Вход
Намерете ни във facebook
Top posting users this week
No user

Go down

Скала за оценяване

1 - 6%
1 - 6%
5 - 28%
1 - 6%
3 - 17%
7 - 39%
 
Общо гласове: 18
 
varto11
varto11
Модератор
Модератор
Male
От : Шумен
Рожден ден : 17.11.1997
Години : 26
Мнения : 2039
Дата на рег. : 23.07.2009

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Death Note, Fullmetal Alchemist, Another, Avatar the last airbender, Avatar the legend of Korra

red Вечeн пламък

Пет Сеп 07, 2012 12:07 am
Главни герои:
Spoiler:
п.п. Приятно четене, извинявам се, ако има допуснати грешки! :)

Вечен пламък

Ино и Тешигауара се познаваха още от началното училище. Те бяха много добри приятели. Родителите им също се познаваха и затова децата се виждаха почти всеки ден. Споделяха тайните си и лудееха заедно. Ето, че вече бяха в гимназията и чувствата не бяха много приятелски. Винаги, когато погледът на Тешигауара и този на Ино се засичаха, сърцето на Ино изтръпваше. Винаги, когато си говореха, тя беше разсеяна. Скоро тя разбра, че е влюбена в своя най-добър приятел. За жалост, тя беше много срамежливо момиче и не смееше да признае чувствата си на Тешигауара. Тя всяка вечер лееше горчиви сълзи, защото не можеше да му каже истината. Не можеше да му каже тайната си, докато един ден не се случи нещо, което щеше да я изненада. Ино и Тешигауара ходиха заедно на училище. Тешигауара беше много нервен, а сърцето му биеше много бързо и силно, все едно, че ще се пръсне.

- Какво има, Тешигауара? – попита го Ино, забелязвайки, че му има нещо.
- А-А… ами… нищо ми няма! – отговори той с насмешка
- Разбирам, когато ти има нещо, притеснен си. – каза Ино с по-висок глас.
- Амии… аз те… харесвам… - промълви Тешигауара.
Сърцето на Ино отново изтръпна, но този път почувства някаква топлина. Топлината на щастието и любовта. Очите ѝ грееха от щастие, готови да се изпълнят със сълзи. Чувстваше се на седмото небе, беше по-щастлива от всякога.
- Аз също те харесвам. Харесвам те от много време, но не можах да ти кажа… Срамувах се и ме беше страх да не ми разбиеш сърцето. Вече нищо няма значение! Щом чувствата са взаимни, можем да сме заедно и завинаги… докато смъртта ни раздели.
Тешигауара беше също толкова щастлив, колкото и Ино и от вълнение я прегърна силно, а след това хвана топлите ѝ, меки ръце. Те бяха перфектната двойка. Той се държеше толкова мило с нея, постоянно я прегръщаше, целуваше алено червените ѝ устни, галеше меката ѝ коса, говореше ѝ нежни думи и я обсипваше с подаръци и цветя. За Ино, той беше перфектния, а за Тешигауара, тя беше перфектната. За тях животът минаваше бавно, изпълнен с удоволствия и щастие. Те чувстваха, че любовта им никога няма да спре, че пламъка между тях никога няма да угасне, но уви… Една вечер преобърна живота и на Ино, и на Тешигауара.

Двойката бе поканена на едно парти. Те се забавляваха много. Усмивките им не слизаха от лицата им и грееха непрестанно. Бавна песен започна да звучи. Докато се усети, Ино вече беше в обятията на Тешигауара. Той хвана нежната ѝ ръка и поведе танц. Изглеждаха великолепно. Не искаха да спират да се движат под ритъма на музиката. Не искаха да свършва този прекрасен момент. Празненството свърши и Ино и Тешигауара се качиха в колата му. Тръгнаха към домът им. Навън беше ясно, защото пълнолунието осветяваше навсякъде, като че ли беше ден.

- Ино, скъпа, ще бръкнеш ли във вътрешният джоб на якето ми?! Там има нещо за теб…
- Какво? – зачудено попита тя.
- Намери го и ще разбереш! – каза Тешигауара с усмивка.
Ино намери червена кутийка и започна да се досеща. Отвори я и видя блестящ като Луната пръстен, обсипан с диаманти. Последва обичайния въпрос:
- Ще се омъжиш ли за… - чу се трясък, а след него всичко затихна…
Светлината от Луната бе секната от гъста мъгла. Тешигауара не видя идващата кола и катастрофира. Ино едвам отвори очите си. Лежеше в легло, не можеше да мърда. Тя беше в болница. Беше жива, благодарение на Бог. Влезе медицинската сестра в стаята на Ино.
- О, събудила си се! – каза сестрата. – Как си?
- Аз съм добре, но как е той? Как е Тешигауара?
- С-Съжалявам… той не е оцелял след сблъсъка.
Думата „съжалявам” се повтаряше в главата ѝ докато очите ѝ се пълнеха със сълзи… горчиви сълзи. Тя избликна в плач. Сърцето ѝ се разби на хиляди парченца при мисълта, че никога повече няма да види своя любим. Мислеше си, че живота ѝ свърши.
Минаха две седмици от злополуката. Ино вече беше изписана и си беше вкъщи. Тя не излизаше вече от дома си, беше се затворила в себе си. Родителите ѝ се тревожеха за нея. Една вечер Ино си беше в леглото. Отново мислеше за Тешигауара и си спомняше хубавите моменти, прекарани с него. Изведнъж той се появи пред нея.

- Н-Но как така?! – каза Ино учудено
- Ино, ти сънуваш. Можем да се виждаме единствено в сънищата ти. Аз трябва да премина отвъд. Но има нещо, което ме задържа тук. Ти си нещастна откакто си тръгнах от този свят, но твоят живот не е свършил. Ти трябва да го продължиш, да бъдеш щастлива с друг, тогава и аз ще бъда щастлив.
- Но аз не мога да го направя…
- Ще можеш, когато видиш подходящия, ще го усетиш.
Тогава Ино се събуди. Тя отново почувства туптенето на сърцето си, продължението на живота си. Тя започна да излиза по-често, да се среща със старите си приятели. Скоро тя започна да живее нормално. Тя и Тешигауара се срещаха в сънищата на Ино, говореха си, а тя му разказваше за дните и тайните си.

Един ден, най-добрата приятелка на Ино, Аказауа, и Ино излязоха да се поразходят в парка. Те си говореха, докато не дойде един млад мъж, близо на годините на Ино. Той имаше катранено-черна коса и черни очи, в които можеш да се изгубиш. Момчето се казваше Саске и беше братовчед на Аказауа. Ино веднага се впечатли от външният му вид. Когато погледите им се засякоха, тя почувства същото изтръпване, както беше и със старата ѝ любов. Разбра, че това е новият мъж, който ще плени сърцето ѝ. Саске я покани на среща. Двамата излязоха и в разговора си разбраха, че имат много общи неща. Смяха се заедно и си говореха дълго. Саске реши да изпрати Ино до тях. Вече бяха пред вратата на дома на Ино. Саске с увереност призна чувствата си. Той беше пленен от красотата на Ино, от характера и добротата ѝ. Ино изпитваше същото към него, не както към Тешигауара, но наистина силно харесваше Саске. Тя обаче не му призна. Каза му, че иска да помисли малко, да бъде сигурна в чувствата си. Излизаха няколко пъти, опознаха се още по-добре. Чувствата на Саске се засилваха, а Ино разбираше все повече, че Саске е подходящият. Един ден тя му каза, че го харесва и че иска да са заедно. Саске беше много щастлив като чу това, защото не се бе отказал от Ино. Пламъкът на любовта отново се запали в Ино. Дните на двамата бяха изпълнени с щастие.
Измина още една година и след като връзката им беше сериозна, Саске предложи брак на Ино. Пръстенът беше същият, който Тешигауара ѝ беше купил. Тя се разплака и с усмивка на уста каза „да”. Хората дълго говореха, че сватбата им била като приказна. Ино изглеждаше изумително. По-красива от всякога, а когато Саске я видя, той се влюби още повече в нея. След няколко години им се роди прекрасен син – Наруто. Той имаше златиста коса и тъмносини очи. Животът и на двамата, Ино и Саске, беше повече от прекрасен. Ино живееше както някога, със спомен за Тешигауара, но и с любов към Саске. Тя знаеше, че никога няма да обикне Саске, както Тешигауара, но това не беше проблем за нея да живее щастлив семеен живот. Една вечер отново ѝ се присъни старият любим. Той изглеждаше толкова щастлив, изпълнен с любов и спокойствие.

