Вход
Намерете ни във facebook
Top posting users this week
No user

Днешните поколения ...

+32
ByNbOn4iTy
TrueBloodCheers
Mаdneѕѕ
sekai
s.m.i.l.e.p.e.s.t
мирчету
sakura-chan---
Melancholic
lymoly
Queen B
Coolasice
RINNEGAN GOD
CookieMonsta
Crooks
mariqvladi
Mega Pwn!
marti_66
miss_kuklA
Chris
liuba4e
Bloody_Merry
`M.и.s.h.и.t.0`
*Alx*
agressivebitch
Thэ Dark Girl
Топчету
Sweeney Todd
-*-What The Hell-*-
IVE-STORM(bg)
.: Gangsta_4_life :.
sand_team
kiki_chan
36 posters
Go down
kiki_chan
kiki_chan
Любител
Любител
Female
От : Юпитер
Рожден ден : 30.05.1995
Години : 28
Мнения : 338
Дата на рег. : 25.12.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Vampire Knight, Death Note, Wolf's rain ..

red Днешните поколения ...

Пет Мар 18, 2011 11:07 pm
First topic message reminder :

Понеже днес с едни приятели си говорихме и се чудя .. наистина ли светът отива толкова на зле .. аз след 2 месеца правя 16, а когато бях на 10 - 11 - 12 си седях пред блока и играех на жуменка Днешните поколения ...  - Page 2 787605 .. днешните деца на тая възраст ходят по кафета, облечени сякаш са тръгнали на дискотека и с 10см токче (не всички ест , но повечето) .. пушат, псуват (такива глупости бях чула от една 5-токласничка оня ден, че се хванах за главата) .. Само аз ли си мисля, че това не е нормално ? WTF

liuba4e
Състезател
Състезател
Мнения : 1230
Дата на рег. : 05.02.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: ,,Naruto'' , ,,Samurai 7'' ;

red Re: Днешните поколения ...

Съб Юни 18, 2011 8:04 pm
Mega Pwn!™ ти найстина си хм, ексцентричен. Това е описанието, което ти давам. За 15 годишен зрялостта, начина на писане, и мисленето ти, си невероятен. Казваш, че си бил на дъното. Още не мога да осмисля как невинна душа, като теб е била на ръба дори и за миг. Но знаеш ли, това, което написа е вярно. Всяка дума описваща света около нас. И въпреки, че ти се чудя едно време и аз бях на ръба на отчаянието. И до ден днешен благодаря на майка ми, че ме е изместила в друго училище. Не бях, като теб, да мисля за секс, дрога или побойща. Просто начина на държане от към хората е разбиващ. Едва не полудяхме аз и братовчед ми. И въпреки злобата, побойщата и несправедливостта, пак нямаше такова нещо през мое време. Вярно не е кой, знае колко голям интервала, но за няколко години нещата се промениха. Кажи ми, колко пенсия получава старицата живееща на съседната уличка, колко джобни за храна имат днешните деца, колко беднотия и мизерия има по този шибан свят? Искаш ли да знеш какво всъщност ще се промени в света ни. Старите хора няма да вземат 60 лв минимална пенсия ами 30, децата няма да имат по 50 лв джобни и 100лв, мизерията обаче тя ще се учеличи десетократно. Ще се промени животът ни и за жалост не към по добре. По - добре се стегнете и живейте не според принципите на съседа по чин, а според принципите на старите хора. Може да са дърти, ама я ги питай какво е било през Живково време. Не ме е срам да кажа, че съм девствена, че никога не съм се целувала, никога не съм се дрогирвала, никога не съм пропадала. И всичко заради възспитанието ми. Може вие дечица да не сте виновни за положението си, но родителите ви ДА.
Аз съм яла такъв бой и за най-малкото, какъвто вие няма да видите през живота си. Възспитание ама да видите, какво. И не, защото на майка ми е хрумнало ей така ами, заради нейната майка. Така, че от миналото до сега има много събития, които опропастиха живота на милиони. Ако родителите влеят малко мозък в главите на децата си всичко ще е различно. Не се отказвайте, борете се. Колкото и да искате да се чук*те на съседната маса или да дръпнете дрога недейте. Живейте така, както трябва.
mariqvladi
Редовен
Редовен
Мнения : 755
Дата на рег. : 16.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета:

red Re: Днешните поколения ...

Съб Юни 18, 2011 10:12 pm
Половината ми съученици пушат,бягат от часовете(аз не съм от тях)...А учителите какво правят?Нищо,освен да звънят на родителите и да им казват - "Детето Ви има проблем,поговорете с него...",а родителите и това не правят.
Давам пример с една съученичка.Всички и казаха да спре да пуши и за малко,но се появи в нашия клас една 14 годишна(повтаря 2 год.) и стана по-зле.
А най-добрата ми приятелка(упс,бившата) пие.Като се видим,я питам защо не ми отговори,тя казва,цитирам "Ааа,аз вчера са напих и не съм чула телефона".А аз стоя и я гледам хем тъпо,хем учудено.
От "б" клас има няколко,които всеки ден са с по 1 тон грим,разголени дрешки,пушат,пият...и какво стана?Един от класа им миналата седмица влезе в болница с алкохолно отравяне.
По-голямата част от нашето поколение е такава.Провалят си живота,а после съжаляват.
avatar
Mega Pwn!
Непобедим
Непобедим
Male
От : Не е известно
Рожден ден : 06.10.1995
Години : 28
Мнения : 5216
Дата на рег. : 09.07.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Basilisk;Samurai 7;Bakemonogatari;Mirai Nikki

red Re: Днешните поколения ...

Съб Юни 18, 2011 10:28 pm
Хъх , напивания , сбивания и др. - хора , не може без тях , трябва някак си да излеем яростта си , да покажем страха си , да го превъзмогнем . Приемете го - всичко има допустими стойности , въпроса е , че повечето пъти те се подминават , дори без да се замисли онзи нещастен човечец какви ще са последствията . Когато човек се научи на самоконтрол той ще постигне всичко , проблема на всички нас , че не знаем какво е самоконтрол . Ако някой ви даде изключително голяма сума и ви каже , че ако я приемете до броени дни ще сте на смъртно легло , какво ще направите ? Ще подминете ли изкушението ? Обезценяването на наследството на религията ни направи такива , човек вече не ражда в задгробен живот , човек вече не вярва в Рая , човек вече не вярва в съвършенния Бог - хората се обезвериха и когато знаеш , или поне смяташ , че веднъж ще живееш искаш да изживееш всичко , затова погубваш себе си , приятелите си , родителите си , семейството си , само за едно едничко чудесно усещане . Да и аз искам да живея като за последно , но пък предпочитам да живея дълго и да извзимам от благата на живота по-продължително време от моите връстници , вместо да се пренаситя наведнъж ... всъщност екстазът от няколко сбъднати мечти да опиташ нещо ще заглуши всякакво ново , друго , усещане . Имам предвид - когато се напиеш и спиш с някоя красива ... дама , хайде , какво ще ти остане ? Нима ще имаш спомени ? На сутринта и двамата ще се отминете сякаш нищо не се е случило . И какво остава ? Нима това да се похвалиш на приятелите си - "Леле,тая я (извинете) разпорих,брат!" , е по-добро от това да усетиш близостта на друг човек ? Да , да , ама не ! Затова , помислете си как ще възпитате децата си , внуците си , и да се надяваме , правнуците си ! Те са новите надежди на света ... нашето време вече отмина , трябва да се надяваме на тези , които оставяме след себе си , затова когато по-малкия/та ви брат/сестра/братовчед/братовчедка или просто някой малчуган , който дори не познавате , ви попитат какво да направят за да са като вас , избягайте ! Бягайте наделече и се срамувайте от това , което сте станали !
Crooks
Crooks
Любител
Любител
Male
От : Севиля, Испания
Рожден ден : 24.10.1990
Години : 33
Мнения : 293
Дата на рег. : 20.12.2009

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: 1/2 Prince, Naruto, Bleach, One piece, Detective conan, Sen-kun-rock и още много....

red Re: Днешните поколения ...

Вто Сеп 20, 2011 1:24 pm
о.О Как вашето време, ще е отминало бе? Аз какво да кажа за моето ?
Ти да де**а ме изкара дядо... Точно сега вашето покоеление се развива!
Относно темата мога да кажа, че това си е проблем на родителите!
Не може едно 12 годишно момче, баща му да го вика на по чашка, щот нема с кой да пие ?!
Както и майка му да се пуши, пие и облича като..., очаквайки дъщеря и да не го прави.
Познавам много семейства, с 12-13 годишини деца и нямат никави проблеми.
Въпроса е възпитанието, което получават. Родители ако си мислят, че в училище даскалите ще ги възпитат, бъркат и за това става цялата тази дивотия.

П.П."Mega Pwn" незнам, какво си видял, но едва ли си стоял без никакви пари и ядене седмици.
Не мисля, че едно 15 годишно момче е видяло нещо в този живот!
Винаги си имал на кой да разчитаж, за жалост аз съм се справял сам!
Семейството ми се разби, когато бях на твойта възраст. ОТ 16 годишен съм работил здраво, защото баща ми неможе да ме издържа. И мога да кажа, че съм постигнал нещо от нищо, Сега си живея в Испания имам си къща до океана, изкарвам си добри парички, без помоща на никой съм се справил в този свят, наречен България! Единствено не съм просил де, но за всичко си има време ;)

CookieMonsta
CookieMonsta
Любител
Любител
Female
От : Ботевград
Рожден ден : 08.11.1995
Години : 28
Мнения : 322
Дата на рег. : 14.09.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: H.O.T.D,Soul Eater,Omamori Himari и др.

red Re: Днешните поколения ...

Вто Сеп 20, 2011 2:16 pm
В моя град.. дечицата по на 10 11 12.. ходят по дискотеки.. с късите полички.. 200000 тона гримове фондьотени... 20см токчета.. яко натупирани.. и със самочувстие до небесата. Ходят с некфи по на 23 24 25 годишни.. стават ( с извинение ) к*рвички от малки.. А пък да не говоря за тея на моита възраст.. ужас.. направо нямам думи вече..
liuba4e
liuba4e
Състезател
Състезател
Female
От : Страната на Мухъла!
Рожден ден : 04.09.1993
Години : 30
Мнения : 1230
Дата на рег. : 05.02.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: ,,Naruto'' , ,,Samurai 7'' ;

red Re: Днешните поколения ...

Вто Сеп 20, 2011 3:34 pm
Crooks написа:
П.П."Mega Pwn" незнам, какво си видял, но едва ли си стоял без никакви пари и ядене седмици.
Не мисля, че едно 15 годишно момче е видяло нещо в този живот!
Винаги си имал на кой да разчитаж, за жалост аз съм се справял сам!
Семейството ми се разби, когато бях на твойта възраст. ОТ 16 годишен съм работил здраво, защото баща ми неможе да ме издържа. И мога да кажа, че съм постигнал нещо от нищо, Сега си живея в Испания имам си къща до океана, изкарвам си добри парички, без помоща на никой съм се справил в този свят, наречен България! Единствено не съм просил де, но за всичко си има време ;)

Ужасно много грешиш. Венци може дане е живял в лишения и глад, но животът го е научил. Не само ти си живял така. Смея да кажа, че моят живот също не е бил лек. Не е важно да си гладувал, за да знаеш що за чудо е света. Интересни разсъждения, за жалост грешни тълкувания. Ако Венци се включи във форума и поговориш с него, ще видиш що за човек е.
Crooks
Crooks
Любител
Любител
Male
От : Севиля, Испания
Рожден ден : 24.10.1990
Години : 33
Мнения : 293
Дата на рег. : 20.12.2009

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: 1/2 Prince, Naruto, Bleach, One piece, Detective conan, Sen-kun-rock и още много....

red Re: Днешните поколения ...

Вто Сеп 20, 2011 4:15 pm
liuba4e написа:
Crooks написа:
П.П."Mega Pwn" незнам, какво си видял, но едва ли си стоял без никакви пари и ядене седмици.
Не мисля, че едно 15 годишно момче е видяло нещо в този живот!
Винаги си имал на кой да разчитаж, за жалост аз съм се справял сам!
Семейството ми се разби, когато бях на твойта възраст. ОТ 16 годишен съм работил здраво, защото баща ми неможе да ме издържа. И мога да кажа, че съм постигнал нещо от нищо, Сега си живея в Испания имам си къща до океана, изкарвам си добри парички, без помоща на никой съм се справил в този свят, наречен България! Единствено не съм просил де, но за всичко си има време ;)

Ужасно много грешиш. Венци може дане е живял в лишения и глад, но животът го е научил. Не само ти си живял така. Смея да кажа, че моят живот също не е бил лек. Не е важно да си гладувал, за да знаеш що за чудо е света. Интересни разсъждения, за жалост грешни тълкувания. Ако Венци се включи във форума и поговориш с него, ще видиш що за човек е.

Гладуването да ти кажа, не ми е било никакъв проблем (свиква се)
Проблемът ми беше, че нямаше към кого да се обърна в най-лошият момент в животът ми. Всичките ми приятели ги изпозастреляха и нямах на кого да разчитам. Не знам каккво си преживяла, ако речеш да споделиш на ЛС или във форума, да си създадем няякаква тема на разговор ;)
Аз мога да заявя, че съм бил много зле в най-добрите ми години. И не съм видял още капка от живота, а ти ми говориш, че някой е научил живота на 15 години ?!?! Явно е трябвало да уча повече в училище, за да ми е ясен живота Днешните поколения ...  - Page 2 751198 Не го познавам момчето, но щом толкова го хвалиш бих искал да се запозная с него, да ми даде малко житейска насока ;)

Едит: Ако става въпрос за "Венъма", да ти кажа, че го знам. И ако толкова настояваш, ще го питам кви са тия лекции където изнася ? Все пак съм му бил Шеф на него и на Иван емото, а и на още на 10-тина ;)
RINNEGAN GOD
RINNEGAN GOD
Развиващ се
Развиващ се
Male
Рожден ден : 08.07.1993
Години : 30
Мнения : 37
Дата на рег. : 02.02.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Kaze no Stigma, Rurouni Kenshin, Hellsing: Ultimate, Beelzebub, Kuroshitsuji, Samurai Deeper Kyo, Naruto, D. Gray-man, Berserk, etc.

red Re: Днешните поколения ...

Съб Сеп 24, 2011 3:34 am
Абсолютни глупости са това. Винаги е било така. Просто едно време(да речем през средновековието), средностатистическите моми/момци, мирогледа им е обхващал селото, покрайнините и въобще не са се и замисляли за това "на къде отива тоя свят". Докато ние(днешните човеци), можем да си позволим лукса да се запитаме това нещо. От една страна информацията ни залива, но от друга - дезинформацията(направена така, че на пръв поглед да изглежда като ИНФОРМАЦИЯ) също набира по - голяма скорост. От там нататък, вече си зависи от самия човек по какъв начин ще използва информацията, която му се предоставя(и дали ще потърси дори отвъд това).

IVE-STORM(bg) написа:shh Напълно съм съгласна с вас. Хората и децата се промениха...
Вече няма амбициозни деца, да се занимават с нещо смислено, да се развиват в някоя област, да мечтаят и да се стремят към целите си. Повечето от днешното поколение (както споменахте по горе) се интересуват само как изглеждат, колко гаджета са имали и колко ще имат.
[/color]

Какво значи да се стремят към нещо смислено? Кой го определя това? Да се развиват в дадена област(предполагам, имаш в предвид да се "изучат", да станат висшисти, и т.н.)? Тъй като казваш "вече", аз ще те попитам нещо друго. "Преди"(където и да се намира във времето това, но да предположим, че е доста назад) да не би по - големия ръст от населението да се е стремял към свръх-възвишени неща? Не. По - важна е била мотиката, която е инструмент пряко свързан с набавянето на средства, за изхранване на СЕМЕЙСТВОТО... чак след това се мисли за всички останали(извън кръга на семейството), за изучаване и т.н.
Според мен не бива да хейт-отите толкова "днешните" хора(те винаги са си били същите, просто с различна обвивка). Насочете "гнева" си към "тези", които са ги направили такива. Но за да можете да разпознаете кои в случая са "тези", първо опознайте себе си и развийте себе си. И не, не говоря да се заточите в някой тибетски манастир, или пък да попивате всичко, което ви предоставят "учебниците". Търсете отвъд това и винаги се ослушвайте за възможно повече гледни точки по даден въпрос ^^
-*-What The Hell-*-
-*-What The Hell-*-
Филми, сериали, детски
Филми, сериали, детски
Female
От : Korea
Мнения : 14899
Дата на рег. : 10.05.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Kaichou wa maid-sama, Inuyasha, Inu x Boku SS

red Re: Днешните поколения ...

Съб Сеп 24, 2011 10:35 pm
CookieMonsta написа:В моя град.. дечицата по на 10 11 12.. ходят по дискотеки.. с късите полички.. 200000 тона гримове фондьотени... 20см токчета.. яко натупирани.. и със самочувстие до небесата. Ходят с некфи по на 23 24 25 годишни.. стават ( с извинение ) к*рвички от малки.. А пък да не говоря за тея на моита възраст.. ужас.. направо нямам думи вече..
Тази история става реалност навсякъде! Имат прекалено нисък морал и много "умни" копия за пример! Ти остави грима и другите работи... Къде, по дяволите, им отиде детското самосъзнание! Както се казва "от майка си мляко сучат още'', а иначе се хвали с кой и как правила секс! Ехооооооо, нормалните деца на 12 губят млечен зъб, а не девствеността си!!!!!!!!!!!
CookieMonsta
CookieMonsta
Любител
Любител
Female
От : Ботевград
Рожден ден : 08.11.1995
Години : 28
Мнения : 322
Дата на рег. : 14.09.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: H.O.T.D,Soul Eater,Omamori Himari и др.

red Re: Днешните поколения ...

Съб Сеп 24, 2011 11:11 pm
Така е ПРАВА СИ ! Като се сетя аз на техните години как съм си играла пред блока на жуменка и народна топка.. те сега ходят и ми правят свирки и секс наляво надясно.. и на вс отгоре се ХВАЛЯТ.. дори се смеят на по големит от тях които още са девствени. Днешните деца направо ме ЗАКОПАХА.. нямам думи.. :Х
Coolasice
Coolasice
Зарибен
Зарибен
Male
От : София
Рожден ден : 29.12.1993
Години : 30
Мнения : 375
Дата на рег. : 12.09.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden , Bleach, Fairy Tail, Kuroko no Basket

red Re: Днешните поколения ...

Нед Сеп 25, 2011 1:16 am
Всеки си има глава на раменете, ^^ но при някой тя върви само за украса... o_O
liuba4e
liuba4e
Състезател
Състезател
Female
От : Страната на Мухъла!
Рожден ден : 04.09.1993
Години : 30
Мнения : 1230
Дата на рег. : 05.02.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: ,,Naruto'' , ,,Samurai 7'' ;

red Re: Днешните поколения ...

Нед Сеп 25, 2011 12:13 pm
Ех, всички се изкарахте чисти и невинни. Всички казвате лоши неща за другите, ама никой за себе си. Странно. И ако някой каже, че не съм се ,, изповядвала'' в сайта, да не говори много.

Изписвате големи редове, ама видяхте ли себе си? Вие сте по - лоши и от другите, защото ги плюете. ,, Правят свирки и секс наляво надясно'' - не ти определяш как ще живеят. Както каза Coolasice ,, Всеки си има глава на раменете, ^^ но при някой тя върви само за украса''. Аз ще го допълня с ,, и всеки решава за какво да я използва''. Кажете как вие сте живяли, и ще видите, че вашите грешки имат много по - голям морален упадък, от другите. Стига сте се правили на ,, божа кравички''. ,,Носили пудри, червила'' - всяка уважаваща себе си жена ще сложи грим, независимо в какви грамове. Тук се говори за действията и умственият багаж на юношите, а не за фондъотени.
CookieMonsta
CookieMonsta
Любител
Любител
Female
От : Ботевград
Рожден ден : 08.11.1995
Години : 28
Мнения : 322
Дата на рег. : 14.09.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: H.O.T.D,Soul Eater,Omamori Himari и др.

red Re: Днешните поколения ...

Нед Сеп 25, 2011 1:11 pm
Аз говоря за 10 11 12 годишни пикли които не знаят къде се намират. Ако за теб е НОРМАЛНО да са курви на тези години.БРАВО :) Евала.. ! :)
А да .. и според мен 10 11 12 гидишните не са ЖЕНИ.. че да си слагат по 1 тон грим.. ;)
Crooks
Crooks
Любител
Любител
Male
От : Севиля, Испания
Рожден ден : 24.10.1990
Години : 33
Мнения : 293
Дата на рег. : 20.12.2009

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: 1/2 Prince, Naruto, Bleach, One piece, Detective conan, Sen-kun-rock и още много....

red Re: Днешните поколения ...

Нед Сеп 25, 2011 9:24 pm
Главна вина за това имат родителите!

П.П. Кратко и ясно, без заобиколки, както повечето тук :Д
-*-What The Hell-*-
-*-What The Hell-*-
Филми, сериали, детски
Филми, сериали, детски
Female
От : Korea
Мнения : 14899
Дата на рег. : 10.05.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Kaichou wa maid-sama, Inuyasha, Inu x Boku SS

red Re: Днешните поколения ...

Пон Сеп 26, 2011 10:01 am
CookieMonsta написа:Аз говоря за 10 11 12 годишни пикли които не знаят къде се намират. Ако за теб е НОРМАЛНО да са курви на тези години. БРАВО :) Евала.. ! :)
А да .. и според мен 10 11 12 гидишните не са ЖЕНИ.. че да си слагат по 1 тон грим.. ;)
Напълно съгласна, а и Любче, никой не е казал, че сме перфектни, но съм сигурна, че тези които коментират ако бяха поне 2% такива каквито ги обсъждаме нямаше да коментират било то от срам или нещо друго! Вярно е, че една жена трябва да изглежда добре, но като ги гледам някои с всичките им extension-и и се чудя дали отзат на гърба не им пише Made in China... Всичко прекалено е грозно! Пък и тези им действия не са присъщи на 10-11 годишни момиченца! Ако за теб е нормално 10 годишно дете да се прави на 25, за нас не е! Пък и, в крайна сметка, къде отиде свободата на словото, по демоните! Ето затова много хора не смеят да изкажат мнение, защото все някой ще ги "съди" за мнението! Сори, но обществото печели! Пък и досега не видях някой да се е оплакал от по-горните коментари Днешните поколения ...  - Page 2 242502 Днешните поколения ...  - Page 2 242502
п.с. и ако действително това ти е мнението: Уоуу...
Queen B
Queen B
Учaщ се
Учaщ се
Female
Рожден ден : 19.10.1994
Години : 29
Мнения : 198
Дата на рег. : 19.08.2011

red Re: Днешните поколения ...

Пон Сеп 26, 2011 11:59 am
Според мен говорите прекалено глобално и слагате всички под общ знаменател. Съгласна съм, че родителите дават основата за бъдещото поведение на децата си, те се пак са тези към, които детето се стреми и от които търси опора и мнение, без значение от възрастта или пола.
Вярвам, че всеки от вас го прави.
Родителите ни и роднините ни са ни модел на подражание. От нас вече зависи, какво ще приемем и какво ще отхвърлим от този модел. Те са взели своите решения и са си направили живота, от нас зависи като какво ще виждаме резултатите от тях.
Но родителите са един фактор от живота ни, другия е хората които ни заобикалят когато родителите ни ги няма. И единия тежи понякога повече от другия.
За тая работа с възпитанието има прекалено много неща, които накланят везните и ако някой почне да ги реди едно по едно ще му отнеме доста време.
А за гримовете и игрите пред блока.... И аз съм играла и дори сега когато отида при баща ми в блока в който жевеех като малка си го спомням и ме хваща нусталгията, затова когато съм там най често оставам пред блока и се радвам да дечищата играещи си сега там и се събирам с страната ''дружина''. Всеки от които е пораснал и се е променил, та дори носещ тонове грим, макар че малко преувеличавате в това/ днешно време тоновете грим не са модерни и дечицата за които говорите го знаят, носят по скоро за подчертаване, кои повече, кои по- малко/. И нали казах грим за момичетата, да споменем и момчетата с манията за мукули, която поне в моя град се разнася.
И като засегнах въпроса с гримовете. Като малки на вас не ви ли се е случало да играете с гримовете на майките си с приятелки? Или сега не носите ли гримове?/ без значение колко като количество и колко често?
-*-What The Hell-*-
-*-What The Hell-*-
Филми, сериали, детски
Филми, сериали, детски
Female
От : Korea
Мнения : 14899
Дата на рег. : 10.05.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Kaichou wa maid-sama, Inuyasha, Inu x Boku SS

red Re: Днешните поколения ...

Пон Сеп 26, 2011 12:14 pm
Queen B написа: Като малки на вас не ви ли се е случало да играете с гримовете на майките си с приятелки? Или сега не носите ли гримове?/ без значение колко като количество и колко често?
Не говорим за игрите и опитите да видим как ще ни стои! Да, аз лино съм го правила и сега носа, но в умерени количества. НЕ слагаме всички под общ знаменател, а дискутираме другата страна на поколението. Добрите деца нямат нужда от коментар
Queen B
Queen B
Учaщ се
Учaщ се
Female
Рожден ден : 19.10.1994
Години : 29
Мнения : 198
Дата на рег. : 19.08.2011

red Re: Днешните поколения ...

Пон Сеп 26, 2011 12:26 pm
Това, което се опитвах да кажа е, че всяко дете само по себе си е добро! Дори тези с тоновете грим ако ги попиташ дали са се събирали пред блока ще ти кажат ДА. Още не познавам някой, който да не е играл на криеница и друга подобна игра.
Разликата между нашето и тяхното поколение е, че те вече се мислят за голями на по 13 - 14.
Но за това не са си виновни те. Всички пишете сравнявайки се с тях, а я върнете едно поколение назад от нашето да видите, че нещата стоят по същия начин.
CookieMonsta
CookieMonsta
Любител
Любител
Female
От : Ботевград
Рожден ден : 08.11.1995
Години : 28
Мнения : 322
Дата на рег. : 14.09.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: H.O.T.D,Soul Eater,Omamori Himari и др.

red Re: Днешните поколения ...

Пон Сеп 26, 2011 2:14 pm
И аз като малка съм се гримирала и съм си правела експерименти. Но просто ако дойдете в моето училище наистина ще се уплашите. Дете в 5-ти клас на токчета,яко фон дьо тен , изкуствени нокти и къса поличка. Аз бях ето така " @ " . Това просто за мен НЕ Е НОРМАЛНО! И да признавам си нося грим :) Но до 8 клас грим НЕ съм слагала. И под грим искам да кажа ; гланц и спирала и от време на време молив за очи и това е. А това за примера от родителите.. просто съм напълна съгласна с израза "КАКВАТО МАЙКАТА ТАКАВА ДЪщЕРЯТА". Ще дам един пример .
Има едно момиче от нашия град в момента е в 9-ти клас. Майка й е точно като ( с извинение) ПРОСТИТУТКА. Прозрачна блузка, шарено клинче и 20см. токове. Яко натупирана, издути устни и не 1 тон ми 2 тона грим. Ходи и се е*е с всички и целия град я знае. Дъщеря й е същата.. от 7 клас насам.. носи на майка си дрехите.. обувките.. гледа висчко от нея. Дори вече й излезна прякор " име Свирката " ( няма да казвам името.. :) )
Не знам.. сигурно в повечето градове е така.. и може би някои го смятат за нормално.. но за мен това НЕ Е НОРМАЛНО.. Може да си готин и без да ставаш "ку*ва" .. ( понеже сега децата си мислят че това ги прави готини... )
Crooks
Crooks
Любител
Любител
Male
От : Севиля, Испания
Рожден ден : 24.10.1990
Години : 33
Мнения : 293
Дата на рег. : 20.12.2009

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: 1/2 Prince, Naruto, Bleach, One piece, Detective conan, Sen-kun-rock и още много....

red Re: Днешните поколения ...

Пон Сеп 26, 2011 4:54 pm
Queen B написа:Според мен говорите прекалено глобално и слагате всички под общ знаменател. Съгласна съм, че родителите дават основата за бъдещото поведение на децата си, те се пак са тези към, които детето се стреми и от които търси опора и мнение, без значение от възрастта или пола.
Вярвам, че всеки от вас го прави.
Родителите ни и роднините ни са ни модел на подражание. От нас вече зависи, какво ще приемем и какво ще отхвърлим от този модел. Те са взели своите решения и са си направили живота, от нас зависи като какво ще виждаме резултатите от тях.
Но родителите са един фактор от живота ни, другия е хората които ни заобикалят когато родителите ни ги няма. И единия тежи понякога повече от другия.
За тая работа с възпитанието има прекалено много неща, които накланят везните и ако някой почне да ги реди едно по едно ще му отнеме доста време.
А за гримовете и игрите пред блока.... И аз съм играла и дори сега когато отида при баща ми в блока в който жевеех като малка си го спомням и ме хваща нусталгията, затова когато съм там най често оставам пред блока и се радвам да дечищата играещи си сега там и се събирам с страната ''дружина''. Всеки от които е пораснал и се е променил, та дори носещ тонове грим, макар че малко преувеличавате в това/ днешно време тоновете грим не са модерни и дечицата за които говорите го знаят, носят по скоро за подчертаване, кои повече, кои по- малко/. И нали казах грим за момичетата, да споменем и момчетата с манията за мукули, която поне в моя град се разнася.
И като засегнах въпроса с гримовете. Като малки на вас не ви ли се е случало да играете с гримовете на майките си с приятелки? Или сега не носите ли гримове?/ без значение колко като количество и колко често?

Много ми хареса изказването ти. Днешните поколения ...  - Page 2 811726 Днешните поколения ...  - Page 2 811726
kiki_chan
kiki_chan
Любител
Любител
Female
От : Юпитер
Рожден ден : 30.05.1995
Години : 28
Мнения : 338
Дата на рег. : 25.12.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Vampire Knight, Death Note, Wolf's rain ..

red Re: Днешните поколения ...

Вто Сеп 27, 2011 7:03 pm
Добре! От сега казвам, че коментарът ще бъде дълъг. Така, ще започна от това, че някой беше казал (съжалявам, но прочетох толкова коментари, че вече тотално се обърках, кой какво точно е написал, затова не споменавам имена), че всички плюем "днешното поколение", а никой не гледа себе си. Ще говоря конкретно за себе си, защото не мога да говоря от името на никой друг. Аз мога да кажа, че изобщо не съм "перфектна, невинна" или т.н. Минала съм през много неща, въпреки, че съм едва на 16 години. Мога да кажа, че съм се сабирала с наркомани, които са с години по-големи от мен, напивала съм се до беобразие и още неща, с които изобщо не се гордея! Но дойде един момент, в който един човек, който все още ми е верен приятел ми подаде ръка и на мен ми трябваше малко за да се осъзная и да реша, че не това е пътя, който искам за себе си. И тук идва момента да кажа: "Родителите са виновни за това". Да, ама не! Живея само с майка ми и сестра ми и мога да кажа, че майка ми е изключителен човек! Но, когато обстоятелствата са такива, в нейния случай, да се грижиш сама за две деца, няма как да се стараеш да имат всичко необходимо за да не се чувстват зле и в същото време да ги възпитаваш. Вярно е, че детето трябва да бъде възпитавано, но понякога родителите нямат тази възможност. Учила съм се сама на повечето неща, е не казвам, че не съм имала помощ. Напротив - майками е била до мен винаги когато е имала тази възможност. Минала съм по лош път, но за щастие промених посоката, сдобих се с малко повече ум. За това човек се учи от грешките си. Минала съм също и през гладуването, безпаричието и всички тези неща и благодарение на тях успях да разбера, малко или много, нещо повече за мен самата. И въпреки, че съм минала през доста мога сама да кажа, че аз не съм видяла нищо от живота. Та аз съм само на 16. Една пикла, която е минала по един път и е поела по друг, който смята за правилен. И все пак, това е просто моето мнение. А всяко нещо има толкова много гледни точки. Тук е момента да кажа, че създадох темата именно за това, исках да видя как другите гледат на нещата. Хмм.. и тук се сещам някой беше казал, че по-голямата аудитория от деца се държат по този начин, защото не вярват в Бог. Нека кажа, че аз съм атеистка или т.е., че не вярвам в религиите изобщо, но вярвам в нещо друго. Всички се разждаме и умираме, а от нас остава това, което покажем и дадем на света. Остават спомените и това, скоето хората ни запомнят. А в един момент за нас остава това, което си направим. И като погледнем назат, в един момент без значение през какво сме преминали, виждаме хубавите моменти и те ни карат да се усмихваме. За това вярвам, че е хубаво да живееш живота си по твоя начин. Но ако някой ми каже, че е по-хубаво да идеш на дискотека, да се напиеш и да се сбиеш, за да можеш да разказваш кой си бил, отколкото да идеш за риба или дори на питник с приятели, за да се забавлявате истински, според собственото ми мнение е луд! Не казвам, че това е единствения начин за забавление, всеки си има собствен, но за да може да се забавлява истински, човек трябва да е себе си. А повечето от момичетата и момчетата "в днешно време" се правят на някох друг, просто за да ги приема аудиторията, в която искат да бъдат. А хората, които използват наркотици, напиват се до безумна степен, според мен са тези, които бягат от проблемите си, защото са слаби психически и предпочитат лесния начин, вместо да ги решат.

liuba4e
liuba4e
Състезател
Състезател
Female
От : Страната на Мухъла!
Рожден ден : 04.09.1993
Години : 30
Мнения : 1230
Дата на рег. : 05.02.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: ,,Naruto'' , ,,Samurai 7'' ;

red Re: Днешните поколения ...

Вто Сеп 27, 2011 8:32 pm
Ей в такива моменти се радвам, че го има този форум и, че се коментират такива важни теми, а не просто да си играем на - ,, Да бройм до безкрай'' , или ,, Познай кой е'' . Това ме радва.

Леле толкова много хора сте писали, че... Ще се постарая.

Зори да найстина съм съгласна. Една жена може да изглежда добре и с малко грим, още по - добре ако въобще няма боя по - лицето си. Но да вземем за пример Кики или Венци. Ето потребители като тях се изповядаха в тази тема. Нима тези хора са ,, балами'' заради изповедта си. Дали найстина тези, които плюят ,, флендифлюшените'' деца са живели и живеят правилно. Дори да вземем за пример теб. Не вярвам ти, аз или който и да е тук да е живял точно според правилата. Фондъотени, а? Ами, нима това, че теглите не знам, си какво от интернет мрежата не е незаконно. Дори това, че изхвърляте дъвката си на улицата е вид ,, непослушание'' . Така, че не трябва да гледаме толкова повърхносттно. Вгледайте се в детайлите.

Борко съгласна съм и с теб, но родителите ни и роднините, не винаги са модела за подражание. Те са тези, които ни превръщат в хора омацани с ,, ла*на'' . В смисъл, нима една самотна майка не може да се вземе детето и да замине в друг град за да спаси това невинно на вид създание от позорната среда. Може, но истината е, че амбицийте ни за лукс и хай лайф са по - доминиращи от желанието да помогнем. Дори едно напускане на стария дом, който бива заменен с друг, който е на 10 метра от другия, би могло да помогне. Аз и до ден днешен благодаря на майка ми, че направи именно това, защото ако не беше тя щях да съм до гуша в помия. А моят така наречен баща, който беше найстина модела за подражание, и в чийто лице съзерцавах хилядите си ,, бъдещи'' амбиций се срутиха. Той беше човекът, който ме измами и искаше да ме превърне в истински престъпник - с кражбите, лъжите и пр.

CookieTF не си ли се замисляла, че момичето, което спомена може и да не желае да прави това. Дали найстина усмивките и св*рките, които прави са по нейно желание. Хората ползват хиляди маски. Било то лицемер, страстен любовник, егоист, дете... замисли се дали няма нещо друго. Опитай се да поговориш с това момиче и да вникнеш в същността. Много неща са плод на въображението ни, илюзия, измамни...

Кики само ще ти кажа да се радваш. Живота е хубав, но света е грозен. Просто вярвай, че един ден ще умреш с усмивка на лице. Смъртта е единсвеното изскушение и единсвеното спасение. Но и живота е дар, така, че се възползвай и живей според принципите, идеалите си, приоритетите си...

Всеки сам избира как да живее. Ииии сега ще постна нещо, което го взехме в час по философия. Дългичко е, и дано ви накара да се осъзнаете.

Истинските Неща в Живота - Джордж Гарлин

Парадоксът на нашето време е, че имаме високи сгради, но ниска търпимост ; широки магистрали, но тесни възгледи. Харчим повече, но имаме по-малко; купуваме повече, но се радваме на по-малко.

Имаме по-големи къщи и по-малки семейства; повече удобства, но по-малко време. Имаме повече образование, но по-малко разум; повече знания, но по-лоша преценка, имаме повече експерти, но и повече проблеми повече медицина, но по-малко здраве.

Пием твърде много, пушим твърде много, харчим твърде безотговорно, смеем се твърде малко, шофираме твърде бързо, ядосваме се твърде лесно, лягаме си твърде късно, събуждаме се твърде уморени, четем твърде малко, гледаме твърде много телевизия и се молим твърде рядко.Увеличихме притежанията си, но намалихме ценностите си. Говорим твърде много, обичаме твърде рядко и мразим твърде често.

Знаем как да преживяваме, но не знаем как да живеем. Добавихме години към човешкия живот, но не добавихме живот към годините. Отидохме на луната и се върнахме, но ни е трудно да прекосим улицата и да се запознаем с новия съсед. Покорихме космическите ширини, но не и душевните. Правим по-големи неща. но не и по-добри неща.

Пречистихме въздуха, но замърсихме душата. Подчинихме атома, но не и предразсъдъците си. Пишем повече, но научаваме по-малко. Планираме повече, но постигаме по-малко.

Научихме се да бързаме, но не и да чакаме. Правим нови компютри, които складират повече информация и бълват повече копия от когато и да било, но общуваме все по-малко.

Това е времето на бързото хранене и лошото храносмилане, големите мъже и дребните души, лесните печалби и трудните връзки.

Времето на по-големи семейни доходи и повече разводи, по-красиви къщи и разбити домове. Времето на кратките пътувания, еднократните памперси и еднократният морал, връзките за една нощ и наднорменото тегло, както и на хапчетата, които правят всичко - възбуждат ни, успокояват ни, убиват ни.

Време, в което има много на витрината, но малко в склада.

Време, когато технологията позволява това писмо да стигне до вас, но също ви позволява да го споделите или просто да натиснете "изтриване".

Запомнете, отделете повече време на тези, които обичате, защото те не са с вас завинаги. Запомнете - кажете блага дума на този, който ви гледа отдолу нагоре с възхищение, защото това малко същество скоро ще порасне и няма да е вече до вас. Запомнете и горещо прегърнете човека до себе си, защото това е единственото съкровище, което можете да дадете от сърцето си и не струва нито стотинка.
< p>Запомнете и казвайте "Обичам те" на любимите си, но най-вече наистина го мислете. Целувка и прегръдка могат да поправят всяка злина, когато идват от сърцето. Запомнете и се дръжте за ръце, оценявайте моментите, когато сте заедно, защото един ден този човек няма да е до вас.

Отделете време да се обичате, намерете време да си говорите, както и да споделяте всичко, което имате да си кажете.

Защото животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни.

Поувлякох се, но... целия клас затаи дъх на това писмо, дано ви хареса.
-*-What The Hell-*-
-*-What The Hell-*-
Филми, сериали, детски
Филми, сериали, детски
Female
От : Korea
Мнения : 14899
Дата на рег. : 10.05.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Kaichou wa maid-sama, Inuyasha, Inu x Boku SS

red Re: Днешните поколения ...

Вто Сеп 27, 2011 10:17 pm
kiki_chan написа:Добре! От сега казвам, че коментарът ще бъде дълъг. Така, ще започна от това, че някой беше казал (съжалявам, но прочетох толкова коментари, че вече тотално се обърках, кой какво точно е написал, затова не споменавам имена), че всички плюем "днешното поколение", а никой не гледа себе си. Ще говоря конкретно за себе си, защото не мога да говоря от името на никой друг. Аз мога да кажа, че изобщо не съм "перфектна, невинна" или т.н. Минала съм през много неща, въпреки, че съм едва на 16 години. Мога да кажа, че съм се сабирала с наркомани, които са с години по-големи от мен, напивала съм се до беобразие и още неща, с които изобщо не се гордея! Но дойде един момент, в който един човек, който все още ми е верен приятел ми подаде ръка и на мен ми трябваше малко за да се осъзная и да реша, че не това е пътя, който искам за себе си. И тук идва момента да кажа: "Родителите са виновни за това". Да, ама не! Живея само с майка ми и сестра ми и мога да кажа, че майка ми е изключителен човек! Но, когато обстоятелствата са такива, в нейния случай, да се грижиш сама за две деца, няма как да се стараеш да имат всичко необходимо за да не се чувстват зле и в същото време да ги възпитаваш. Вярно е, че детето трябва да бъде възпитавано, но понякога родителите нямат тази възможност. Учила съм се сама на повечето неща, е не казвам, че не съм имала помощ. Напротив - майками е била до мен винаги когато е имала тази възможност. Минала съм по лош път, но за щастие промених посоката, сдобих се с малко повече ум. За това човек се учи от грешките си. Минала съм също и през гладуването, безпаричието и всички тези неща и благодарение на тях успях да разбера, малко или много, нещо повече за мен самата. И въпреки, че съм минала през доста мога сама да кажа, че аз не съм видяла нищо от живота. Та аз съм само на 16. Една пикла, която е минала по един път и е поела по друг, който смята за правилен. И все пак, това е просто моето мнение. А всяко нещо има толкова много гледни точки. Тук е момента да кажа, че създадох темата именно за това, исках да видя как другите гледат на нещата. Хмм.. и тук се сещам някой беше казал, че по-голямата аудитория от деца се държат по този начин, защото не вярват в Бог. Нека кажа, че аз съм атеистка или т.е., че не вярвам в религиите изобщо, но вярвам в нещо друго. Всички се разждаме и умираме, а от нас остава това, което покажем и дадем на света. Остават спомените и това, скоето хората ни запомнят. А в един момент за нас остава това, което си направим. И като погледнем назат, в един момент без значение през какво сме преминали, виждаме хубавите моменти и те ни карат да се усмихваме. За това вярвам, че е хубаво да живееш живота си по твоя начин. Но ако някой ми каже, че е по-хубаво да идеш на дискотека, да се напиеш и да се сбиеш, за да можеш да разказваш кой си бил, отколкото да идеш за риба или дори на питник с приятели, за да се забавлявате истински, според собственото ми мнение е луд! Не казвам, че това е единствения начин за забавление, всеки си има собствен, но за да може да се забавлява истински, човек трябва да е себе си. А повечето от момичетата и момчетата "в днешно време" се правят на някох друг, просто за да ги приема аудиторията, в която искат да бъдат. А хората, които използват наркотици, напиват се до безумна степен, според мен са тези, които бягат от проблемите си, защото са слаби психически и предпочитат лесния начин, вместо да ги решат.




Едно истинско и достойно мнение! Никога съм нямала проблем да се възхищавам на хора, преминали през много трудности и все пак запазили себе си! Няма значение, че си по-малка от мен! Имаш моето възхищение!
agressivebitch
agressivebitch
Аниме/манга/филми/сериали
Аниме/манга/филми/сериали
Female
От : село Видин / Еспоо , Финландия
Рожден ден : 02.10.1997
Години : 26
Мнения : 2659
Дата на рег. : 04.01.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: SHIKI * DANCE IN THE VAMPIRE BUND * KUROSHITSUJI

red Re: Днешните поколения ...

Сря Сеп 28, 2011 12:40 am
Ето и нещо от мен.


Казвате, че 11 - 12 - 13 годишните - '' Днешното Поколение '' си слага прекалено грим , пие , пуши , *б* се , прави с*ирки , ходи по дискотеки и какво ли още не.
До една степен зависи от родителите според мен.Възпитанието е голямо нещо.Е кажете ми ако едно момче на 12 години примерно живее само с баща си и взима пример от него.Ами ако този баща пуши?Ами ако този баща е пияница?Ами ако този баща не му обръща никакво внимание?От това дете какво ще излезе.Повечето деца взимат до известна степен някакъв пример от родителите си и също от там идват някой неща.От друга степен зимат от околните.
От друга страна има един израз - '' С какъвто се събираш , такъв ставащ '' . Това, който го е измислил е бил много , адски много прав , но само отново донякъде.В зависимост от компанията можеш да се пропиеш,да се про*беш, да пропушиш и т.н. но ти ако си имаш мозък и волята да не се поддаваш на такива неща, това няма да се случи.Но ако взимаш пример или просто искаш да се впивев , да изглеждаш в техните очи по - голям и не само в техните , попринцип , посягаш и на такива неща.
Аз не съм против слагането на грим, но като говорим за грим говорим за умерени количества не цели тонове!Що слагам грим ли ? Щото мога.Не слагам кой знае колко като някой други.Просто един черен молив и спирала.Значи според мен не всички момичета си слагат грим щото са просто кифли и се праят на кроасанки.Ами, ако понякога недоглеждат и слагат повече от колкото трябва?Ами, ако просто имат лунички и се срамуват от тях? Има и такива хора.Ами, ако са пъпчасали, защото всички знаем, че с навлизането в побертета се задават и тези проблеми.Аз лично започнах да слагам пудра с надешдата, че няма да се виждат.Найстина бях много лоша картинка.Не го правех щото ми беше яко и заглаждаше лицето.Просто се срамувах.Защо?Срамувах се от пъпките(а й ми излизат се огромни :х и е просто гр0зно е така),защото в днешно време хората обичат много да се подиграват и при всяка отдадена възможност да те заринат.Но какво ми пукаше кой ще ме рине така да го кажа?Имам си хората до мен такаче.Просто направих грешка с пудрата и от скоро не я ползвам започнах да използвам разни кремчета,за да ги премахна.
Аз съм на 13 години все още.Някой от коментарите найстина са доста глобални.Не всички са така!Не всички правят всичко,за да се впишат.Найстина има супер много гледни точки от които може да се погледне.Тъ..на 13 съм и вече от близо 2 години се събирам с хора,които са по - големички от мен - на 16 , 17 , 18 .. но пък и аз след неколко дена правя 14 хД да се похваля :Д.. Тъ.. с тези хора си изграждам характера и до днес!С тези хора .. е немога да кажа , че с тях запалих първата цигара де , но.. г/д нещо такова .. тъ пропуших.Пропуших аз , но имаше човек , който ми се е съдер с месеци за това!Тя се чувстваше отговорна спрямо мен!Не ми даваше , но накрая вече непомня и аз какво стана та се оправихме уж .. това беше миналото или по - миналото лято.. Тя ми казваше:така се почва .. ала бала.. на мене ми влиза през едното ухо излиза през другото.. ам тогава кво съм мислила и аз .. тогава тепърва започнах да се движа с по - големи.Бях голямо лапе с много по - детско мислене отколко сегашното ми ниво.Тъ след това копончета това онова .. се събираме.. аз уж ще пия малко.. пък взе че стана такаче на 2 пъти се налях малко повечко и.. краят няма да го казвам.. хич не се гордея! Тъ.. започнах и да пуша и да пия (говоря само по копончета)Днес аз не обичам да пия.Днес аз леко по - леко се опитвам да спра цигарите и вредният дим.Покрай тези хора колко неща научих не е истина!!!!!! Те просто ме направиха това човек.Прослушах различна музика от глупавата и комерсиална ЧАЛГА! Мразя този стил.О, боже нарекох го стил :х. никой не е видял.Мисълта ми беше , че аз като съм на 13 демек аз съм Част от Днешното Поколение не съм такава.Е с изключение на цигарите , но секи си има недостатъци.Според мен повечето на моята възраст са така защото израстват с това поколение.Поколението, което пропушва , пропива се , конти се и т.н. Как да не бъдеш такъв като всичко и всички около теб са така.Ами много е трудно да ви кажа!Това всички казват, че не е нормално дете на 13 години да пуши.Ами това дете е 97 . Вие сте 92.Хората от 97 нагоре израстват с едни неща около себе си , а тези от 92 с други.Смисъл.. немога да го обясня точно. Донякъде въобще не се очудвам..донякъде го намирам за нормално даже.. се пак.. едва ли някой ще схване смисъла на думите ми,но..
CookieMonsta
CookieMonsta
Любител
Любител
Female
От : Ботевград
Рожден ден : 08.11.1995
Години : 28
Мнения : 322
Дата на рег. : 14.09.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: H.O.T.D,Soul Eater,Omamori Himari и др.

red Re: Днешните поколения ...

Сря Сеп 28, 2011 1:40 pm
liuba4e написа:
CookieTF не си ли се замисляла, че момичето, което спомена може и да не желае да прави това. Дали найстина усмивките и св*рките, които прави са по нейно желание. Хората ползват хиляди маски. Било то лицемер, страстен любовник, егоист, дете... замисли се дали няма нещо друго. Опитай се да поговориш с това момиче и да вникнеш в същността. Много неща са плод на въображението ни, илюзия, измамни...

Това момиче го познавам много добре .. ли по точно.. познавах... и мога да кажа,че преди 3 4 години беше едно сладко момиченце... с прекрасна усмивка и лъчезарно лице.Някога бяхме приятелки.. но не знам какво стана.. дали наистина взе пример от майка си или се събра с неподходящите хора.. но се НАДУ... прекалено много и заприлича на проститутка. Опитвала съм се да говоря с нея но тя вече ме смята за "нищожество" .. Демек.. не съм нейната класа :) Щом не съм на токове,яко на пудрена и с минижуп.. съм " нищожество ". Щом не излизам с някви 23 24 25 годишни.. съм СМОТАНА. Щом не ходя да се е*а на поразия.. съм едно НИщО.. Така,че не мисля че прикрива нещо.. просто.. показва каква иска да бъде наистина. К*рва.. :)
lymoly
lymoly
Любител
Любител
Female
От : .....??!!.......
Рожден ден : 11.10.1998
Години : 25
Мнения : 254
Дата на рег. : 09.08.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Vampire Knight,DNAngel,Karin,Аvatar, Kaichou wa Maid,Elfen Lied,Rosario + Vampire,Avatar,Soul Eater

red Re: Днешните поколения ...

Вто Окт 11, 2011 11:11 am
И аз мисля, че има много вярни неща в това което разказвате всички и мисля, че тез неща дето правят днес малките( към които спадам и аз, но с сигорност не сам кат тях)са толкова глупави ,че чак смешни е са аз съм наѝ-малката дето пише маѝ в таз тема признавам си ама не сам като наште от нашия клас дето някоѝ беше написал по напред в дискусията ходят говорят колко момчета са целували и колко см. грим са си сложили! Кат гледам в нашото даска малките 4-5 кат са се наконтили и се отварят никакъв респект към по-голямият клас !Дето не осъзнават, че може да ги духна и ще паднат Днешните поколения ...  - Page 2 103897 но не е там въпроса. Просто е тъжно че някога и те ще се доберът (е някои от тях де) до управлението на държавата.И не съм сигорна, че до тогава ще се вразомят.
Melancholic
Melancholic
Аниме/манга/филми/сериали
Аниме/манга/филми/сериали
Female
Мнения : 831
Дата на рег. : 01.05.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Кои анимета са ти любими?

red Re: Днешните поколения ...

Пет Окт 21, 2011 10:46 pm
Истината е , че всеки си избира как да живее!Аз също съм на 13 , но не се закачам с 18 годишните ,както правят повечето к*рви от моя клас , само и само за де покажат.И извода, който си правя е че повечето от тях нямат никакво съмочувствие, а да не говорим за възпитание.Унижават се без дори да го осъзнават.Но по гадното е , че не хора , които не са на нашата възраст също правят подобни неща.
Наскоро се видях с момиче, което не се бях виждала цели 4 години сигурно.В момента тя е на 16 , има сметки за телефон от порядъка да 600 , 300, 400 лева , а майка й едва свъзва двата края.Постоянно притеснява някое момче за да и обърне внимание , крещи на на майка си, не се прибира , ходи по разни вили и какво ли още не!И защо ли?Ами защото когата е била на моите години е нямало, някой от който тя да има страх и респект, който да я възпитава строго.Ролята на родителите е да покажат на дете си , че в светът има много изкушение, които крият и опаснти , ТЕ трябва да покажат, че въпреки средата , детето им на не трябва да се влияе от това, иначе става посредственик, без каквато и да е ценостна система.
Аз съм на 13 и изглежам по-голяма заради височината ,която притежвам , много често по-големи са ме закачали и още ме закачат.Спокойно мога да сложа грим и високи токчета , и да накарам всички момичета да ми завиждата.Да ама не го правя и няма да го направя, защото аз имам съмочувствие и защото не се снижвам до тяхното ниво.Аз вървя напред към собствените си цели , защото те на най-важното, а не колко свирки ще направиш.
Sponsored content

red Re: Днешните поколения ...

Върнете се в началото
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите