Вход
Намерете ни във facebook
Top posting users this week
No user

Go down
Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

red Higurashi no Naku Koro ni

Сря Фев 16, 2011 5:10 am
Higurashi no Naku Koro ni Higurashi_no_Naku_Koro_ni-05

Жанр: мистерия, хорър, насилие
Епизоди: 26
Моя оценка: 10/10

Сюжет: Село Хинамидзава е на пръв поглед спокойно и приятно място, където главният герой Кеичи прекарва дните си в игри с новите си приятелки от училище. Той току-що се е преместил в селото и все още се адаптира към новата среда. Под повърхността на спокойната атмосфера и невероятната природа, селото крие ужасяваща тайна на цикъл от убийства, случващи се в пет поредни години на традиционния празник и конкретизирани като "Проклятието Ояширо". На Кеичи му предстои да открие истината зад мистерията на Хинамидзава, но дали ще успее?




Малък коментар от мен: Доколкото знам има три сезона:
Higurashi no Naku Koro ni
Higurashi no Naku Koro ni Kai
Higurashi no Naku Koro ni Rei
Всички сезони са излезли отдавна и всеки един хвърля малко светлина върху предишния. Но последните два са непреведени на български, така, че съвсем разбираемо е, че не съм ги изгледала. Доста бързо се ориентирах в "мъглата" около анимето и мога с гордост да кажа, че нищо не ме е изненадало или шокирало. За всеки, който харесва този жанр, го препоръчвам силно. Няма да остане разочарован!



Последната промяна е направена от cool cheryll на Чет Фев 17, 2011 6:40 am; мнението е било променяно общо 1 път
Sweeney Todd
Sweeney Todd
Manga Master
Manga Master
Male
От : Мадагаскар
Мнения : 7469
Дата на рег. : 03.04.2009

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: няма да ти кажа. :D:D:D:D

red Re: Higurashi no Naku Koro ni

Сря Фев 16, 2011 12:53 pm
След като приключа с FT, може и да му хвърля един поглед. Да призная само, че интрото ми хареса, арта също не е лош. Това разбрах след като гледах видеото. Само не ми хареса, че опиенинга е копиран, мисля че имаше една друга англ. песен със същата музика.
Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

red Re: Higurashi no Naku Koro ni

Сря Фев 16, 2011 3:51 pm
Опенингът е супер, нали? На мене много ми харесва, дори подписа ми във форума са преведените думи на песента. Доколкото ми е известно това е песента на анимето и не е копирана. Shimamiya Eiko - Higurashi no Naku Koro ni, на първия сезон.

Дано ти хареса! smile

Разгледах форума обстойно. Ако не ти се тегли, можеш да го гледаш онлайн тук.
`M.и.s.h.и.t.0`
`M.и.s.h.и.t.0`
Без спирачки
Без спирачки
Female
От : (рс) Много хора не ме харесват..е аз да не би да ги харесвам всички!
Рожден ден : 07.04.1994
Години : 30
Мнения : 6233
Дата на рег. : 30.12.2009

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Elfen Lied,Ouran High school host club, death note, vampire knigh,Zombie Loan,Kanon

red Re: Higurashi no Naku Koro ni

Чет Фев 17, 2011 5:32 pm
аз що мисля,че вече има тема с това аниме? може, може и аз да съм в грешка ;дд както и да е - Това аниме е супер якоо , ама третия сезон се усраха, беше мн лигаво и тъпо ;д но най як си е първи сезон !! Малко объркващо е с тея паралелни светове Higurashi no Naku Koro ni 242502 но така ли иначе е яко, има и драматични моменти, комедийни, любовни дори ии най - многото страховити и кървави моменти Higurashi no Naku Koro ni 242502 на места дори е мн ужасно Higurashi no Naku Koro ni 751198 но ми е едно от любимите анимета в стил ужаси Higurashi no Naku Koro ni 627140 Higurashi no Naku Koro ni 627140 о0о а пък песента от началото, лол .. само това ще кажа ;дд побиват ме тръпки от нея, след като й видях вече и превода Higurashi no Naku Koro ni 242502 мн е яка иначе, правих клипче дори на нея ;дд
Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

red Re: Higurashi no Naku Koro ni

Чет Фев 17, 2011 7:16 pm
Напълно възможно е да съм се объркала и да съм повторила темата и изобщо няма да се разсърдя, ако модератор забележи някакъв спам и да я изтрие. Но ако имаш предвид това Цък, само ще кажа, че не е тема, а гледане на онлайн тук във форума. Темата е заключена и няма как да се коментира, а точно това исках да направя аз. Открих тази тема, защото няма да има ключе и всеки ще може да си каже мнението.

Иначе анимето отдавна ми бе препоръчано от един приятел, който ми знаеше извратените вкусове и страстта ми към заплетени истории и това колко обичам да се правя на детектив Higurashi no Naku Koro ni 242502 Даваше ми гаранция, че ще ми допадне и че още преди да е минал петия епизод вече ще знам за какво става дума и че ще се ориентирам бързо. Реших да му хвърля поглед едва преди една седмица и останах... приятно изненадана! Higurashi no Naku Koro ni 242502 Най- страхотното изкукуригало аниме, което успя да ангажира вниманието ми от много време насам.

Ъм, само ще кажа, че (да не се чете от хора, които не искат да си развалят удоволствието!):

Spoiler:

Повече нищо няма да кажа, че да не подсказвам на онези, които са решили да погледат малко психарии! Higurashi no Naku Koro ni 242502
HellGirl
HellGirl
Развиващ се
Развиващ се
Female
От : Wondreland ;33 [Hell]
Рожден ден : 09.09.1996
Години : 27
Мнения : 55
Дата на рег. : 04.11.2009

red Re: Higurashi no Naku Koro ni

Сря Мар 09, 2011 9:18 pm
На мен лично анимето ми е 5-то най-любимо. Изгледала съм го с голям интерес, тъй като съдържа един от любимите ми жанрове, а именно ужаси. Всяка една от ситуацийте се развива страхотна и въреки, че Рика ми е любимка, просто не мога да устоя на начина, по който Шион убива, просто ми пълни душичката .. !! <33
Sponsored content

red Re: Higurashi no Naku Koro ni

Върнете се в началото
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите