Вход
Намерете ни във facebook
Top posting users this week
No user

Go down
sisi-chan
sisi-chan
Развиващ се
Развиващ се
Female
От : Никога не се спирам на едно място...
Рожден ден : 17.01.1998
Години : 26
Мнения : 62
Дата на рег. : 07.02.2010

red Сълзите на Луната

Сря Юни 02, 2010 9:32 pm
Сълзите на Луната


В една спокойна майска нощ на кея на пристанището седеше красива жена на около тридесет години. Тя беше облечена със светло син потник и шарени мини панталонки. На шията и имаше красив гердан от който висеше странен, но в същото време красив камък. Розовата коса на жената беше свободно пусната, а вятърът от време на време си играеше с нея. Зелените `и като изумруди очи пронизваха тъмнината на нощта. Беше седнала на дървените дъски, а краката `и се спускаха към кристално чистата вода, в която се отразяваше голямата и ясна Луна. Розовокоската не откъсваше погледа си от бледият месец. Изведнъж тишината на нощта беше разцепена от весел и жизнерадостен вик на дете.
- Мамо, защо отново сме тук? – попита малко момиченце на не повече от 5 – 6 години. То имаше дълга до кръста тъмна коса по която тук там си личаха малки, но все пак силно извити къдрици, а очите `и бяха тъмно зелени.
- Миличка, винаги идваме тук за да не караме Луната да се чувства самотна. – отвърна мило майка `и като погали малкото й личице, а след това внимателно я повдигна и я постави в скута си намествайки я така, че да й и възможно най – удобно.
- Знаеш ли, че когато някой се чувства истински самотен Луната също тъжи с него? За да го утеши луната му изпраща една от своите сълзи. Те са най – чистото нещо на света и никой алчен или погрешен човек не може да ги има. Единствено тези, чиито сърце и душа са чисти ги притежават.- спокойно завърши историята си младата жена.
- Значи щом си тъжен Луната иска да те успокои? – попита все още неразбиращо малкото момиченце – Но защо?
- Защото скъпа, Луната също е самотна. Тя винаги е в сянката на слънцето и може да изгрява само през нощта. Затова тя добре знае колко зле се чувства някой когато е сам. – отговори търпеливо розовокоскота на малката си дъщеричка.
- Момичета, каква правите още навън? Става хладно така, че хайде да побързаме да се прибираме вкъщи. – зад тях се чу глас, който беше притежание на красив мъж с катранено черни очи и коса. Малкото момиче се изправи и се затича към баща си като го прегърна силно. Той я взе на ръце и се приготви за тръгване. Погледна красивата си съпруга въпросително.
- Вие вървете напред, аз ще ви настигна след малко – отвърна тя на безмълвния въпрос на черните му очи.
Когато се отдалечиха достатъчно, розовокоската за последно погледна към огромният месец и тихо заговори:
- Е приятелко вече не познавам това чувство самота. Когато бях тъжна ти ме успокои, плачех ли по цели нощи ти плачеше с мен, а сега когато цялото щастие на света е при мен се надявам да мога да го споделя с теб. – след като тихият шепот на жената заглъхна камъкът окачен на сребърната верижка на вратът и засия в ярко бяло. Да това беше една от сълзите на Луната. Толкова чиста и ненадмината по красота дори и от най – скъпите бижута и диаманти на света. Жената прие това като съгласие и една искрена усмивка се изписа на лицето й. Обърна се и изчезна в тъмната нощ.
bobsana_:p
bobsana_:p
Развиващ се
Развиващ се
Male
От : Burgas
Рожден ден : 27.01.1997
Години : 27
Мнения : 78
Дата на рег. : 31.05.2010

red Re: Сълзите на Луната

Сря Юни 02, 2010 9:52 pm
Супер е! Много красиво .. абе изобщо.. страхотно е !! Сълзите на Луната 811726 Сълзите на Луната 811726 Сълзите на Луната 631890
metall_girl
metall_girl
Голям фен
Голям фен
Female
От : сОфИя о.О
Мнения : 2682
Дата на рег. : 19.02.2010

red Re: Сълзите на Луната

Сря Юни 02, 2010 10:03 pm
Много е красиво и завладяващо
Направо нямам думи
Сълзите на Луната 787605 :kisss: :bravo: :love:
onyx&pink
onyx&pink
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Wonderlnd
Рожден ден : 28.06.1994
Години : 29
Мнения : 2583
Дата на рег. : 13.01.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета:

red Re: Сълзите на Луната

Чет Юни 03, 2010 7:53 am
Не ме грабна толкова, но наистина е много хубаво
Може би имаше още малко нужда да поуправиш нещата, поне на мен така ми се струва
Иначе е добре написано
Грешки не видях
Интересна е историята
Death_Angel
Death_Angel
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Сърцето на Итачкоооо
Рожден ден : 14.05.1987
Години : 36
Мнения : 699
Дата на рег. : 22.12.2009

red Re: Сълзите на Луната

Съб Май 27, 2017 3:09 pm
Да, наистина... Историята е много хубава и оригинална също, но имаше малко грешчици, както и може би ако още малко беше сложила, съвсем малко, щеше да е още по чувствено. Грабва читателя, но още маничко... Но иначе браво за старанието и за идеята. Сълзите на Луната 637210
Sponsored content

red Re: Сълзите на Луната

Върнете се в началото
Similar topics
    Права за този форум:
    Не Можете да отговаряте на темите