Вход
Намерете ни във facebook
Top posting users this week
No user

Go down
onyx&pink
onyx&pink
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Wonderlnd
Рожден ден : 28.06.1994
Години : 29
Мнения : 2583
Дата на рег. : 13.01.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета:

red Любов по скалата на рихтер [Коментари]

Пон Юни 20, 2011 6:11 pm
Коментарите тук....
Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

red Re: Любов по скалата на рихтер [Коментари]

Пон Юни 20, 2011 8:21 pm
След час ще погледна въпросната творба и ще си кажа мнението, като едитна това! Имам една забележка, която си ми вади очите още като влязох във раздела ---> рихтер в заглавието трябва да е с главна буква Р. Това е земетръсна скала и носи името на човек! Малко ще е гавра, ако го оставиш по този начин...

До след час! smile

Едит: Не знам. Стори ми се объркано и несмислено. Бързала си страшно много и имаш страшно много правописни грешки... Да не съм голословна ще го давам ред по ред:

1. "...Да ви кажа честно, бих предочела..." ---> предПочела
2. "...Бог да ми е напомощ..." ---> на (разстояние) помощ
3. "...Мозъкът отказа да работи, стомахът се присви болезнено, белите ми дробове останаха без въздух, а сърцето ми направо замря..." ---> това са мега-яки клишета, които преспокойно можеш да изпуснеш, защото съкват тотално! Приличат на шаблончета, които всеки седмокласник използва... Можеш да експериментираш и да ги направиш с ново звучене, за да не звучат толкова изтъркано!
4. "...един или двмата с фамиля Скот..." ---> двАма с фамилИя Скот
5. "...Чуднико се получава..." ---> чудниЧко
6. "...Случайно го забелязах на един концерт преди един месец..." и това "...Набутах се точно зад него по време на един концер..." ---> концерТ се пише, отделно между двете изречения има луфт едно от друго. Т.е. от второто няма нужда! Получава се повторение и става каша!
7. "...обаче Джейсън ме помита..." ---> поПита
8. "...но пък така и не се зе запознахме както трябва..." ---> от това ЗЕ между "се" и "запознахме" няма нужда!
9. "...Джейсън се появи най-неочкавано..." ---> най-неочАКвано
10. Пунктуацията куца отвсякъде! Нарочно не се спрях на нея, защото щях да се бавя още!

Имаш нужда от тотална редакция! Както казах имаш доста двусмислици и не става ясно какво се опитваш да кажеш. На моменти текста е с толкова големи дупки, че става объркване! Така и не разбрах кой е този Дмитрий, и кой - Скот?

В общи линии доста слабо, в сравнение с други твои разказчета. Изпълнението и литературната част са плитки, имаш много-много клишета и те ти подливат вода! На това отгоре си бързала да го пуснеш и не си забелязала правописни и пунктуационни грешки! Хайде със здраве! smile
onyx&pink
onyx&pink
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Wonderlnd
Рожден ден : 28.06.1994
Години : 29
Мнения : 2583
Дата на рег. : 13.01.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета:

red Re: Любов по скалата на рихтер [Коментари]

Пон Юни 20, 2011 10:44 pm
Ем в с воя защита мога да кажа, че го написах и дори не съм го погледнала за правописни или каквито и да било грешки. Ако го бях прегледала, щях да ти спестя доста работа. И къде пунктуацията куца? Не съм гледала, пак казвам, ама не може да е толкова зле по простата причина, че винаги дори и да бързам, си слагам пунктуацията Хд Радвам се поне, че някой го погледна и даде коментар. Само да ми кажеш и къде са тези дупки 'щото уж се старах да си кажа всичко както трябва. Но все пак мерси за комента (:
Death_Angel
Death_Angel
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Сърцето на Итачкоооо
Рожден ден : 14.05.1987
Години : 36
Мнения : 699
Дата на рег. : 22.12.2009

red Re: Любов по скалата на рихтер [Коментари]

Пон Юни 20, 2011 10:59 pm
Така... Прочетох ти фикчето сис, и ми хареса и то много.... Прочетох по нагоре коментар за клишетата, и не съм съгласна с промяната им, защото ако се променят, според мен се губи смисълът на текста и може би характера на героинята; историйката е лека, не е "товареща" (като моите Любов по скалата на рихтер [Коментари] 153877 ), пунктуацията не видях да куца; има някой изпуснати думи, но както ти каза, че не си проверявала, затова не си ги поправила. На мен лично ми харесва( знам, че се повтарям отново) и е различно от твоят стил на писане.
Браво сис Любов по скалата на рихтер [Коментари] 637210
Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

red Re: Любов по скалата на рихтер [Коментари]

Пон Юни 20, 2011 11:16 pm
OK. Да видим сега пунктуацията къде куца?

1. "... Да ви кажа честно, бих предочела да съм болна на легло с 39 градусова температура цяла седмица и то, отколкото това, което ми на главата... " ---> тук няма нужда от запетая пред "отколкото"! След "отколкото" следва пояснение от какво е на главата на героинята ти. Няма нужда от него! Ето първата объркана мисъл!

2. " ...Давайте, смейте ми се сега, защото за по-късно просто няма да ви стигне въздух... " ---> Накрая трябва да има удивителен знак! Това е подкана, израз на желание!

3. " ...Ето каква е и историята с „Дмитрий” или така нареченият Н.О. (неиндентифициран обект) – случайно го засякох на автобусната спирка, когато си чаках автобуса..." ---> тирето между двете изречения, замести с точка.

4. "... Бог да ми е напомощ, но в онзи момент тоя образ буквално ми спря захранването... " ---> пак молба, значи удивителен знак!!!!

5. "... Брей, то не били един или двмата с фамиля Скот... " ---> хм, пак този удивителен знак!

6. " ... Познайте обаче кой още се е сдобил с приятелка. „Дмитрий” разбира се... " ---> редакция: Познайте обаче кой още се е сдобил с приятелка? "Дмитрий", разбира се!

7. " ...Така и разбрах, че се казва Джейсън и представете си, има си и приятелка... " ---> пак подкана, пак удивителен знак!

Разбира се, може да съм изпуснала още! Даже видях тази правописна грешка: "... е цялата исторя от миналото... " - исторИя!

Това, което написах не цели да те обиди, а да погледнеш безпристрастно на грешките си! Когато аз давам мое нещо на редакторката си, тя направо ме скъсва от критика! И не си мисли, че и аз нямам грешки, даже напротив!

Та ти говорех първо за дупките. Прилича малко на моя стил от "Седем дни", не че намеквам нещо! За първи път виждам тези въпроси към читателя в текста, при условие, че това е мой стил и никъде не съм го виждала освен в мои работи! Следователно ми се видя странно! Така де, в "Седем дни" имам този луфт, а и ти го имаш! Така не ми стана ясно кой/я е Рейвън, въпреки, че спомена това име няколко пъти. Мисълта ти е насечена и изреченията не са плавни. Нали разбираш, да преливат едно в друго, да има някаква подреденост. За такава дупка ти говоря! Прескачаш от единия към другия и накрая вече не ми стана ясно кой е единия и кой е другия!

И накрая доста фалшив и размит финал... Изобщо не ми хареса! Естествено, ще си има и продължение вероятно, но не ми харесва как завършва... Всичко уж върви бързо, героинята се обяснява и иска да изкаже всичко и накрая - ФРАС! "А сега да се върнем в настоящето." Някак не ми напасваше с останалият текст!

Едит към Death Angel: Клишетата са си клишета! Грозни, еднотипни, безсмислени и напълно излишни! За това трябва да изградиш стил, а не да се повтаряш като развалена грамофонна плоча, хм. Скоро бях в един форум, където някакво младо момиче пусна разказ с клишета! Авторите я разкъсаха на парчета... Ако тук не се гледа такова нещо, нищо чудно, че нивото на фиковете е доста зле!
Любов по скалата на рихтер [Коментари] 242502
onyx&pink
onyx&pink
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Wonderlnd
Рожден ден : 28.06.1994
Години : 29
Мнения : 2583
Дата на рег. : 13.01.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета:

red Re: Любов по скалата на рихтер [Коментари]

Вто Юни 21, 2011 7:47 am
Хахаха, ем да ти кажа финал още няма Любов по скалата на рихтер [Коментари] 242502 Любов по скалата на рихтер [Коментари] 242502Пиша го в момента. Или съм забравила да напиша отгоре "Глава 1 Началото"? Може, но мисля, че го написах. А сега за удивителните - не съм ги сложила, защото за героинята ми това, че двамата си имат приятелка, е отчайващо, а аз докато пиша се поставям на мястото на главния си герой. Не знам дали ме разбра, но интонацията, която аз си представям за тези изречения съвсем не е чак толкова весела. Та за прескачането - аз нарочно го правя.
Честно ти казвам даже мога да се закълна в който бог си искаш, че не съм чела "Седем дни", ама изобщо! И аз пиша така, т'ва, че не си попадала на подобни мои произведения, не е моя вина Хд Имам нещо хииииииииииипер старо - "Тийнейджърски лудории", в което има подобно подпитване и още едно нещо, което не съм пускала тук и едва ли някога ще пусна, тъй като не е завършено и няма да се завърши. По принцип не си падам по веселите фикчета, разказчета и т.н., затова и не си попадала на нещо мое такова Хд
И за финал - мерси, че отдели време и ми показа кое къде не е наред, макар че има неща, с които съм съгласната и такива, с които не съм, но да не се впускаме в подробности ХД (:
onyx&pink
onyx&pink
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Wonderlnd
Рожден ден : 28.06.1994
Години : 29
Мнения : 2583
Дата на рег. : 13.01.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета:

red Re: Любов по скалата на рихтер [Коментари]

Вто Юни 21, 2011 9:18 am
Зашо го правиш на голям въпрос?!!!! Това си е мое мнение. И да, приемам критика, това, че на теб ти изглежда по друг начин, мен не ме интересува. Моите неща никой не ги редактира, а и не искам да ми ги редактират. Но това просто ме уби - стилът не е уникален Любов по скалата на рихтер [Коментари] 242502 Че аз да съм казвала, че е?!!! Ти едва ли не ме обвини, че съм откраднала от теб по някакъв начин и дори си убедена, че съм откраднала, което адски ме дразни. Добре, защо се захващаш с това произведение? Защо не някое друго??? "Любов по скалата на Рихтер" го пиша просто ей така и изобщо не ми пука как съм го написала, важното е да е забавно и смешно. Естествено, че ще откриеш грешки в него, тъй като аз не съм свикнала да пиша така. Не мога да разбера защо всички се захващате за нещо толкова маловажно и правите от мухата слон?! И изобщо не ми пука дали ще го пратиш на тоя човек, за когото ми говореше или не. Както казах, това го пиша за забавление. Никога не си харесвам нещата, но наистина има едно нещо, което попада в списъка ми "Харесвам", но естествено никой не го е коментирал или му е дал някаква критика. Имам чувството, че се захващате с не чак толкова добрите работи и почвате да се правите на голямата работа, а добрите неща ги зарязвате, просто защото нямате какво да кажете. Попадала съм на подобно нещо веднъж и никак не ми хареса. Не става въпрос за мен, а за едно друго момиче.
Айде, няма да продължавам, че страшно се наежих. Имам мнение за всяко нещо, както вече всички са разбрали и е трудно да се говори с мен. Но когато знам, че греша, го приемам. В случая аз приемам критиката ти, но по никакъв повод заяждането. А "литературни липси" ли са най-новия начин да се каже "чети книги", защото си мислех, че и подобно изречение ще прочета. Сигурна съм и, че докато се усетя и тази "караница" ще е изчезнала от темата. Защо ли? А пък само да изчезне.....!
Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

red Re: Любов по скалата на рихтер [Коментари]

Вто Юни 21, 2011 2:22 pm
Хм, и пак взеха да се вмятат глупави констатации, че се заяждам! Любов по скалата на рихтер [Коментари] 242502

Я, цъкни на това линкче и виж мнение, което е крайно обективно и градивно и тогава почвай да се обиждаш: ЦЪК!
Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

red Re: Любов по скалата на рихтер [Коментари]

Вто Юни 21, 2011 2:50 pm
Темари, тя сама го каза:

И изобщо не ми пука дали ще го пратиш

Ама ти явно не си забелязала това, а само си искала да дадеш тон колко съм лоша, след като през цялото време се опитвам да помогна! Любов по скалата на рихтер [Коментари] 242502
Black Wings
Black Wings
Редовен
Редовен
Female
От : София
Рожден ден : 12.05.1995
Години : 29
Мнения : 659
Дата на рег. : 02.06.2010

red Re: Любов по скалата на рихтер [Коментари]

Вто Юни 21, 2011 2:52 pm
cool cheryll написа:Темари, тя сама го каза:

И изобщо не ми пука дали ще го пратиш

Ама ти явно не си забелязала това, а само си искала да дадеш тон колко съм лоша, след като през цялото време се опитвам да помогна! Любов по скалата на рихтер [Коментари] 242502