- Радвам се за теб, Ино! – каза той. – Радвам се, че намери нова сродна душа. Радвам се, че роди такъв прекрасен син. Желая ти много щастие. Време е да си тръгвам, да премина отвъд. Винаги ще те обичам и винаги ще бъдеш в сърцето ми. Пламъкът на нашата любов още не е загаснал, аз го поддържам жив, вътре в мен. Ще те чакам от другата страна…
Той изчезна в единствената светлина, която беше сред тъмнината. Ино се събуди, а очите ѝ бяха пълни със сълзи.
- Защо плачеш? – попита Наруто.
- Плача от радост, радвам се, че сте тук, че сме заедно и че сме щастливи, а сега заспивай.
Но Ино в действителност плачеше от това, че най-сетне Тешигауара беше щастлив. Но тя нямаше да го види отново, докато смъртта не дойде и за нея. Тя разбра, че има живот, има любов след смъртта. Че смъртта не разделя хората, които истински се обичат. Това е само илюзия за хората. Любовта е вечна и нищо и никой не може да раздели влюбените…никога…


Последната промяна е направена от varto11 на Пет Сеп 07, 2012 1:38 pm; мнението е било променяно общо 1 път
ByNbOn4iTy
ByNbOn4iTy
Учaщ се
Учaщ се
Female
Рожден ден : 18.03.1997
Години : 27
Мнения : 88
Дата на рег. : 05.07.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Kaichou wa Maid-sama!; Naruto; Hakuouki; Kuroshitsuji; Darker Than Black; Fullmetal Alchemist; D Gray Man;

red Re: Вечeн пламък

Пет Сеп 07, 2012 12:43 pm
имаш доста повторения, но иначе историята е супер Вечeн пламък 386611 браво
varto11
varto11
Модератор
Модератор
Male
От : Шумен
Рожден ден : 17.11.1997
Години : 26
Мнения : 2039
Дата на рег. : 23.07.2009

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Death Note, Fullmetal Alchemist, Another, Avatar the last airbender, Avatar the legend of Korra

red Re: Вечeн пламък

Пет Сеп 07, 2012 1:36 pm
Да, главния проблем в творбата ми са повторенията...
п.п. радвам се, че ти харесва Вечeн пламък 637210 smile
`Melody
`Melody
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Страната на чудесата
Рожден ден : 09.02.1998
Години : 26
Мнения : 287
Дата на рег. : 29.12.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto, Naruto Shippuuden, Hakououki Shinsengumi Kitan, Mononoke Hime, Death Note, Durarara, Avatar-the last airbender, cowboy bebop.

red Re: Вечeн пламък

Пет Сеп 07, 2012 4:29 pm
Последното нещо, което е проблем на фика ти са повторенията.
Нямаш описания на обстановката. Всичко се развива твърде бързо. Като лош преразказ написан в училище за 40 мин.(само че с пряка реч :D).
Диалозите са малко..хм..неадекватни и пресилени. Описанието на чувствата между тях също е оскъдно. Има много-много работа. Не мога да коментирам изречение по изречение както правя по принцип, защото това ми прилича повече на чернова... Съжелявам.

Не знам дали имам право да ти казвам как да го промениш, така че да е подробен, но да не е твърде дълъг. (Казвам мнение, ти решаваш дали да ме слушаш или не).
Опиши по-подробно миналото на Ино и Тешигаура, както и всичко до катастрофата включително (природни описания, мимики etc. диалозите да са по-раздвижени, чувствата да са по-човешки и по-добре представени)!
От там нататък това с видението може да се случва на гроба на Тешигаура, където Ино му разказва какво й се е случило. Това е по-елегантното решение според мен. Не знам дали вече веднъж постнат имаш право да го редактираш но...
Ако не друго поне две-три описания на природата да има ( и ще е готино ако са в унисон с чувствата на героите в момента).

От мен оценката е 3 само и единствено заради замисъла. smile
varto11
varto11
Модератор
Модератор
Male
От : Шумен
Рожден ден : 17.11.1997
Години : 26
Мнения : 2039
Дата на рег. : 23.07.2009

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Death Note, Fullmetal Alchemist, Another, Avatar the last airbender, Avatar the legend of Korra

red Re: Вечeн пламък

Пет Сеп 07, 2012 4:58 pm
`Melody написа:Последното нещо, което е проблем на фика ти са повторенията.
Нямаш описания на обстановката. Всичко се развива твърде бързо. Като лош преразказ написан в училище за 40 мин.(само че с пряка реч :D).
Диалозите са малко..хм..неадекватни и пресилени. Описанието на чувствата между тях също е оскъдно. Има много-много работа. Не мога да коментирам изречение по изречение както правя по принцип, защото това ми прилича повече на чернова... Съжелявам.

Не знам дали имам право да ти казвам как да го промениш, така че да е подробен, но да не е твърде дълъг. (Казвам мнение, ти решаваш дали да ме слушаш или не).
Опиши по-подробно миналото на Ино и Тешигаура, както и всичко до катастрофата включително (природни описания, мимики etc. диалозите да са по-раздвижени, чувствата да са по-човешки и по-добре представени)!
От там нататък това с видението може да се случва на гроба на Тешигаура, където Ино му разказва какво й се е случило. Това е по-елегантното решение според мен. Не знам дали вече веднъж постнат имаш право да го редактираш но...
Ако не друго поне две-три описания на природата да има ( и ще е готино ако са в унисон с чувствата на героите в момента).

От мен оценката е 3 само и единствено заради замисъла. smile

Наистина много критика :D .. но я оценявам и то много! Така сега аз ще кажа какво мисля относно някои неща. smile
1. Относно описание на обстановка, наистина няма... пропуснал съм о.О а сега като се замисля колко можех да пиша по нея...
2. В един мой фик (не се сещам кой) някой ми беше казал да няма много диалог и да има повече обстановка, е второто го пропуснах този път..., но гледах да няма много диалог, защото си мислех, че ще кажете, че има много.
3. Наистина ме заинтригува за промяната му в по-подробен и не много дълъг... аз се страхувах да не стане много дълъг и затова действието започна да се развива бързо... ако имаш право, то бих се радвал да ми кажеш!! :)
4. А това за гроба... не се бях сетил въобще... наистина щеше да изглежда много по-добре!

Таа за край и лична преценка вече, мисля, че трябваше да отделя още повечко време за фика. Не знам дали имам право да го редактирам, но се надявам да ви хареса и в този вид! :)
п.п. малко се отчаях като видях тази критика :д :(
Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

red Re: Вечeн пламък

Пет Сеп 07, 2012 10:30 pm
Е, и аз да се изкажа, въпреки че автора може и да прецени и съвсем естествено да пренебрегне мнението ми! smile Гласувах с три, главно поради факта, че не видях правописни грешки. Беше допусната само една пунктуационна:

Винаги, когато погледът на...
---> запетая не трябва да има!

Колкото до прословутите повторения, съгласна съм с горните коментари. 'Той', 'Тя', 'Ино', 'Тешигауара' се повтарят почти във всяко изречение. Прекалената им употре*а не само тежи на текста, но наистина изглежда написан от трето лице, което описва случка, станала извън неговото отношение. Не знам дали ме разбираш, за което се извинявам предварително, ако не е така. С по-прости думи употре*ата им дистанцира читателя и не може да симпатизира или да се асоциира с героите. А щом текста не успява да направи това, се сещаш, че половината ти задача отива по-дяволите.

Скоро тя разбра, че е влюбена в своя най-добър приятел. За жалост, тя беше много срамежливо момиче и не смееше да признае чувствата си на Тешигауара. Тя всяка вечер лееше горчиви сълзи, защото не можеше да му каже истината.

Погледни в по-горните изречения, които произволно копнах от текста. Повтаря се 'тя' постоянно. Нямаше ли да бъде по-добре, ако в последните две просто бе изтървал това 'тя'. Читателят знае за кого става дума и смисълът няма да е двусмислен. Освен това съм убедена, че ще се чете по-гладко и ще може да те ангажира повече. Да кажем ето така:

"Скоро тя разбра, че е влюбена в своя най-добър приятел. За жалост, бе много срамежливо момиче, не смееше да признае чувствата си на Тешигауара и всяка вечер лееше горчиви сълзи.''

Друг е въпроса, че не само изпуснах 'тя', но и слях последните две изречения и махнах 'защото не можеше да му каже истината'. То се повтаряше по смисъл с 'не смееше да признае чувствата си' в предното изречение, а повторната му употре*а бе напълно излишна.

Последното, което забелязах бе използването на прекалено много прости изречения.

Ино и Тешигауара се познаваха още от началното училище. Те бяха много добри приятели. Родителите им също се познаваха и затова децата се виждаха почти всеки ден. Споделяха тайните си и лудееха заедно. Ето, че вече бяха в гимназията и чувствата не бяха много приятелски.

Не знам дали на другите това им прави впечатление, но на мен това ми се набива веднага. Нямаше ли да е по-добре, ако ги бе слял и бе образувал сложно изречение? Колкото и тъпо да ти звучи, би избегнал 'той' и 'тя' без дори да го осъзнаваш.

"Ино и Тешигауара се познаваха още от началното училище и бяха много добри приятели. Родителите им също се познаваха и за това децата се виждаха почти всеки ден. Споделяха тайните си и лудееха заедно, а ето че вече бяха в гимназията и чувствата им не бяха много приятелски"

Това са съвсем дребни, 'козметични' поправки, които можеш да пренебрегнеш! Освен това много добре помня, че си по-добър в стихоплетството и може би това е една от причината за тези пропуски. Извинявай, ако съм те обидила с нещо, но съзнателно използвах по-мек израз, за да не съм рязка, каквато всъщност съм.

И да, мисля и аз да участвам в конкурса, написвайки нещо малко, така че може да ми върнеш коментара. Няма да се обидя! Вечeн пламък 787605
sekai
sekai
Голям фен
Голям фен
Female
От : Тайна Майна^^
Рожден ден : 04.07.1998
Години : 25
Мнения : 2080
Дата на рег. : 27.02.2012

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: D.Gray-Man ♡ Naruto Shippuuden ♡ Bleach ♡ FMA ♡ FMA Broterhood ♡ One Piece ♡ Fairy Tail ♡ Elfen Lied ♡ Kuroshitsuji ♡ Angel Beats ♡ Inuyasha ♡ Lovely Complex ♡ Mirai Nikki ♡ Higurashi no Naku Koro ni ♡ Code Geass ♡ Claymore ♡ Shiki ♡ Kami-sama Hajimemashita ♡ MM! ♡ Gintama ♡ Chrno Crusade ♡ Hunter x Hunter ♡ Hunter x Hunter (2011) ♡ GTO ♡ Kuragehime ♡ Detective Conan

red Re: Вечeн пламък

Пет Сеп 07, 2012 11:12 pm
Аз не съм велик писател (даже съм много зле) и едва ли имам правото да те критикувам, но наистинина това с накъсаните прости изречения е страшно неприятно...
Доста бързо се развива действието, но сигурно доста си посакратил за да стане уаншот...
Грешки не открих - поздравление, за което...
А историята беше доста простовата и банална, но пък не всеки има "Въображението на Кишимото"...

Казвам ти грешките, не за да те обидя, а за да ги видиш и да станеш по-добър Вечeн пламък 367407
kiki_chan
kiki_chan
Любител
Любител
Female
От : Юпитер
Рожден ден : 30.05.1995
Години : 28
Мнения : 338
Дата на рег. : 25.12.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Vampire Knight, Death Note, Wolf's rain ..

red Re: Вечeн пламък

Съб Сеп 08, 2012 8:57 pm
Съгласна съм с по-горните коментари, но мисля да добавя още нещо:
Геройте (с изключение на Саске и Наруто, които имат съвсем малко описание) не са описани. Ние знаем как изглежда Ино, но като пишеш разказ е задължително да я опишеш както й другите двама, за които си нямам и на идея как изглеждат.
Иначе идеята ми харесва. smile

п.п. Надявам се, че не си се засегнал от коментара, приеми го като съвет, не като критика. Всички правим грешки, така че не се притеснявай, а се поучи от тях. smile
varto11
varto11
Модератор
Модератор
Male
От : Шумен
Рожден ден : 17.11.1997
Години : 26
Мнения : 2039
Дата на рег. : 23.07.2009

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Death Note, Fullmetal Alchemist, Another, Avatar the last airbender, Avatar the legend of Korra

red Re: Вечeн пламък

Пон Сеп 10, 2012 6:18 pm
Благодаря за съветите, ще се поуча от тях! smile
JoInT{}MaNia4ka
JoInT{}MaNia4ka
Doujinshi [доужиншита]
Doujinshi [доужиншита]
Female
От : Плевен
Рожден ден : 20.02.1993
Години : 31
Мнения : 430
Дата на рег. : 07.04.2009

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Кои анимета са ти любими?

red Re: Вечeн пламък

Сря Сеп 19, 2012 5:00 am
Давам ти 3, защото не ми хареса как си нахвърлял нещата едно през друго. Не се прави така.
Повече са ти казали какво не е наред, но не трябва да се отчайваш. Повече упражнения и повече книги! Това е моят съвет към теб.
Sponsored content

red Re: Вечeн пламък

Върнете се в началото
Similar topics
    Права за този форум:
    Не Можете да отговаряте на темите