Вход
Намерете ни във facebook
Top posting users this week
No user

Днешните поколения ...

+32
ByNbOn4iTy
TrueBloodCheers
Mаdneѕѕ
sekai
s.m.i.l.e.p.e.s.t
мирчету
sakura-chan---
Melancholic
lymoly
Queen B
Coolasice
RINNEGAN GOD
CookieMonsta
Crooks
mariqvladi
Mega Pwn!
marti_66
miss_kuklA
Chris
liuba4e
Bloody_Merry
`M.и.s.h.и.t.0`
*Alx*
agressivebitch
Thэ Dark Girl
Топчету
Sweeney Todd
-*-What The Hell-*-
IVE-STORM(bg)
.: Gangsta_4_life :.
sand_team
kiki_chan
36 posters
Go down
kiki_chan
kiki_chan
Любител
Любител
Female
От : Юпитер
Рожден ден : 30.05.1995
Години : 28
Мнения : 338
Дата на рег. : 25.12.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Vampire Knight, Death Note, Wolf's rain ..

red Днешните поколения ...

Пет Мар 18, 2011 11:07 pm
First topic message reminder :

Понеже днес с едни приятели си говорихме и се чудя .. наистина ли светът отива толкова на зле .. аз след 2 месеца правя 16, а когато бях на 10 - 11 - 12 си седях пред блока и играех на жуменка Днешните поколения ...  - Page 3 787605 .. днешните деца на тая възраст ходят по кафета, облечени сякаш са тръгнали на дискотека и с 10см токче (не всички ест , но повечето) .. пушат, псуват (такива глупости бях чула от една 5-токласничка оня ден, че се хванах за главата) .. Само аз ли си мисля, че това не е нормално ? WTF

lymoly
Любител
Любител
Мнения : 254
Дата на рег. : 09.08.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Vampire Knight,DNAngel,Karin,Аvatar, Kaichou wa Maid,Elfen Lied,Rosario + Vampire,Avatar,Soul Eater

red Re: Днешните поколения ...

Вто Окт 11, 2011 11:11 am
И аз мисля, че има много вярни неща в това което разказвате всички и мисля, че тез неща дето правят днес малките( към които спадам и аз, но с сигорност не сам кат тях)са толкова глупави ,че чак смешни е са аз съм наѝ-малката дето пише маѝ в таз тема признавам си ама не сам като наште от нашия клас дето някоѝ беше написал по напред в дискусията ходят говорят колко момчета са целували и колко см. грим са си сложили! Кат гледам в нашото даска малките 4-5 кат са се наконтили и се отварят никакъв респект към по-голямият клас !Дето не осъзнават, че може да ги духна и ще паднат Днешните поколения ...  - Page 3 103897 но не е там въпроса. Просто е тъжно че някога и те ще се доберът (е някои от тях де) до управлението на държавата.И не съм сигорна, че до тогава ще се вразомят.
Melancholic
Аниме/манга/филми/сериали
Аниме/манга/филми/сериали
Мнения : 831
Дата на рег. : 01.05.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Кои анимета са ти любими?

red Re: Днешните поколения ...

Пет Окт 21, 2011 10:46 pm
Истината е , че всеки си избира как да живее!Аз също съм на 13 , но не се закачам с 18 годишните ,както правят повечето к*рви от моя клас , само и само за де покажат.И извода, който си правя е че повечето от тях нямат никакво съмочувствие, а да не говорим за възпитание.Унижават се без дори да го осъзнават.Но по гадното е , че не хора , които не са на нашата възраст също правят подобни неща.
Наскоро се видях с момиче, което не се бях виждала цели 4 години сигурно.В момента тя е на 16 , има сметки за телефон от порядъка да 600 , 300, 400 лева , а майка й едва свъзва двата края.Постоянно притеснява някое момче за да и обърне внимание , крещи на на майка си, не се прибира , ходи по разни вили и какво ли още не!И защо ли?Ами защото когата е била на моите години е нямало, някой от който тя да има страх и респект, който да я възпитава строго.Ролята на родителите е да покажат на дете си , че в светът има много изкушение, които крият и опаснти , ТЕ трябва да покажат, че въпреки средата , детето им на не трябва да се влияе от това, иначе става посредственик, без каквато и да е ценостна система.
Аз съм на 13 и изглежам по-голяма заради височината ,която притежвам , много често по-големи са ме закачали и още ме закачат.Спокойно мога да сложа грим и високи токчета , и да накарам всички момичета да ми завиждата.Да ама не го правя и няма да го направя, защото аз имам съмочувствие и защото не се снижвам до тяхното ниво.Аз вървя напред към собствените си цели , защото те на най-важното, а не колко свирки ще направиш.
sakura-chan---
sakura-chan---
Учaщ се
Учaщ се
Female
От : софия
Мнения : 131
Дата на рег. : 12.04.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Кои анимета са ти любими?

red Re: Днешните поколения ...

Съб Окт 22, 2011 2:34 am
ужасно е:хората напоследък луднаха:
Оня ден се разхождам с две приятелки(аз съм 7 клас) и виждам едни второкласнички там се шлаят по пътищата и ви казвам идеше ми да си запуша ушите
първата:Оф Ралица е голяма к**ва!!
втората:мхм,ми то всички от нашият клас са станали такива според мене!
първата:абе ние сме единствените свестни!!!

И много се смях проблемите на тези девойчета им бяха много:
самочувствие без покритие
неприличен език и т.н.
да не говорим за дрехи и обувки
С чиста съвест си казвам,че моите ботуши имат малки точкета..наистина малки,но си ги има и не мисля до 10 клас да нося по-големи токчета!
мирчету
мирчету
Редовен
Редовен
Female
От : варна
Рожден ден : 15.11.1998
Години : 25
Мнения : 713
Дата на рег. : 04.06.2009

red Re: Днешните поколения ...

Вто Май 08, 2012 10:03 pm
Наистина много ама много почват да забиват. Ето примерчета ^^
1 След математиката излизаме в голямо и отиваме с една приятелка до магазинчето пред училище и някакво "лайно" се блъсна в моята фр-ка... ии аз много се изнервих, защото адски зверски я блъсна. И му викам "Ейй, к'во си мислиш, че правиш?!" и т'ва "лайно" ми вика "К'фоту си щъ!! Нит си ми майкъ нит си ми шеф, че да ми казвъш к'фо да праа!! Разбра ли ве" и в тоя момент такива 2 шамара щях да му изпраскам... добре, че беше Мимето (мойта фр), че да ме спре...
2. С другата ми фр Нели се връщаме от училище и има един минимаркет от който си вземаме сладолед... Отиваме и там някаква 11 годишна "пикла" с грим, червило, спирала, с някакъв сутиен дето вътре е празен и някаква поличка дето почти ще и се види задника се правеше на важна... а, и от двете и страни имаше 2ма пикльовци с гел дето им се виждаха гащите...

Така де, мисълта ми е, че децата адски много почват да забиват... Ама все пак правят това което виждат... В старанието си да привлекат внимание, всъщност се излагат. Извинявай, ама нормално ли е една 11 годишна да носи повече грим от колкото всички момичета от класа ми взети заедно?! Или едно момченце да говори като селянин?? Е, не е нормално!! И лятото вместо да излязат да играят в училищата или (специално за Варна) да отидат в Морската Градина стоят пред компютрите, стискат си джуките и качват кифленските си снимки във Фейсбук и незнам си още къде... Истината е, че България все повече и повече почва да пропада... Няма нищо общо с това, което е била преди!! Жалката истина Днешните поколения ...  - Page 3 117441
s.m.i.l.e.p.e.s.t
s.m.i.l.e.p.e.s.t
Член на суб група
Член на суб група
Female
От : София ... ;()
Рожден ден : 27.12.1998
Години : 25
Мнения : 1517
Дата на рег. : 30.11.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Kaichou wa maid-sama и други...

red Re: Днешните поколения ...

Вто Май 08, 2012 10:23 pm
Хъх.Хубава и актуална тема.Наистина децата са станали невъзпитани и "отворени".

