Вход
Намерете ни във facebook
Top posting users this week
No user

Go down
-*-What The Hell-*-
-*-What The Hell-*-
Филми, сериали, детски
Филми, сериали, детски
Female
От : Korea
Мнения : 14899
Дата на рег. : 10.05.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Kaichou wa maid-sama, Inuyasha, Inu x Boku SS

red -коментари- известността е нож с две остриета

Съб Апр 06, 2013 4:12 pm
изразете мнението си тук.
-*-What The Hell-*-
-*-What The Hell-*-
Филми, сериали, детски
Филми, сериали, детски
Female
От : Korea
Мнения : 14899
Дата на рег. : 10.05.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Kaichou wa maid-sama, Inuyasha, Inu x Boku SS

red Re: -коментари- известността е нож с две остриета

Съб Апр 06, 2013 4:14 pm
тц, още като видях обема и бях като: "Сериозно"? Дълги объркващи изречения... Кратко (you don't say) съдържание. Описанията бяха под всякаква критика. Истински ужас....
darklinali95
darklinali95
Новородено
Новородено
Female
Мнения : 5
Дата на рег. : 26.12.2012

red Re: -коментари- известността е нож с две остриета

Съб Апр 06, 2013 4:21 pm
Знам. Също и мисълта ми е доста разпиляна. За мене е важно да се харесва като съдържание, а останалото с времето се оправя.
Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

red Re: -коментари- известността е нож с две остриета

Съб Апр 06, 2013 5:23 pm
... И като съдържание не ми хареса! Не че имаше някакво съдържание! Може би си искала да кажеш сюжет? И дори да е сюжет, нямаше за какво да се хвана...

Пробвай да напишеш същото съдържание с 1500 думи минимум. Опиши околна среда, герои, близкия парк или мола, или каквото и да е...

1500 думи... Пробвай!
Black Wings
Black Wings
Редовен
Редовен
Female
От : София
Рожден ден : 12.05.1995
Години : 28
Мнения : 659
Дата на рег. : 02.06.2010

red Re: -коментари- известността е нож с две остриета

Съб Юли 27, 2013 3:38 am
Скъпа Яница, не си падам по формалностите и искрено се надявам да не се обидиш от факта, че разговарям с теб на Ти, както и от думите, които ще напиша в останалата част от коментара си...
Проблема започва още от цвета, с който си избрала да "обагриш" темата си! Това ужасно синьо дразни очите и едва успях да прочета заглавието на фика ти. След това продължаваме с това, че нямаш абсолютно никаква връзка между първото и второто си изречение.
"Беше един слънчев ден в Коноха и жителите му се наслаждаваха на това..." - до тук всичко не е зле, няма описания, но не е болка за умиране.
"...Тя не беше много голяма, но не и прекалено малка." - Коя е Тя? Ясно мога да видя, че си се опитвала да обясниш какво всъщност е селото Коноха, обаче не се прави по този начин, мила. Следователно завършваш първото изречение с "жителите му", което ни навежда на мисълта, че имаш предвид жителите на селото, но "му" се използва за мъжки род и е ужасно глупаво да започваш началото на второто изречение с местоимението Тя.
Следващото изречение няма да го коментирам, защото изобщо не го зачитам като такова! Преминаваме смело нататък...
Очевидно имаш проблем с използването на едно време и придържането към него. В началото говориш на "ше" след това рязко преминаваш в сегашно време. Това е недопустимо!
В моментите когато искаш да обясниш за нещо нейно като "ревютата и" или "графикът и" не можеш да използваш "и" освен ако няма апостроф. Вероятно е да имаш проблеми с поставянето на такъв затова винаги можеш да използваш "й" - всички ние постоянно го правим.
И ето, че стигнахме до кулминацията, а именно - описанието на момичето.
"Тя беше с алено кристални лилави очи..." - Не знам дали виждаш смисъла на това, което си написала затова ще бъда така добра да обясня. Това, което си казала означава:
"Тя беше с червено кристални лилави очи..." - май нещо не се връзва, а? Може би не е зле следващия път, когато не знаеш значението на дадена думичка, простo да не я използваш. Също така дадени очи не могат да наподобяват на коприна! Коприната, сатена и всички останали неща от този род са материи! Предполагам разбираш, че е невъзможно за едни очи да бъдат материя. С това темпо нямаше да ме изненада описанието "момчето се движеше бавно и елегантно като сапфирен алигатор" да изникне във втора глава!
"а косата и права, мека като бе*ешко дупе (за друго не се сетих) и пълна с цвят," - Ами след като осъзнаваш, че речника ти е беден и оставаш в безисходица, се разрови малко и намери нещо по-приемливо, защото това е възможно най-голямата простотия, с която можеш да сравниш дадена коса. Хайде сега обясни ми как една коса може да бъде пълна с цвят? Ти изобщо използваше ли въображението си, докато пишеше и опитваше ли да си представиш геройнята? .. Не пробвай сега, няма да се получи!
"Дългата й, права коса се спускаше по гърба й в един прекрасен нюанс на тъмно зелено, който бе толкова чувствен, че създаваше илюзията за среднощен воал от коприна." - Ето как трябва да изглежда едно описание!
Думи от сорта на: "Не мога", "Не искам", "Не знам" и тн. се пишат ОТДЕЛНО!
Повече описания! Подреждай мислите си преди да грабнеш химикалката! Цял един живот няма да ти стигне да поправиш всичко това ^^ ако не се потрудиш. Чети! Мисли! Представи си дадена обстановка преди да я опишеш, защото ако самата ти не можеш да го направиш не очаквай от нас, читателите да се справим по-добре. Дай всичко от себе си!
... Чак тогава поискай мнението ни!

Надявам се да приемаш критиката и да се поучиш от нея, защото не го ли направиш.. Е, винаги можеш да се занимаваш и с нещо друго освен писането, нали? -коментари-  известността е нож с две остриета 10436
Sponsored content

red Re: -коментари- известността е нож с две остриета

Върнете се в началото
Similar topics
    Права за този форум:
    Не Можете да отговаряте на темите