Вход
Намерете ни във facebook
Top posting users this week
No user

Nightwish:Tarja or Anette?

+6
Purple
Ryapoff
sakura_desi
.:†en-Ji - chan:.
TheMurderedDuchess
Melancholic
10 posters
Go down
Melancholic
Melancholic
Аниме/манга/филми/сериали
Аниме/манга/филми/сериали
Female
Мнения : 831
Дата на рег. : 01.05.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Кои анимета са ти любими?

red Nightwish:Tarja or Anette?

Вто Май 25, 2010 2:59 pm
Tук изразете мнението си за тях.
Найтуиш (на английски: Nightwish) е финландска симфоничен/пауър метъл група, основана през 1996 г. от Туомас Холопайнен, заедно с Емпу Вуоринен и Таря Турунен. В началото групата е замислена като акустичен проект. Първите им записи са няколко акустични песни, които влизат в албума Angels Fall First. През 1997, след като към тях се присъединява барабанистът Юка Невалайнен, се насочват към метъла.

По-голямата част от текстовете и аранжиментите на песните са дело на основателя и клавирист на групата Туомас Холопайнен. Успехът на групата се дължи главно на вокалите, изпълнени от Таря Турунен, която е завършила класическо и оперно пеене в Германия. След присъединяването си басистът на групата Марко Хиетала е и втори вокалист.

Музикалният стил на Найтуиш се описва като епичен метъл, пауър метъл, метъл-опера и симфоничен метъл. Туомас Холопайнен в свое изказване описва музиката на Найтуиш като "мелодичен хеви метъл с женски вокали".

Групата има две световни турнета — From Wishes to Eternity от 2001 и Once Upon a Tour от 2004/2005. Първото им турне обхваща предимно държави от западна Европа и Скандинавия. С второто си турне Once Upon a Tour, което завършва на 21 октомври 2005 година в Hartwall Arena в Хелзинки, групата изнася концерти в много държави навсякъде по света: Румъния, Канада, САЩ, Япония, Германия и др. След края на финалния концерт останалите членове на групата връчват писмо на Турунен, в което ѝ обясняват, че вече не желаят да е член, поради отношението ѝ към групата. Като фактор е изтъкнато и влиянието на съпруга ѝ - Марсело Кабули. За следващите албуми Таря Турунен е заменена с Анет Олсон.
С Таря:

С Анет:
TheMurderedDuchess
TheMurderedDuchess
Прохождащо
Прохождащо
Female
От : София
Рожден ден : 26.07.1996
Години : 27
Мнения : 23
Дата на рег. : 08.07.2010

red Re: Nightwish:Tarja or Anette?

Чет Юли 08, 2010 2:52 am
Таря беше тази, която правеше групата уникална, а сега с анет са доста скучни и еднотипни !

Nightwish 1996 - 2005 R.I.P
.:†en-Ji - chan:.
.:†en-Ji - chan:.
Развиващ се
Развиващ се
Female
От : Dэa†hvillэ
Рожден ден : 09.03.1997
Години : 27
Мнения : 38
Дата на рег. : 15.10.2010

red Re: Nightwish:Tarja or Anette?

Чет Окт 21, 2010 7:19 pm
Ооо, да - добрите стари Nightwish... без Tarja не ми харесват. Леля ви Анка нещо не ми допада. С Tarja бяха уникално нещо, и още са но не чак толкова...
sakura_desi
sakura_desi
Развиващ се
Развиващ се
Female
От : Sofia
Мнения : 44
Дата на рег. : 04.08.2009

red Re: Nightwish:Tarja or Anette?

Сря Ное 17, 2010 6:50 pm
.:†en-Ji - chan:. написа:Ооо, да - добрите стари Nightwish... без Tarja не ми харесват. Леля ви Анка нещо не ми допада. С Tarja бяха уникално нещо, и още са но не чак толкова...
Aз съм на същото мнение.Без Tarja не ми харесват. Nightwish:Tarja or Anette? 787605 Nightwish:Tarja or Anette? 787605 Nightwish:Tarja or Anette? 787605
Но преди бяха най-яката група. smile smile smile
Ryapoff
Ryapoff
Развиващ се
Развиващ се
Male
От : Хисар
Рожден ден : 25.09.1994
Години : 29
Мнения : 59
Дата на рег. : 15.01.2011

red Re: Nightwish:Tarja or Anette?

Пон Яну 17, 2011 9:02 pm
Без Тариа Наитуиш са само надолу ... Аннет няма гласа които има Тариа , и който правеше групата уникална ....
Melancholic
Melancholic
Аниме/манга/филми/сериали
Аниме/манга/филми/сериали
Female
Мнения : 831
Дата на рег. : 01.05.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Кои анимета са ти любими?

red Re: Nightwish:Tarja or Anette?

Чет Фев 10, 2011 3:27 pm
Съгласен съм, с вас , но веднъж случай търсех едха песен , която бах чул от един аниме трейлър и познайте на каго беше.(за тези , които не разбраха Найтуиш)Еми самата музика е добра , но вокала WTF
Purple
Purple
Учaщ се
Учaщ се
Female
Рожден ден : 30.03.1994
Години : 30
Мнения : 92
Дата на рег. : 21.04.2011

red Re: Nightwish:Tarja or Anette?

Пон Апр 25, 2011 10:15 pm
._. Май само аз съм на различно мнение. Предпочитам Анет... Таря ми идва... малко като оперна певица doh Но това си е моето мнение.
krustal-chan
krustal-chan
Любител
Любител
Female
От : Dobrich
Мнения : 339
Дата на рег. : 20.04.2011

red Re: Nightwish:Tarja or Anette?

Сря Май 04, 2011 7:56 pm
Каквото съм им слушала все е било с Tarja, нямам тяхни песни с Anette, но съм съгласна общо взето с Purple. Nightwish:Tarja or Anette? 787605
agressivebitch
agressivebitch
Аниме/манга/филми/сериали
Аниме/манга/филми/сериали
Female
От : село Видин / Еспоо , Финландия
Рожден ден : 02.10.1997
Години : 26
Мнения : 2659
Дата на рег. : 04.01.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: SHIKI * DANCE IN THE VAMPIRE BUND * KUROSHITSUJI

red Re: Nightwish:Tarja or Anette?

Съб Май 07, 2011 12:26 am
sakura_desi написа:
.:†en-Ji - chan:. написа:Ооо, да - добрите стари Nightwish... без Tarja не ми харесват. Леля ви Анка нещо не ми допада. С Tarja бяха уникално нещо, и още са но не чак толкова...
Aз съм на същото мнение.Без Tarja не ми харесват. Nightwish:Tarja or Anette? 787605 Nightwish:Tarja or Anette? 787605 Nightwish:Tarja or Anette? 787605
Но преди бяха най-яката група. smile smile smile

+1
kiki_chan
kiki_chan
Любител
Любител
Female
От : Юпитер
Рожден ден : 30.05.1995
Години : 28
Мнения : 338
Дата на рег. : 25.12.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Vampire Knight, Death Note, Wolf's rain ..

red Re: Nightwish:Tarja or Anette?

Нед Окт 02, 2011 1:46 pm
Вярно е, че не може да става дума за сравнение гласа на Анет, с гласа на Таря. Без Таря Nightwish не са това, което бяха.. За което съжелявам, защото преди наистина много ги харесвах, сега нещо им липсва ...
ANIME-MASTER
ANIME-MASTER
Аниме/манга/филми/сериали
Аниме/манга/филми/сериали
Male
От : Плевен
Мнения : 1284
Дата на рег. : 30.05.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden,Bleach, Fullmetal Alchemist, Fairy Tail, One Piece

red Re: Nightwish:Tarja or Anette?

Съб Фев 25, 2012 6:20 pm
Таря е сто пъти по-добра от Анет.Ония глупак шефа им даже направи песен към Таря, че е била гадна и тем подобни глупости.
P.S За тези, които се чудят коя е песента - Bye Bye Beautiful
agressivebitch
agressivebitch
Аниме/манга/филми/сериали
Аниме/манга/филми/сериали
Female
От : село Видин / Еспоо , Финландия
Рожден ден : 02.10.1997
Години : 26
Мнения : 2659
Дата на рег. : 04.01.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: SHIKI * DANCE IN THE VAMPIRE BUND * KUROSHITSUJI

red Re: Nightwish:Tarja or Anette?

Вто Фев 28, 2012 2:29 pm
Nightwish - Bye Bye Beautiful and Nightwish - Amaranth - това са единствените песни , който ми допадат с Anette Nightwish:Tarja or Anette? 787605 Nightwish:Tarja or Anette? 787605 Nightwish:Tarja or Anette? 242502
Sponsored content

red Re: Nightwish:Tarja or Anette?

Върнете се в началото
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите