъртни присъди годишно.
"Спомням си два прегледа”, разказа пред МАХ 53-годишната Занг Йижи, бивш началник на отдел в китайското Министерство на търговията. "Единият беше цялостен физически преглед, включително на зрението, слуха, гинекологичен преглед, палпация на черния дроб и т.н. Нямаше кръвни тестове. Прегледаха ме в клиниката на трудовия лагер в Пекин и това изглеждаше стандартна процедура." Тогава Занг е здрава, а вниманието към нея при тези обстоятелства означава само едно – оглеждана е за донор. Китайката стига до трудовия лагер заради вярата си в духовното учение Фалунг Гонг. То се преследва безкомпромисно от държавата, а членовете му се третират като опасни престъпници. Неговите близо 100 милиона последователи са сред основните източници на информация на правозащитните организации. И – главно депо за органи, както твърдят самите те. Откриват и връзка между скока в арестите на техни привърженици и бума на трансплантации. Цифрите на Фалун Гонг сочат, че между 1994 и 1999 г. органи са сменили собствениците си в 18 500 случая, а между 2000 и 2005 г. – броят е 60 000.
Занг Йижи е на път да влезе в тази статистика. Но след дълги мъчения: " Заключваха ме в метална кутия и ме хранеха насила". Пластмасова тръба в носа редовно вкарва вместо храна соли и урина в тялото на жената. Техника за мъчения, използвана върху затворниците и често водеща до смърт. Целта, по думите на Йижи, е очевидна: да се пречупи волята й. „Нямах право да ходя и до тоалетна. Успявах да задържа ден-два-три...Но когато в крайна сметка ми се наложеше да ползвам пода, те го избърсваха с мен.” През цялото време Занг и останалите затворници са под постоянното наблюдение на лекарски екип.
Към края на 2001 г. жената минава втора специална здравословна проверка. "Бяхме прегледани подробно, включително чрез кръвен тест, за който взеха голяма количество кръв в самия трудов лагер. После ни отведоха в болница, използвана специално за лежащи на такива места и затворници, някъде в пекинската област Туане. Направиха ни и рентгенова снимка на гърдите, на корема, сонограма, взеха проба урина. Провериха зрението, преминахме през гинекологичен преглед и т.н. Толкова подробно, колкото и първия път." Йижи казва, че е успяла да избяга преди "здравото й тяло" да потегли към болничните подземия, където да бъде изтърбушено и разпродадено.
Историите с Фалун гонг разследват двама канадски правозащитни адвокати - Дейвид Килгор и Дейвид Матас. Попадат на случаи, в които китайски болници викат по спешност пациентите си, защото очакват контейнера със съвместими органи до два дни. Описват, че понякога затворниците са оперирани все още живи, за да са “пресни” органите.
Преди няколко години телевизия ВВС също тръгва по кървавите следи, но със скрита камера. Кадрите показват рецепцията на една от най-големите китайски болници, където предлагането на органи е оформено като меню в ресторант. Доставка - от една до три седмици! Цените се движат така: бъбрек - 62 000 долара, черен дроб – между 98 000 и 130 000, сърце – от 130 000 до 160 000 долара, роговица – 30 000, кожа – долар и 20 за сантиметър.
Подобни цифри привличат платежоспособните чужденци. И Китай развива нов вид туризъм – за трансплантации. Напливът е толкова голям, че някои болници нарушават правилата си за секретност. Лекар, работил в болнично подземие, свидетелства как първоначално екипите били разделени в различни помещения. Всеки бил разпределен във ваденето на различни органи. Целта била да не се познават и да не коментират по между си какво правят. Но впоследствие, когато работата се натрупала, се наложило всички да делят една операционна.
През 2007 г. обаче „човешкият склад” затръшва със закон портите за чужденци. Защото отпред се извива опашка от милион и половина чакащи китайци. А сега 17 японски "туристи" трябва да обясняват пред народната милиция как са получили новите си бъбреци и дробове. „Туристическият” им пакет е бил за 87 000 долара, плюс пътни, болнична стая и 20-дневно възстановяване. И независимо, че разследването може да се окаже и политическо, случаят доказва това, което всички знаят: в подземията на китайските болници се работи здраво.
А изпразнените трупове на затворници свършват на едно сигурно място - пещите на крематориума. Там, където огънят заличава всички следи.
*Alx*
*Alx*
Админ на раздел Музика
Админ на раздел Музика
Female
От : sOmewhere in HeLL ^^
Рожден ден : 10.05.1991
Години : 33
Мнения : 7267
Дата на рег. : 24.10.2008

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: 1. One Piece 2. Death Note 3. Hellsing 4. Kuroshitsuji 5. Strawberry Panic!

red Re: China Export

Пон Юни 01, 2009 12:52 pm
ооо якооо China Export 787605 China Export 787605 China Export 787605 China Export 787605
peps_png
peps_png
Състезател
Състезател
Male
От : Коноха
Рожден ден : 12.01.1997
Години : 27
Мнения : 1061
Дата на рег. : 06.02.2010

red Re: China Export

Сря Фев 17, 2010 3:16 pm
Харесва ми :flower: :angel: :angel2: :wave: :^^:
Sponsored content

red Re: China Export

Върнете се в началото
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите