Вход
Намерете ни във facebook
Top posting users this week
No user

Слушате ли българска народна музика ?

+15
Thэ Dark Girl
BeautifulQueenStyle
metalcheto_951
..::*sTupid_girL*::..
Privaте L♥ve
Sweeney Todd
malediction
Топчету
Goblin Teachies
`M.и.s.h.и.t.0`
^^Fantasy^^
sayuri
*Alx*
L E X Ĭ
Mega Pwn!
19 posters
Go down

Говоря за българска фолклорна музика - е обичате ли я ?

9 - 27%
9 - 27%
15 - 45%
 
Общо гласове: 33
 
avatar
Mega Pwn!
Непобедим
Непобедим
Male
От : Не е известно
Рожден ден : 06.10.1995
Години : 28
Мнения : 5216
Дата на рег. : 09.07.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Basilisk;Samurai 7;Bakemonogatari;Mirai Nikki

red Слушате ли българска народна музика ?

Нед Юли 11, 2010 12:45 am
Такам , искам от хората отговорили на анкетата да напишат какъв отговор са дали , за да мога на всички отговорили с "Не,,," да им дръпна една п*т*ка майна ... абе хора , вие българи ли сте ? Вие баби и дядовци имате ли ? Те българи ли са ? Вие явно не уважавате нищо - нито родна земя , нито роден език , нито народни герои , че пък дори и народната култура и по - точно народната музика ... като толкова мразите страната си що не отидете в Америка или Китай ? Що не отидете там и като ви питат : "Виждам , че не си тукашен , разкажи ми за народа си и културните му ценности ..." вие кво ше отговорите - "Ми то мноо тъп народ , сори , ама не ти тряа да знаеш" ли ше отговорите ? Аз лично се гордея от страната си , не се гордея от държавните глави , които само знаят да крадат и да лъжат народа ! Как може когато чуем химна си да си почешем лявото мъде без да ни пука за него , а тъпите американци с 300 годишна история да стават прави и да слагат ръка на сърце ? Мислех , че след времето на модернизиране в България ( говоря за началото на 20 век ) образа на Бай Ганьо ше изчезне , обаче вие се отнасяте съвсем без никакъв респект към личности като Ботев , Левски , дори ме съмнява , че сте прочели нещо на Вазов ! Засрамете се ! Мислите си , че ако избягате от тука ше ви е по - добре , само че другите нации няма да се смеят на културата ви , а на това , че не знаете нищо за нея !
avatar
Mega Pwn!
Непобедим
Непобедим
Male
От : Не е известно
Рожден ден : 06.10.1995
Години : 28
Мнения : 5216
Дата на рег. : 09.07.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Basilisk;Samurai 7;Bakemonogatari;Mirai Nikki

red Re: Слушате ли българска народна музика ?

Нед Юли 11, 2010 12:47 am
Сигурно сте се сетили какъв е моя отговор , затова няма нужда да казвам с кое съм отговорил , но всепак за тия дето дори ги мързи да четат език толкова красив и богат , и може би един от най - сложните "живи" езици ( като казвам "живи" т.е. не се включват латинския и другите "мъртви" езици ) ще им кажа , че съм отговорил с първия отговор :)
L E X Ĭ
L E X Ĭ
Голям фен
Голям фен
Female
Мнения : 2585
Дата на рег. : 08.07.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета:

red Re: Слушате ли българска народна музика ?

Нед Юли 11, 2010 1:02 am
Няма да лъжа, че я слушам нон-стоп: "Ами не я слушам много често , но не съм против нея ..." Има доста хубави песни, пък и наистина си прав, че това ни е фолклор...Надали много хора знаят чия е българската песен слушана в космоса?...
*Alx*
*Alx*
Админ на раздел Музика
Админ на раздел Музика
Female
От : sOmewhere in HeLL ^^
Рожден ден : 10.05.1991
Години : 33
Мнения : 7267
Дата на рег. : 24.10.2008

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: 1. One Piece 2. Death Note 3. Hellsing 4. Kuroshitsuji 5. Strawberry Panic!

red Re: Слушате ли българска народна музика ?

Нед Юли 11, 2010 10:26 am
Да , всепак тя изразява културата на българия !

Е не слушам постоянно, но има някои песни, които страшно много ме кефят и мн обичам да си ги слушка. Слушате ли българска народна музика ?  787605 А и сам голяма фенка на хората ^^
sayuri
sayuri
Учaщ се
Учaщ се
Female
От : Бургас
Рожден ден : 06.05.1996
Години : 28
Мнения : 96
Дата на рег. : 30.01.2010

red Re: Слушате ли българска народна музика ?

Нед Юли 11, 2010 4:19 pm
Да , всепак тя изразява културата на българия ! Слушате ли българска народна музика ?  531613
^^Fantasy^^
^^Fantasy^^
Любител
Любител
Female
От : Scary Movie
Рожден ден : 25.09.1996
Години : 27
Мнения : 343
Дата на рег. : 06.06.2010

red Re: Слушате ли българска народна музика ?

Нед Юли 11, 2010 4:40 pm
Така кфо да каже гласувах с НЕ!Има 2-3 песни, които ме кефят, но просто не слушам такава музика.Особенно пък чалга!Да дядовците ми, бабите ми и вобще цялата ми рода са българи, но това трябва ли да значи, че трябва да слушам музика, която не ми харесва?Имам респект към Вазов, Ботев, Левски и т.н..Обожавам българска литеретара.Чела съм абослютно всички произведения на Ботев и знам почти всичко за него.Както и за Яворов.Чела съм доста от произведенията на Вазов, сред тях и Под игото и знам основната информация за него.Има и още български автори, които съм чела, но сега не ми се занимава и тях да коментирам...Някой от тях са - Йордан Йовков, Елин Пелин, Пенчо Славейков, Петко Славейков, Алко Константинов и др.Гордея се с историята на България.Знам почти всико за българската история.Имам отлични оценки по български и история от 1-8 клас.Кефят ме текстовете на някои песни, но значи ли това, че трябва да харесвам и мелодиите и да ги слушам.Точно заради това обичам стихотворенията.Попринцип слушам хард рок и метал.Можеш ли да ми кажеж народни песни с подобно звучене?Гордея се с природата, историята, традициите и т.н, но това не значи, че трябва да да харесвам и песните.Относно чужденците бих им разказала за историята, за красотата на природата, за великите писатели, за героите като Левски, които са дали живота за свободата на България....Не мразя страната си, но бих отишла в Америка или Япония..Страни, които имат бъдеще.В които човек може да се развие и да осъществи мечтите си..Защото тук, колкото и велика да е историята, няма изгледи за преуспяване, няма работа, заплатите са между 200-1000 лева, има хиляди безработни, политицете се избиват за властта и то не заради това да помогнат на народа, а заради парите, които ще спечелят.Не случайно България е определена като тоалетната на Европа.Живея във Видин, град, който е определен като последен според европейските стандарти.Пътищата в цялата страна са под критично състояние, няма средства за попряването и откриването на нови училища, за посторяване на нови и по добре организирани приюти, болници...Гордея се със страната си, каквато е била в миналото...В момента не и остана нищто освен природата, която също започна да се променя..А за хората съм без коментар..Но какво пък има общо това с музиката? ;]
Да езика наистина е много погат и труден, но какво това помага на българите, като всички вече започват да пишат на латиница, или пък без никаква култура, даже и някои индивиди нарочно пишат с грешки, то сега да си културен и образован означава да ти се подиграват и да ти викат, че си зубар...
`M.и.s.h.и.t.0`
`M.и.s.h.и.t.0`
Без спирачки
Без спирачки
Female
От : (рс) Много хора не ме харесват..е аз да не би да ги харесвам всички!
Рожден ден : 07.04.1994
Години : 30
Мнения : 6233
Дата на рег. : 30.12.2009

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Elfen Lied,Ouran High school host club, death note, vampire knigh,Zombie Loan,Kanon

red Re: Слушате ли българска народна музика ?

Съб Юли 24, 2010 6:01 pm
и аз гласувах с не .. ъмм ко да кажа, не ме кефят такива песни .. ее има там 1/2 ддет са яки Слушате ли българска народна музика ?  242502 ама има и още 10000 дет ме кефят и не са бг smile
Goblin Teachies
Goblin Teachies
Състезател
Състезател
Male
От : Килията На Дявола ^.^
Рожден ден : 22.03.1998
Години : 26
Мнения : 1608
Дата на рег. : 21.12.2009

red Re: Слушате ли българска народна музика ?

Съб Юли 24, 2010 6:26 pm
Spring_Rain написа:Така кфо да каже гласувах с НЕ!Има 2-3 песни, които ме кефят, но просто не слушам такава музика.Особенно пък чалга!Да дядовците ми, бабите ми и вобще цялата ми рода са българи, но това трябва ли да значи, че трябва да слушам музика, която не ми харесва?Имам респект към Вазов, Ботев, Левски и т.н..Обожавам българска литеретара.Чела съм абослютно всички произведения на Ботев и знам почти всичко за него.Както и за Яворов.Чела съм доста от произведенията на Вазов, сред тях и Под игото и знам основната информация за него.Има и още български автори, които съм чела, но сега не ми се занимава и тях да коментирам...Някой от тях са - Йордан Йовков, Елин Пелин, Пенчо Славейков, Петко Славейков, Алко Константинов и др.Гордея се с историята на България.Знам почти всико за българската история.Имам отлични оценки по български и история от 1-8 клас.Кефят ме текстовете на някои песни, но значи ли това, че трябва да харесвам и мелодиите и да ги слушам.Точно заради това обичам стихотворенията.Попринцип слушам хард рок и метал.Можеш ли да ми кажеж народни песни с подобно звучене?Гордея се с природата, историята, традициите и т.н, но това не значи, че трябва да да харесвам и песните.Относно чужденците бих им разказала за историята, за красотата на природата, за великите писатели, за героите като Левски, които са дали живота за свободата на България....Не мразя страната си, но бих отишла в Америка или Япония..Страни, които имат бъдеще.В които човек може да се развие и да осъществи мечтите си..Защото тук, колкото и велика да е историята, няма изгледи за преуспяване, няма работа, заплатите са между 200-1000 лева, има хиляди безработни, политицете се избиват за властта и то не заради това да помогнат на народа, а заради парите, които ще спечелят.Не случайно България е определена като тоалетната на Европа.Живея във Видин, град, който е определен като последен според европейските стандарти.Пътищата в цялата страна са под критично състояние, няма средства за попряването и откриването на нови училища, за посторяване на нови и по добре организирани приюти, болници...Гордея се със страната си, каквато е била в миналото...В момента не и остана нищто освен природата, която също започна да се променя..А за хората съм без коментар..Но какво пък има общо това с музиката? ;]
Да езика наистина е много погат и труден, но какво това помага на българите, като всички вече започват да пишат на латиница, или пък без никаква култура, даже и някои индивиди нарочно пишат с грешки, то сега да си културен и образован означава да ти се подиграват и да ти викат, че си зубар...
Точно и ясно казано, кфо искате и аз отговорих с не, тфа не значи че не съм образован и аз съм чел доста работи, майка ми е била учител по история ама не съм наследил много таланта й
Топчету
Топчету
Cosplay fan
Cosplay fan
Female
От : From hell I come to drag you down
Рожден ден : 11.12.1993
Години : 30
Мнения : 6783
Дата на рег. : 25.07.2008

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto, SNK, FMA Brotherhood, OHSHC, Hellsing, Ginga Densetsu Weed

red Re: Слушате ли българска народна музика ?

Сря Юли 28, 2010 7:33 pm
Определено не. Звученето на тази музика не ми допада ... попринцип не харесвам народни музики от която и да са страна. Не съм по традициите. Миналото си е минало, сега е друго.
avatar
malediction
Новородено
Новородено
Мнения : 1
Дата на рег. : 30.07.2010

red Re: Слушате ли българска народна музика ?

Пет Юли 30, 2010 11:33 pm
Слушам, рядко, но го правя, и все пак, дори и да не е любим стил на повечето от вас, мисля, че трябва да изпитвате поне малко уважение към нея. Цял свят признава гласовете на фолклорните ни певици, само ние си ги отричаме.
Как да е, ако беше това, бял кахър да ни е, но не - имаме навика да се плюем взаимно, типична българска черта, като че ли. На мене да ми е добре - на Вуте да му е зле. Понякога им завиждам на сърбите и гърците, как подкрепят своето, дори и да нямат основание за това.
Sweeney Todd
Sweeney Todd
Manga Master
Manga Master
Male
От : Мадагаскар
Мнения : 7469
Дата на рег. : 03.04.2009

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: няма да ти кажа. :D:D:D:D

red Re: Слушате ли българска народна музика ?

Съб Юли 31, 2010 9:11 am
ми не я слушам..само сиг. 2-3 пъти в годината само когато отивам при баба си и дядо си само тогава xD и да си призная когато я чувам излизам от помещението, в което е пусната с бърза крачка и ръце не ушите. xD
Privaте L♥ve
Privaте L♥ve
Страшна работа съм
Страшна работа съм
Female
От : ..
Рожден ден : 23.06.1995
Години : 28
Мнения : 4141
Дата на рег. : 01.08.2008

red Re: Слушате ли българска народна музика ?

Чет Авг 05, 2010 8:11 pm
е добре ама тука не си съвсем прав. що пък народната музика е свързана с апостолите и с тфа колко сме верни на българия ?? Слушате ли българска народна музика ?  751198 е пък тфа не е вярно бе .. признавам, единичните пъти в които я слушам са а) в часа по музика б) на нова година .. и като не я слушам кфо означава ли че не се интересувам от родината, езика, знаменитите ни личности ( не не говора за борис дали и коцето :д ) и че не съм чела Вазов ?? ми нее !! аз също се гордея че съм българка ! и да, ако се окажа на чуждо място ще се похваля с традициите и ще изтъкна и музиката ако разбира се те поискат да научат, ще покажа две - три знаменити песни и примерно една с по-модерно звучене като тая на елица и стунджи .. та каквото искам да кажа е: не е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да обожаваме всичките елементи от традицията, но разбира се трябва да сме поне бегло запознати за да не се изложим пред чужденците .. и тфа е което искам да кажа ..
..::*sTupid_girL*::..
..::*sTupid_girL*::..
Редовен
Редовен
От : My town.. [cupcake town] ^^
Рожден ден : 20.12.1997
Години : 26
Мнения : 692
Дата на рег. : 24.05.2010

red Re: Слушате ли българска народна музика ?

Вто Авг 10, 2010 3:42 pm
съгласна съм с .:: D a n n i ε и Spring_Rain ...
metalcheto_951
metalcheto_951
Прохождащо
Прохождащо
Male
От : пловдив
Рожден ден : 15.10.1994
Години : 29
Мнения : 19
Дата на рег. : 29.09.2010

red Re: Слушате ли българска народна музика ?

Пет Окт 29, 2010 6:56 pm
определено не просто само като чуя народна музика и ми призлява кат земат да се провикват и ма заболява главата така че тая музика не е за мен Слушате ли българска народна музика ?  787605
BeautifulQueenStyle
BeautifulQueenStyle
Зарибен
Зарибен
Female
Рожден ден : 13.09.1998
Години : 25
Мнения : 435
Дата на рег. : 02.08.2010

red Re: Слушате ли българска народна музика ?

Нед Окт 31, 2010 11:22 am
Отговорих с НЕ.Просто тази музика не е за мен!
Не ми харесва,даже като стана баба смятам да не
я слушам.Но това,че не харесвам Българската народна музика
не значи,че не се гордея с Историята ни,природата и традицийте!Ако отида някъде
извън България и ме питат за родината ни, с удоволствие ще им разкажа
за прекрасната ни природа,за всичките ни писатели,който творят
прекрасни стихотворения,разкази и приказки.На едно нещо най-много
се радвам в България и това е ПРИРОДАТА!!! Но за съжаление и тя
заминава.Има 3 или 4 песни,който ми допадат но има други 10000 сиг,който не мога да
понасям! Живея в Варна,хм какво да кажа? Нищо ново,разбити пътища и още какво ли не!!
Убийства,кражби,изнасилвания и много други,хората вече ги е страх да си пускат децата
сами навънка,да не би някой психопат да дойде, или да ги убие, или да им направи нещо друго.




Последната промяна е направена от -' ' Naorii-chan]~ на Пон Ное 22, 2010 9:51 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Thэ Dark Girl
Thэ Dark Girl
Аниме/манга/филми/сериали
Аниме/манга/филми/сериали
Female
От : Никъде
Рожден ден : 24.05.1997
Години : 26
Мнения : 6892
Дата на рег. : 07.01.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Bleach, Ouran High School Host Club, D. Gray Man, FMA, Yu - Gi - Oh, Vampire Knight

red Re: Слушате ли българска народна музика ?

Нед Ное 14, 2010 7:44 pm
Определено не. Аз само като я чуя, и... ми става лошо. Не казвам, че е лоша, или нещо подобно, просто звученето... не е за мен. Има единични случаи, в които я слушам, и не е по мое желание. Просто народната музика не е за мен и не ми допада, това е.
Azmudar
Azmudar
Учaщ се
Учaщ се
Male
От : Долината на Дълбоките Гащи
Мнения : 175
Дата на рег. : 17.09.2010

red Re: Слушате ли българска народна музика ?

Пет Дек 03, 2010 10:11 pm
Да! добре върви на маса Слушате ли българска народна музика ?  787605
Tuttu
Tuttu
Любител
Любител
Female
От : София
Мнения : 241
Дата на рег. : 26.08.2009

red Re: Слушате ли българска народна музика ?

Чет Дек 09, 2010 5:54 pm
ХаХа .. не , не ми е от любимите стилове Слушате ли българска народна музика ?  787605
liuba4e
liuba4e
Състезател
Състезател
Female
От : Страната на Мухъла!
Рожден ден : 04.09.1993
Години : 30
Мнения : 1230
Дата на рег. : 05.02.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: ,,Naruto'' , ,,Samurai 7'' ;

red Re: Слушате ли българска народна музика ?

Сря Авг 17, 2011 4:22 am
Ох майко, призлявало им. Милите те. Всеки божи ден, от 15 септември слушам народна музика, почти всеки час. С профил фолклорна хориография съм и вярвайте изживяването е невероятно в сравнение с чалга партитата в колизеум. Хората се опитват да променят ритъма на народната музика, с цел приближаване на народната младеж, а тя бяга, странно. Ако ви попитам, какво хоро се играе на Бяла роза на Славка Калчева, няма да знаете. И то само, защото ви призлявало. Как няма да почетете ,,Даниова мама'', ,,Македонско девойче''? Като сядате на маса, какво слушате нео - метъл ли? Идете на механа и вижте как се играе, и как музиката се влива в теб, а не като метъла да си клатиш главата само.

Венци, всичко това, няма общо с народната музика. Тя е фолкорен стил, носещ духа на българското, но Вазов и Ботев не са писали народни песни, точно заради това те няма да ги усетят, дори и да започнат да я слушат. И не мисля, че ти си човекът, който да им каже, какво да слушат, зависи от възспитанието.
agressivebitch
agressivebitch
Аниме/манга/филми/сериали
Аниме/манга/филми/сериали
Female
От : село Видин / Еспоо , Финландия
Рожден ден : 02.10.1997
Години : 26
Мнения : 2659
Дата на рег. : 04.01.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: SHIKI * DANCE IN THE VAMPIRE BUND * KUROSHITSUJI

red Re: Слушате ли българска народна музика ?

Съб Авг 20, 2011 1:45 am
не я слушам но не съм и против.. добре де малко .. дразня й се .. Слушате ли българска народна музика ?  787605
Sponsored content

red Re: Слушате ли българска народна музика ?

Върнете се в началото
Similar topics
    Права за този форум:
    Не Можете да отговаряте на темите