Начините, които използваш НЕ са подходящи! Можеше като нормален човек просто да /както казах по-рано/ й покажеш грешките и толкова - тя започва да спори, но ти не го правиш - Тя може и да е съгласна, може и да не е, обаче това, че и ти продължи ни доведе дотук... Е, струваше ли си?!?
Death_Angel
Death_Angel
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Сърцето на Итачкоооо
Рожден ден : 14.05.1987
Години : 36
Мнения : 699
Дата на рег. : 22.12.2009

red Re: Любов по скалата на рихтер [Коментари]

Вто Юни 21, 2011 4:14 pm
Така.... СПРЕТЕ ДА СПАМИТЕ!!!!!!!!!!
cool cheryll нямаш никакво право да вземаш фика на onyx&pink и да го пускаш, където и да било без нейно позволение!!! Никой не ти дава право да го правиш! Това, че не ти харесва, не ти дава право да го публикуваш "някъде", за да се изсфукаш "колко много си умна".... И спри да се хвалиш, че имаш редактор, това нас не ни засяга; също така ти самата каза, че правиш грешки... Много ми е чудно, както каза onyx&pink защо все гледате там,. където има грешки, а на фиковете, където няма изобщо не се обаждате Любов по скалата на рихтер [Коментари] 751198 Мога да ти кажа, че стилът на onyx&pink си е оригинален сам по себе си и не казвай, че стилът й не е уникален, защото самата тя спечели с разказ един конкурс... Ти сама се досети за какво говоря.... Е, аз пък нямам редактор и не ми трябва, защото онзи коментар на Joint mania4ka за моят фик и твоят също адски много ме обиди, защото като казах, че имам мнение на доста хора, ти се обърна и ми каза " Не ги слушай".... А, кого да слушам? Теб ли? Е, няма да слушам теб, защото мога да ти кажа, че те разбират много повече от ТЕБ! Дори наскоро имам две мнения и те са позитивни и хората ме насърчават да продължа да пиша!!! Ако можех щях да ти пиша на ЛС всичкото това, но не можах... Мразя това, което направи, дори го ненавиждам. Оставям темата отключена, но ако прекалите със спама изтривам всичкият спам и ще докладвам на админката! Исках да кажа това, което отдавна копнеех да напиша.
onyx&pink
onyx&pink
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Wonderlnd
Рожден ден : 28.06.1994
Години : 29
Мнения : 2583
Дата на рег. : 13.01.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета:

red Re: Любов по скалата на рихтер [Коментари]

Вто Юни 21, 2011 4:52 pm
Ама ей е, ти коя си и с какви права ми качваш историята където и да било!!!!???? Т'ва, че ти казах, че не ми пука - да, не ми пука и няма да ми пука! Но ти каза на един човек, а не на 500000000!!!!!!! Като се опитваш да помогнеш не го прави с такъв тон, а човешки!!!!! И не ме обвинявай, че съм крала от теб, защото НЕ СЪМ!!! То ако става въпрос авторите на книги за вампири да речем трябва да се избият, 'щото пишат за едно и също. Така като гледам обаче още не са се хванали за косите, нали? Т'ва, че си се захванала за нещо не чак толкова добро и се ежиш, правиш се на голямата разбирачка и си вдигаш егото от това, е жалко! Да качиш историята в друг форум, само и само, за да ми натриеш носа и егото ти да стигне до небето, не е детинско, а направо нелепо! По-голяма си от мен, а погледни как се държиш! Направо ми е жал за такива хора, сериозно. Действаш по много подъл и гаден начин, което един осъзнал се човек никога не би направил. Честно, страшно ми падна в очите. Не че теб те интересува. В тоя форум коментари се пишат само на лоши фикове. Не казвам, че историята ми е лоша, аз си я харесам и знам, че трябваше да я редактна преди да я пусна, но желанието ми беше голямо, какво да се прави.... Защо не изкритикуваш друго мое нещо? Чакам критика към "Престъпни отпечатъци". О, но аз не се и съмнявам, че ти винаги ще намериш нещо, за което да се хванеш и да го направиш на голям въпрос. Просто не приемаш друго мнение освен твоето. Аз не съм свикнала да ме критикуват, но ПРИЕМАМ критика. Т'ва, че ти мислиш обратното, не ме интересува, ама хич!
И сис, аз не съм печелила само един конкурс. Най-добрата ми приятелка е спец по писането и ми казва грешки. Страшно директна и откровена е, от което понякога ми става гадно, но я приемам, защото тя го казва човешки и няма да постъпи по такъв подъл начин! Тя пише уникално и страшно й се кефя, а пък колко конкурси е спечелила...... времето няма да ми стигне да изреждам. Та, стига толкова за най-добрата ми приятелка. Страшно съм бясна, че именно от зрял човек виждам подобно отношение, но какво да се прави? Всякакви хора има на тоя свят.
avatar
justwannabeone
Учaщ се
Учaщ се
Мнения : 198
Дата на рег. : 26.01.2011

red Re: Любов по скалата на рихтер [Коментари]

Вто Юни 21, 2011 5:14 pm
На мен лично ми допадна. Няма да се захващам за грешките ти, защото по-горе са описани, въпреки че изглежда, че повечето са от бързане... предполагам. Според мен наистина си описала хумористично ситуацията. Харесва ми как се изразяваш. Стъпка по стъпка, леко и последователно. Едва ли мога да кажа нещо конкретно за сюжета ти, освен че не е нещо ново, но някак свежо и все пак е важно как ще го развиеш и опишеш. Краят на 1 глава ми хареса много. Точно заради неочаквания финал, който те предразполага да чакаш.
Не искам да взимам страна, но не съм много сигурна къде точно има клишета, освен това да редактираш стила на автора е като да редактираш самия автор, самият човек, който пише. Все пак не се пише книга, а фик. Това е идеята. Измислица, която всеки си развива по собствен начин и желание.
cool cheryll, абсолютно нищо лично към теб, при все че аз изключително много се възхищавам на таланта ти, но опитай се да оцениш някои факти. Не всички са на годините и уменията ти, и не всички имат някого, който да редактира онова, което пишат.
onyx&pink, мисля, че си се справила много добре.
Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

red Re: Любов по скалата на рихтер [Коментари]

Сря Юни 22, 2011 1:03 pm
И ето какво се получи накрая! Никой не забеляза редакцията, която метнах, правописните и пунктуационните грешки които посочих, липсите, които забелязах и които бяха забелязани в другия форум...

Вместо това се изля такъв яростен хейт, който граничи почти до безумие. Докато се стигне до лични нападки и се вметне: "Ама моля те без спам!", след като Death Angel и onyx&pink буквално си изляха яда към нещо стойностно. А какво трябваше да кажа, хм?

О, това е прекрасно! Нямаш грешки, всичко ти е идеално, всичко ти е мед и рози, давай некст! Любов по скалата на рихтер [Коментари] 274454

Щот' повечет коментари тук са такива и откакто съм тук някой да се е развил към по-добро ниво, няма. Вие си стоите на едно място. Никакъв стил, нищо по-различно от клишираната, детска, ученическа любов, СасуСаку да ги ринеш с лопата... Един не създаде нещо, което да е на друго ниво, а когато взема, че ви кажа реалността, се получава нещо като вчера. Ясно, че критика, няма да приемете и изобщо не мисля да правя още, особено на ваши неща. Бих могла да погледна "Престъпни отпечатъци", с която onyx&pink се гордее, но знам, че пак ще се вметне тъпата констатация, че се заяждам. Повярвайте ми, защитата ви е най-смешното нещо, което правите и особено аргументите ви са пленяващи! Пуснах творбата й във форум, където 90 процента са писатели и сметнах, че е по-добре, отколкото да го пратя на един човек. На това отгоре го пуснах така все едно е мое, което само един мъж спомена, че би се очудил, ако е мое. Т.е. исках да смекча хейта тук. Вместо това Death Angel скокна да казва колко била обидена от някакъв коментар, който съм й направила преди време. Но пък съм убедена, че е имало за какво, т.е. напразни коментари никога не съм правила. Били са печелили конкурси и дрън-дрън подобни неща, които мен не ме убеждават в нищо. Аз мога да кажа, че имам предложение за издаване на книга, но пък не се хваля наляво и надясно за това. Мога да кажа, че имам приятели и хора, които са зад мен и ме подкрепят по начин, който тук не можете. Постоянно контактувам с тях по скайпа и те ми казват критики, които са много по-стряскащи от критиките, които правя аз тук. Но да се обиждам от тях? Защо? Та те са единственото нещо, което ме карат да се развивам, да гоня върхове, да се самоизграждам, не да стоя на едно място като вас...

В заключение искам да кажа, че повече в тази тема няма да пиша! Пък може и да не пиша никъде другаде. Не ми се занимава с хора, които не могат да приемат критика и си мислят, че писанията им не подлежат на критика!

Хайде със здраве! И приятен ден! smile
Sponsored content

red Re: Любов по скалата на рихтер [Коментари]

Върнете се в началото
Similar topics
    Права за този форум:
    Не Можете да отговаряте на темите