В моето училище петите класове са два.Единия си е създал репутацията на добрия, другия на лошия.Момичетата от "лошия" клас се гримират и не говоря за лек гланц за устни ами за тонове спирала, черен лак за нокти, сенки, руж, фон дьо тен и тем подпобни.Говоря за момичета, на които спокойно можеш да кажеш "Извини ме, имаш малко лице на грима"!А когато се приближиш до тях можеш да се задушиш от миризмата на евтини и некачествени парфюми.Това са момичета на по единадесет- дванадесет години, които си съсипват кожата, горят си косата с преси, парфюмират се с некачествени парфюми и имат отвратително отношение.С това целят да се харесат на момчетата на техните години, но не им се получава, защото момчетата са свестни.Как може 13-годишна госпожица да ходи на 10-сантиметрови токчета?Имам такава съученичка, има слаби оценки, но е спокойна, че ще я приемат ... в някой публичен дом. Днешните поколения ...  - Page 3 751198
-*-What The Hell-*-
-*-What The Hell-*-
Филми, сериали, детски
Филми, сериали, детски
Female
От : Korea
Мнения : 14899
Дата на рег. : 10.05.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Kaichou wa maid-sama, Inuyasha, Inu x Boku SS

red Re: Днешните поколения ...

Вто Май 08, 2012 10:30 pm
Хъх, отдавна съм се отказала да се занимавам с кифленски истории. Аз лично слагам спирала, но съвсем незабележимо, а като гледам как се "цапат" момичетата било на моята възраст или по-малки, лошо ми става... Днешните поколения ...  - Page 3 548440 тъпото е, че те не могат да разберат, че и 51545494 тона грим да сложат ако имат лунички или други неща по лицето те няма да изчезнат. Човек трябва да се приема какъвто е, но поддръжката си е хубаво нещо, не отричам. Жалкото е, че повечето "дечица" са със самочувствие 5464613 мили под нулата и си мислят, че като приличат на т.нар. чалга "звезди" ще са добре... О, неразумний юруде..... *facepalm*
sekai
sekai
Голям фен
Голям фен
Female
От : Тайна Майна^^
Рожден ден : 04.07.1998
Години : 25
Мнения : 2080
Дата на рег. : 27.02.2012

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: D.Gray-Man ♡ Naruto Shippuuden ♡ Bleach ♡ FMA ♡ FMA Broterhood ♡ One Piece ♡ Fairy Tail ♡ Elfen Lied ♡ Kuroshitsuji ♡ Angel Beats ♡ Inuyasha ♡ Lovely Complex ♡ Mirai Nikki ♡ Higurashi no Naku Koro ni ♡ Code Geass ♡ Claymore ♡ Shiki ♡ Kami-sama Hajimemashita ♡ MM! ♡ Gintama ♡ Chrno Crusade ♡ Hunter x Hunter ♡ Hunter x Hunter (2011) ♡ GTO ♡ Kuragehime ♡ Detective Conan

red Re: Днешните поколения ...

Сря Май 09, 2012 9:13 am
Да правят каквото си искат, мен това не ме бърка, (все пак, техен живот-техен проблем) но то си е за тяхна сметка:
Имахме 3 "фръцли" в класа, които много ме дразниха...
Един ден тормозили някакво момиче и се стигнало до насилие...
Е... момичето ги издаде на полицията и сега имат досие, а и ги изгониха, така че класа ми намаля с трима.
Не съм им мислила злото и не исках да ги гонят, но пак-техен проблем..., да не са правили глупости blahblah
Така, че вие сами решете какви да сте... blush


Последната промяна е направена от sekai на Вто Сеп 04, 2012 10:05 am; мнението е било променяно общо 1 път
Sweeney Todd
Sweeney Todd
Manga Master
Manga Master
Male
От : Мадагаскар
Мнения : 7469
Дата на рег. : 03.04.2009

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: няма да ти кажа. :D:D:D:D

red Re: Днешните поколения ...

Вто Сеп 04, 2012 1:42 am
Аз пък знаете ли за какво си мисля от цялата тази работа. Наистина не е много готино децата да порастват твърде бързо, както става сега. Но наистина може и това да е и в положителна посока (освен в отрицателна) ако реално се замисли човек. Да кажем, че едно дете прави всичките простоий в ранна възраст, това може и да се погледне от друг аспект. Дам въобще не е хубаво, но един човек веднъж ми каза, че колкото по-рано се изправим срещу пороците си и лошите неща толкова по-осъзнати за светът ставаме по нататъка. Искам да кажа, че дори и да хулим сега младите тийнове как се държат, после сами ще се усетят как са се държали и ще узреят психически по-бързо. Колкото по-бързо се мине през този цирк на емоций, държание, и тн толкова по-добре. После по-бързо ще осъзнаят в какво време живеем и как да живеят в този свят.
Mаdneѕѕ
Mаdneѕѕ
Състезател
Състезател
Male
От : New Orleans
Рожден ден : 20.08.1914
Години : 109
Мнения : 1117
Дата на рег. : 10.09.2012

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Fairy Tail, D. Gray Man...

red Re: Днешните поколения ...

Чет Сеп 13, 2012 3:23 am
Лично аз предпочитам да гледам себе си, а не другите.. blush
Не обичам да коментирам живота на другите, или да казвам на някои в този случай тези „деца“ да не се правят на много големи. Днешните поколения ...  - Page 3 787605 Мисля , че малко се отклоних от темата.. >_<
TrueBloodCheers
TrueBloodCheers
Развиващ се
Развиващ се
Female
Мнения : 36
Дата на рег. : 11.09.2012

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Vampire Knight, Death Note

red Re: Днешните поколения ...

Чет Сеп 13, 2012 8:52 am
Аз вече не знам какво да правя. Писна ми да слушам... ограничени хора! В нашия клас, не, в нашето училище преобладават не кифли, а по-лошото. Вече съм разочарована и от най-добрата си приятелка, която е осми клас, а ми разправя как ще излиза с някакъв на 23 години?!? И не е само тя. Половината момичета от класа ми, т.е. осми клас, вече ходят с над двадесет годишни. Не знам аз ли нещо не разбирам, но за мен това не е нормално. Какво могат да искат тези големи батковци от четиринадесет - петнадесет годишни момиченца от на токове и къси поли!
ByNbOn4iTy
ByNbOn4iTy
Учaщ се
Учaщ се
Female
Рожден ден : 18.03.1997
Години : 27
Мнения : 88
Дата на рег. : 05.07.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Kaichou wa Maid-sama!; Naruto; Hakuouki; Kuroshitsuji; Darker Than Black; Fullmetal Alchemist; D Gray Man;

red Re: Днешните поколения ...

Чет Сеп 13, 2012 2:43 pm
добреее... ето го и моето мнениеее... Днешните поколения ...  - Page 3 787605
И аз като вас съм изумена от това какви стават децата в днешно време. Подчертавам "стават" защото те не се раждат такива...Всеки човек е добър но за да се промени винаги си има някаква причина... Например в моя квартал живеят няколко момчета които се държат просто отвратително с всички...пребиват малки дечица за забавление, правят си "шеги" с старческия дом който е наблизо (ако ви кажа какви, ще се отвратите) и какви ли не глупости които не одобрявам, но колкото и да не ми харесва, разбирам защо го правят... родителите им не ги възпитават а в повечето случаи им крещят, обиждат ги и ги пребиват...всички деца ги отбягват и мразят...това им влияе на психиката и те си изкарват яда, тъгата и омразата като тормозят другите.
Колкото до така наречените "кифли"... хмм хора замисляли ли сте се защо са толкова прфърцунени и се държат като принцеси... сега ще ви кажа като ви дам пример със старата ми най-добра приятелка...От 1-ви до 5-ти клас най-добрата ми приятелка беше буквално зубърка... Не изглеждаше особено добре, но беше много мила, забавна и имаше страхотен характер... Но заради брекетите, очилата, обикновената и прическа и високите и оценки всички и се подиграваха, отбягваха я... вероятно през цялото това време и се е искало да се почувства красива и харесвана... Като станахме 5-ти клас тя тотално се промени... махна си брекетите, ходеше с много по красиви дрехи, гримирваше се и не излизаше от вкъщи без прическа... като видя че всички започнаха да я харесват и всички други "кифли" искаха да са и приятелки, на нея и хареса, тогава се скарахме... сега тя е за 9-ти клас но е напълно различна от това което беше... сега пуши, пие и всеки ден си сменя гаджетата... Мисълта ми е че винаги има причина човек да се промени... ако някога другите не я бяха игнорирали и се бяха държали добре с нея, сега нямаше да е такава.
А колкото до малолетните които правят се*с... хм... да някои наистина са заблудени, но има и други като това момиченце в Ask.fm... http://www.ndt1.com/article.php/20120912080105579 <-- прочетете и ще ви се изясни... особено впечатление ми направи тази част:

"В последния въпрос на Ask.fm в профила на zoi4e64 анонимен мъж й пише:

“Момиченце, аз съм чичко полицай. Спри да правиш тези работи - мама и тате знаят ли за това? Този, който те кара да правиш тези неща, иска да те нарани.” Отговорът на невръстната Зоя е следният: “Колко по-наранена мога да бъда, след като преди два дена загубих сестричката си на 3 седмици?” "

Това показва че когато човек е наранен психически, той се отказва да се бори и не му пука какво ще стане след това.
а за непълнолетните наркомани и алкохолици... еми какво да кажа... всеки си има начин да се справя с болката си...
Та мисълта ми е, че преди да кажете неща от рода на: "Аз не съм ку*ва и никога няма да стана" , "Мразя цигарите и никога няма да пропуша" или "Какви са тези педа*и които бият възрастни, ако ми паднат аз ще ги пребия" замислете се как може да се чувстват те...


охх голям роман изписах и сигурно на никой няма да му се чете, но тези които го прочетат... замислете се Днешните поколения ...  - Page 3 787605
Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

red Re: Днешните поколения ...

Чет Сеп 13, 2012 3:20 pm
И аз да дам мнение, макар може би то да се припокрива с някои вече казани. smile Трябва да добавя, че не изчетох всичко, но си бе един вид забавление да видя как разсъждава днешното младо поколение. Онова, което ще ни наследи един вид. Повечето мислят логично и съвсем правдиво, изнасят позиция, които аз лично одобрявам, но жалкото е, че те са... капка в морето. Имам досег във фейсбук особено от снимки на момиченца по бельо, събирайки толкова много лайквания и коментари от рода на 'само да те гепна', 'ще те излижа', 'бих те чукал без умора', че ми става ясно за новото поколение т.нар кифли. Не съжалявам тях, разбира се. Съжалявам родителите им, бабата, дядото, брата или сестрата. Грозно е да видиш тринадесет-годишно по бельо в глобална мрежа като фейсбук, след като се досещаш, че то още е под нечии грижи, под опеката на родителите, които се прибират от работа, капнали от умора, за да се грижат да не му липсва нищо. Може би са виновни дори и те, защото нямат време да отделят внимание на децата си.

Аз идвам от старото поколение, което нямаше компютри, нито цифрови телевизии, нямаше лаптопи, смартфони, айподи, айфони и всичко ай-, нямах пари за хамбургери в Макдоналдс (при все, че Макдоналдс още не съществуваше в България! Днешните поколения ...  - Page 3 242502 ), нито за гъзарски дрешки, изложени в близкия мол и струващи стотина лева, понеже някоя кръшна фолкпевица, разголена и показваща я зърно, я дамска превръзка, докато пее, е била с точно такива... Нямаше дискотеки или е имало, но никой не ни е пускал, защото сме били малки... Нямаше ред неща, които днешното поколение има досег само с едно кликване на мишката. И осъзнавам, че вина нямат само децата, съвсем не. Вина имат родителите, обществото и ред други фактори, които обуславят пошлата и грозна действителност. ;)
BakaNoKen
BakaNoKen
Любител
Любител
Male
Рожден ден : 12.05.1992
Години : 31
Мнения : 214
Дата на рег. : 18.10.2013

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Кои анимета са ти любими?

red Re: Днешните поколения ...

Чет Окт 24, 2013 2:52 pm
Пфф... Днешните поколения... Адски са тъпи! Не знаят за какво живеят... Честно! Най - добре е да им се даде по един патлак, че да могат спокойно да си пръснат мозъка и толкоз!  Аааа... Just kidding! Истината е, че не виждам никакви разлики от моето поколение ( бррр... чуйте го само как звучи... ууу...) и тези след него. Хората постоянно твърдят как света се променял... Това не е съвсем вярно, основата му си остава същата. През средновековието, нещата не са били много по - различни от сега. Общо взето, всяко поколение е като старото. Не знам... Може би аз не съм наред и говоря глупости, но... Хъм... Ами да се върнем на зад във времето, например в това на нашите родители. Да! Хубаво! Те са спазвали някакви правила. Какво е станало след като вече са се почуствали свободни? Дали някой от тях няма да ви напомнят точно за това " сегашно - ново поколение " по което плюем. Истината е, че поколението не е важно... Важни са хората. (Аааа! К'во?! Някой разбра ли какви ги дрънка тоя нещастник?! ) От всяко поколение преобладават големи групи идиоти, но дори и на 1000 идиоти ще се роди поне един свестен човек. Този човек в един момент може и да прилича на останалите идиоти, все пак те го заобикалят. Понякога трябва да стигнеш дъното, за да видиш ясно върховете. ( Не знам това чувал ли съм го някъде или сам си го измислих?! Ааа... Все тая! ) Та въпросният човек дори и да стигне дъното, пак ще се изкачи до върховете.  Хъм... Както казах, в самите поколения не виждам разлики. Плюс това... Кой съм аз да ги критикувам, след като не съм съвършен? Виж ако бях съвършен, можеше да пратя някакво послание... Примерно: " Приемете вярата тъпи грешници и се разкайте за греховете си! Ако не го направите, аз всемогъщия бог! Ще изпратя армиите си и ще ви изтребя до крак! Туй е защото си нямам друга работа ( като да "спасявам" света и гледам как малки котенца умират в ужасни мъки) и ми трябва хоби! " Яхуууу! Написах цял куп глупости и то за толкова малко време! Аааа! Велик съм! Обичам се...Днешните поколения ...  - Page 3 631890
Lifeholic
Lifeholic
Приятел
Приятел
Male
От : Русе
Рожден ден : 28.01.1993
Години : 31
Мнения : 945
Дата на рег. : 20.01.2013

red Re: Днешните поколения ...

Пет Окт 25, 2013 3:59 pm
Всичко идва от възпитанието и от телевизията. Интернета не е фактор според мен. Говорила съм за това преди и честно казано в момента ме мързи да пиша романи и да се повтарям. Само ще обясня защо интернета не е фактор. Не е, защото от малка имам компютър и интернет (в момента съм на 20). Може би бях първото дете в квартала с компютър и интернет. Мрежата ти дава право на избор.. който търси - намира, но намира каквото търси. По телевизията дават какви ли не глупости - чалга, турски сериали, реалити шоута - събрали куцо и сакато от кол и въже, които само си показват безмерната простотия.
BakaNoKen
BakaNoKen
Любител
Любител
Male
Рожден ден : 12.05.1992
Години : 31
Мнения : 214
Дата на рег. : 18.10.2013

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Кои анимета са ти любими?

red Re: Днешните поколения ...

Вто Ное 26, 2013 10:14 am
Съгласен съм! Интернетът не е фактор. Той наистина просто дава право на избор и всеки сам избира за какво да го ползва... ( Пффхахахахаха! Сетих се онзи тип хикиморито от "Welcome to N.H.K." Днешните поколения ...  - Page 3 242502 ) Възпитанието е фактор, но... Има много хора ( да не кажа всички ), които се държат различно в присъствието на родителите си. Става така, че въпросните родители и идея си нямат, какво тролче отглеждат и много често научават твърде късно. Друг фактор... Телевизията... Ooo man! I am scared... <--- WTF is this! Аааа... Обратно по темата! Такам... Може би огромно влияние оказва чалгата! ( Не знам дали съм съвсем обективен, защото... Да върви по дяволите тъпата чалга! Мразя! Ще се самоубия! Край! Мъртъв съм... ) Какво?! Всеки знае, че телевизия " Планета" е българският - денонощен - п***о - канал... ( Внимание! Деца не пишете думичката с "п" в Google! ). Основното е, че има голямо промиване на мозъците, точно в телевизията. Но това го има и в музиката... Все едно! Един от най - важните фактор си остава обществото! Защо?! Ами мисля, че не е нужно да обяснявам. А дори и да е нужно... Мързи ме... ( По дяволите! Уж щях да рисувам, а листа си стой празен. Да! И аз се чудя какви ги дрънкам... ) И най -важният фактор е личният избор. Да! Това е всичко приятели! ( Последното изречение беше копирано от  "Looney  Tunes". Обръщение към носителите на авторските права: Да ви е сладко тъпаци! Няма да ме хванете жив! )
Lifeholic
Lifeholic
Приятел
Приятел
Male
От : Русе
Рожден ден : 28.01.1993
Години : 31
Мнения : 945
Дата на рег. : 20.01.2013

red Re: Днешните поколения ...

Нед Дек 01, 2013 1:53 am
Не мога да повярвам, че схванах какво искаш да кажеш... Днешните поколения ...  - Page 3 787605 

Почти всеки се държи различно пред родителите си.. всъщност това не е лошо, защото доказва, че не си чак такъв идиот и ги уважаваш. Но пък в днешно време има деца, които правят родителите си на 5 стотинки..
avatar
Mega Pwn!
Непобедим
Непобедим
Male
От : Не е известно
Рожден ден : 06.10.1995
Години : 28
Мнения : 5216
Дата на рег. : 09.07.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Basilisk;Samurai 7;Bakemonogatari;Mirai Nikki

red Re: Днешните поколения ...

Съб Дек 21, 2013 11:22 pm
[quote]"През средновековието, нещата не са били много по - различни от сега."[quote]
Ибаси,ти пътуваш във времето!Не виждам как иначе можеш да знаеш как е било през
Средновековието.Ще ме вземеш ли на някое твое пътешествие?Може ли да те наричам "the Doctor" отсега нататък?

Интернета не е фактор?Добре,съгласен съм.Телевизият е фактор?Не,не съм съгласен.Възпитанието е фактор?Съгласен съм...донякъде.
Единственият фактор е обществото.Нормите,формите на поведение,предразсъдъците-всички те са "от обществото-за обществото":също както демокрацията е "от народа-за народа".Възпитанието е фактор,само защото възпитанието произлиза не от пряко родителите,а от обществото,в което се намират родителите,и от обществото,в което родителите се стремят да вкарат своето дете.Обществото съществува само като сборен пункт на идеали на множество единици и именно затова естествен механизъм за оцеляването му е манипулирането на идеалите на единицата,така че те да отговарят на идеалите,валидни за разглежданото общество.Всяка група е общество,точно както всяко общество е група от групи,между които се сключва примирие чрез припокриване на идеалите на индивидите във всяка от тях.След падането на Желязната стена,напълно очаквана бе побългарената вестернизация на българския публичен свят,поради което ключови идеали на американския капитализъм с неимоверна скорост се врязаха в "старите идеали на социализма".Не казвам,че преди това родителите ни не са слушали Deep purple - слушали са,но те са били черни единици сред множество бели.Ако са демонстрирали своите истински позиции са били репресирани.Разбира се,обаче,американския капитализъм притежава възможността сам да подбира каква част от американската култура ще достигне до българския публичен свят и каква - не.Общо взето - показват на врага си само това,което те искат той да знае за тях,защото,смятам че ви е известно,че Студената война всъщност никога не приключва.Сегашното поколение не е дело единствено на бързото "усвояване" на избирателните културни ценности,които американският капитализъм предостави на своите "смъртни врагове".
Разбира се,може да се разгледа и аспектът на "всеобща депресия"-всеки смята себе си за толкова скучен,толкова обикновен,че се стреми към това да се изяви като бунтар.Не,че преди не се е наблюдавало същото явление,но,според мен,at least it wouldn't have been on such a big of a scale.
BakaNoKen
BakaNoKen
Любител
Любител
Male
Рожден ден : 12.05.1992
Години : 31
Мнения : 214
Дата на рег. : 18.10.2013

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Кои анимета са ти любими?

red Re: Днешните поколения ...

Нед Дек 22, 2013 12:15 am
Хъм... Mного добре казано.

Ибаси,ти пътуваш във времето!Не виждам как иначе можеш да знаеш как е било през
Средновековието.Ще ме вземеш ли на някое твое пътешествие?Може ли да те наричам "the Doctor" отсега нататък?

О да! Във времето и пространството! Кога да те взема? Къде искаш да отидем? Но защо ще ме наричаш the Doctor? Аз предпочитам Боже, О Всемогъщи, Господи и тн. Но щом искаш  the Doctor... The Doctor да бъде!  Днешните поколения ...  - Page 3 242502 

Истината е, че просто стигнах до такова заключение благодарение на познанията си по история ( които са основно от обща култура и не са много големи ). Няма какво друго да си мисля за общество което гори хора на клада заради вещерство, коли и изнасилва. ( Основно по време на война и много често... В името на БОГ! Логика... ), вини някакви си демони, че се били промъквали нощес да.... Да кажем просто... Пояздят! И още куп подобни дивотии. Като проследиш историята до... Да речем днес. Няма как да не забележи, че в основата си обществото не се променя. ( Или поне аз до такъв извод стигам. Колкото и да ми се иска винаги да съм прав, добре знам, че се случва да сгреша. Та, може и да бъркам.  Днешните поколения ...  - Page 3 787605  )

Относно телевизията... За мен тя е най - лесния начин за масова манипулация . ( Как ми се ще да я притежавам... ) При нея избора е илюзия. Уж сам избираш какво да гледаш, но в действителност някой друг решава вместо теб. Този някой, може да те информира само за това, което той иска да знаеш. Може да прозвучи странно, но дори може да набие в главата ти какво да мислиш. Това естествено си е мое мнение.  Днешните поколения ...  - Page 3 242502 

Друго?! Няма какво да каже... Жалко ( или може би не ), но днес не съм в настроение да се правя на маймуна.[/quote]
xsunnygirlx
xsunnygirlx
Прохождащо
Прохождащо
Female
От : Не особено красив град
Мнения : 12
Дата на рег. : 21.12.2013

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Все още не съм изгледала достатъчно, за да имам любими.

red Re: Днешните поколения ...

Нед Дек 22, 2013 11:07 am
Добре, хайде сега и аз да се изкажа.Тъй като съм на 13 години виждам всичко това около себе си всеки ден.Да и аз не съм цвете за мирисане (както се казва)...накараха ме да пуша и аз пробвах, просто нямаш избор, защото ако не го направиш ще ти бият шута от цялата компания, а никой не иска да е сам, нали?И все пак съжалявам и не бих го направила пак, но да се върна по темата.Днешното поколение са кифли и мамини синчета, които се правят на "големите" мъже.Е, има такива, които са нормални, каквото и да значи това.Аз се определям точно към тази група.Познавам хора ( не искам да ги познавам, но направих тази грешка), които стоически се опитват да бъдат най-готините, най-яките, отварят се на всеки и всичко, обличат се като проститутки и се хвалят с това колко гаджета имат (говоря за момичета) и момченца, които се държат с другите момичета като с проститутки, говорят за размери и всевъзможни глупости (те са на 13 за Бога).И аз мисля, че проблема е в възпитанието.Просто все повече родители имат децата си за сувенири.Създали са ги и толкова...Обществото, интернета, телевизията, те са просто нещата, които ни оформят като личности и мисленето ни.Всички бързат да пораснат и интернета е перфектното място да се покаже, колко си голям и готин си всъщност.Може да си някое депресирано детенце всъщност, а тук в Facebook и по форумите можеш да си всичко това, което си мечтаеш да бъдеш.И постепенно се променяш и придобиваш нужното самочувствие, държиш се като нещо повече отколкото си и ставаш едно нищо без да осъзнаваш.За телевизията...аз си пускам телевизора само заради national geographic, не гледам нито турски сериали, нито риалити простотий, така че нямам мнение.Обществото...то е забито в компютрите, лаптопите, таблетите и телефоните си, което ме връща на онова, което казах за Facebook и форумите, но няма да се повтарям.Е, това ми е мнението (може да не съм права за всичко, но аз съм все още дете, нали?).
Sponsored content

red Re: Днешните поколения ...

Върнете се в началото
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите