Вход
Намерете ни във facebook
Top posting users this week
No user

Коментари ----> Безцветна целувка

+8
btflwolf4eto
JoInT{}MaNia4ka
s.m.i.l.e.p.e.s.t
sakura-chan---
agressivebitch
liuba4e
kiki_chan
Butterfly
12 posters
Go down
Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

red Коментари ----> Безцветна целувка

Нед Сеп 04, 2011 1:12 am
First topic message reminder :

Тук сте вие! Аз само отговарям! smile

btflwolf4eto
Прохождащо
Прохождащо
Мнения : 14
Дата на рег. : 30.01.2010

red Re: Коментари ----> Безцветна целувка

Нед Яну 01, 2012 5:26 pm
Да ти кажа честно и аз съм повече за ИтаСак, но както казах и преди от толкова фикчета за Саске и Сакура мозъкът ми толкова се е вглабил в тая двойка, че сега като чета ми е толкова странно, но ми харесва. А много ми допадат сестрите на Сакура,особено гейшата и сега нямам търпение да видя какво ще стане с нея :D
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

red Re: Коментари ----> Безцветна целувка

Нед Яну 01, 2012 5:52 pm
btflwolf4eto^, мила, и на мен си ми харесва гейшата! Коментари ----> Безцветна целувка - Page 3 242502 А също и връзката на Райто и Сакура... Даже в момента пиша поредните бележки и съм се потопила изцяло в света им, че сигурно отстрани приличам на луда психопатка. Коментари ----> Безцветна целувка - Page 3 242502

Малък спойлер: В момента пиша страстна сцена между Саске и Сакура и може да се хареса на почитателите на тази двойка.

s.m.i.l.e.p.e.s.t^, темата на "Дъжд" е заключена, защото е в раздела на старите фикове. Там не можеш да коментираш нищо. Но можеш да го направиш с лично съобщение или във форума на Анимес-БГ, където все още стои в раздела Творчество. Другаде, където съм го пускала е в Алланимес. smile
liuba4e
liuba4e
Състезател
Състезател
Female
От : Страната на Мухъла!
Рожден ден : 04.09.1993
Години : 30
Мнения : 1230
Дата на рег. : 05.02.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: ,,Naruto'' , ,,Samurai 7'' ;

red Re: Коментари ----> Безцветна целувка

Нед Яну 01, 2012 8:39 pm
Прочетох 16 глава. Това, което не ми хареса е сцената между Улкиора и Иноуе. В смисъл сцената, в която тя се клати напред, назад. Тук тя ми изглеждаше като луда. Изглежда не на място.
Главата иначе като цяло беше интересна, особено Хината. Удивително е да видиш, че на Земята има повече шинигами - фика де.
Имаш и грешки Мария.

Освен това У(Нямаш ''А'')киора не я бе спрял да говори с Ичиго, нито с приятеля на Нами...

- Съжалявам, Иноуе-химе, но не мога да Ви пИсна да влезете в яшики!

- Не е толкова трудно за разбиране. За останалите хора ти сЕ мъртва и можеш да видиш това сама - кимна към нея.

Изпищя пронизително и се хвърли напред, но краката й не издържаха на тежестта на тялото и се строполи тежко на голия (Трябва да имаш пълен член, защото е определително - прил.име) под..

- Ти с(Нямаш ''Е'') интересуваш от мен? - Колко невярващо И звучеше това! Цял живот никой не я бе забелязал, а сега Ме удостоена с нечие внимание.

Поправи грешките Мария. smile

Едит: Моля всички спрете със СПАМА. Има ЛС.
Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

red Re: Коментари ----> Безцветна целувка

Пон Яну 02, 2012 6:57 am
Благодаря, liuba4e! Веднага едитнах посочените грешки. И съжалявам за спама, а уж съм фик-модератор! Коментари ----> Безцветна целувка - Page 3 4485 Предполагам дори не съм се усетила, когато съм писала коментарите си!

Извинявам се на всички за този инцидент!
s.m.i.l.e.p.e.s.t
s.m.i.l.e.p.e.s.t
Член на суб група
Член на суб група
Female
От : София ... ;()
Рожден ден : 27.12.1998
Години : 25
Мнения : 1517
Дата на рег. : 30.11.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Kaichou wa maid-sama и други...

red Re: Коментари ----> Безцветна целувка

Чет Яну 05, 2012 8:37 am
liuba4e написа:
- Ти с(Нямаш ''Е'') интересуваш от мен? - Колко невярващо И звучеше това! Цял живот никой не я бе забелязал, а сега Ме удостоена с нечие внимание.
Според мен тук не трябва да е :М:(ме удостоена с внимание , а "Б" (бе удостоена с внимание) smile
Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

red Re: Коментари ----> Безцветна целувка

Чет Яну 05, 2012 11:22 am
^Поправих! smile

Ако откриете още нещо, пишете!
Darkassassin
Darkassassin
Член на суб група
Член на суб група
Male
От : Бургас
Рожден ден : 23.12.1997
Години : 26
Мнения : 181
Дата на рег. : 11.12.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto,Bleach,FairyTail,Shakugan No Shana,High School of Dead,Sacred Seven,Sora no Woto,The Melancholy of Haruhi Suzumiya,Death Note,Air Gear

red Re: Коментари ----> Безцветна целувка

Чет Яну 05, 2012 6:01 pm
Супер Коментари ----> Безцветна целувка - Page 3 23388
liuba4e
liuba4e
Състезател
Състезател
Female
От : Страната на Мухъла!
Рожден ден : 04.09.1993
Години : 30
Мнения : 1230
Дата на рег. : 05.02.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: ,,Naruto'' , ,,Samurai 7'' ;

red Re: Коментари ----> Безцветна целувка

Нед Яну 08, 2012 5:45 pm
s.m.i.l.e.p.e.s.t написа:
liuba4e написа:
- Ти с(Нямаш ''Е'') интересуваш от мен? - Колко невярващо И звучеше това! Цял живот никой не я бе забелязал, а сега Ме удостоена с нечие внимание.
Според мен тук не трябва да е :М:(ме удостоена с внимание , а "Б" (бе удостоена с внимание) smile

О не, не ме разбра. Аз не поправям грешките. Това е работа на Мария, т.е. тя сама трябва да ги поправи. Аз само й посочвам къде има. Тя е достатъчно умна, за да чатне. Мисля, че тя знае за моят начин за открояване на нечий пропуски. Знам, че не е ''Ме'', това е малка грешка на Мария. И разбира се това е добър начин да развиеш граматиката, пунктоацията и прочие, на някого. Така грешките са по - малки. Учителката ни по Бълг.ез и лит. точно това прави. Отбелязвайте си такива моменти. Те са важни!!!

Прочетох 17 - глава. Добро използване на прил. имена в сцената при Наруто и сенпаят му. Удовлетворена съм, особено при този момент.
Критиката ми може да е по - остра, защото в тази глава има повече пропуски от миналата.
П.П. Когато имаш пропуск на някоя буква или запетая, аз ти го слагам в скоби. За пример давам това - -> - Ти с(Нямаш ''Е'') интересуваш от мен? . А, когато буквата е сгрешена, примерът е това - -> Цял живот никой не я бе забелязал, а сега Ме удостоена с нечие внимание.

17 - глава. Редакция.


Сано не я посрещна, както вероятно Ми посрещнал Сакура, но поведението му спрямо нея...

Не бе мръднала няколко часа, докато слушаше разказа на баща си, ( Тук нямаш запетая, защото нямаш повторение на такива съюзи. Ако беше - пример - ''И когато той мина, Катя и Вяра го подминаха.'' Тогава когато ''и'' е използвано като свързващо звено между два предмета или лица, тогава нямаме запетая пред второто ''и''. Ако беше в - пример - '' Или искаше да му помогне, или искаше да му навреди'' Тогава пред ''или'' и ''и'' имаме запетая.) и размачка врата си в опит да ...

Изглежда някой е проникнал зад стените на з( Нямаш ''А'')таворът и ги е убил...

Доста удобно, помисли си Сеаб( Размени ''а'' и б'')стиан иронично, но не каза съмненията си на глас.

На няколко пъти се обръщаше назад, очаквайки да види гримаса на отвращение по изключително-( Тук имаме ли тире? И ако има, остави разстояние между двете думи.)красивите черти на иконома, но само се обръщаше с ( Тук си изпозлвала ''с'' не на място. Трябва да го махнеш.) рязко с изненада и гняв...

Един мъж ( Тук имаме тире, защото двете думи са свързващи се.) сенпай не може да се похвали с това, нали?

Отклонихме се, ще прощаваш за откровеността ми. ( Тук думите '' ще прощаваш'', ми изглеждат типични за Наруто, но също така отрояват и българщината. Защо? Защото никой народ, ( освен нас) не казва '' Ъхъм, ще прощаваш, ама нали...'' Оправи го. Колкото и да ми харесва ( понеже съм българин) не може да остане така. Това е художествен текст и времето, в което се развива действието е съвременно. Остави фактта, че реалността е различна от текстта, усеща се, че времето е СЕГА. Подмени го с нещо.)

Наруто сеотпусна назад и отново впери погледа си в короната на цъфналата вишна.

Виждаше го като бял облак, обвил тялото й и силата му пулсираше като биене на сърце. ( Тука не мога да разбера. Неговата сила ( на Наруто) ли пулсира или на сенпаят? Тук се обърках.)

Сигурно има още, но съм се съсредоточила върху книгата, която чета и само това намерих. Мария ти имаш проблем с пълният член. Ако се вглъбявам върху текстта, ще ми отнеме цял ден. Тази глава ми се стори по - кратка. Това е всичко.

17 - глава е на добро ниво, но грешките ти се открояват. Опрявай ги Мария и всичко ще е ОК. smile

Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

red Re: Коментари ----> Безцветна целувка

Вто Яну 10, 2012 12:48 pm
Внесох корекциите! Благодаря за редакцията и се извинявам, ако съм отделила повече време да ми я правиш!

И да, правилно си се досетила за пълния член! При него съм гола вода, до степен такава, че не знам кога да сложа пълен и непълен. Не че това е извинение, но уж се опитвам и опитвам да загладя такива явни пропуски. Коментари ----> Безцветна целувка - Page 3 4485
Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

red Re: Коментари ----> Безцветна целувка

Чет Яну 12, 2012 8:29 am
Малко претрупано става с мои мнения едно след друго, но мисля, че е редно да уведомя всички, които следят "Безцветна целувка", че известно време няма да мога да пиша!

Не че това е извинение, разбира се, но в началото на годината ми се струпаха няколко лични ангажимента, които не търпят отлагане. Споменавам също така, че съм готова да отговарям на лични съобщения или да влизам в раздела тук и във Фикчета, но определено няма да имам свободно време да пиша, предвид няколко проблема, изникнали от нищото.

Съжалявам много, но вярвам, че в раздела има много други истории, които си заслужават вниманието, нали? smile

Утре или вдругиден ще пусна следващата глава... Предполагам, че до две седмици всичките проблеми, които ми се струпаха, ще си останат в миналото. Повече подробности за тях ще напиша, след като успея да ги реша! Стискайте ми палци! Коментари ----> Безцветна целувка - Page 3 242502

За край на поста ми пускам линкче на песента, която ме вдъхнови да напиша "Целувката" и по-наблюдателните ще разберат, че това всъщност е опенингът на Kuroshitsuji: ЦЪКНИ МЕ!!!
s.m.i.l.e.p.e.s.t
s.m.i.l.e.p.e.s.t
Член на суб група
Член на суб група
Female
От : София ... ;()
Рожден ден : 27.12.1998
Години : 25
Мнения : 1517
Дата на рег. : 30.11.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Kaichou wa maid-sama и други...

red Re: Коментари ----> Безцветна целувка

Пет Яну 13, 2012 8:02 pm
Ах,дано програмата ти се разчисти.Много се надявам! rev Песента е много хубава!Вече в топ 5 на любимите ми.Пък за историйте, който си заслужават liuba4e ще каже. blahblah Коментари ----> Безцветна целувка - Page 3 787605
liuba4e
liuba4e
Състезател
Състезател
Female
От : Страната на Мухъла!
Рожден ден : 04.09.1993
Години : 30
Мнения : 1230
Дата на рег. : 05.02.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: ,,Naruto'' , ,,Samurai 7'' ;

red Re: Коментари ----> Безцветна целувка

Нед Яну 15, 2012 2:10 pm
18 глава се оказа много интересна, но държанието на Саске ме отвращава. Леко ме накланя на онези фикове. Точно грубостта и отблъскващия вид на този персонаж е толкова монотонна и еднотипна, бих казала повтаряща... това е единственото, което не ми хареса.
Гаара и Цунаде, а? Боже тяхната интимност и ( ''я спря на дупето й, притискайки таза й към своя'' ) близост толкова ми напомня на един фик, но не мога да се сетя от кой. Именно това, че я притиска към себе си и тя усеща половия му орган между краката си е... не си спомням от кой фик. Но го имаше.

Този път намерих по - малко грешки, защото едно, че сега ставам, друго, че бях малко разсеяна.

Цунаде з( Нямаш ''А'')мълча. Той бе прав, разбира се!

Той заобиколи бюро( Няма ''то'') й и се приближи до нея.

Несъмнено знае за истинските цели на тъст( Трябва да е с двойно ''Т''. Нали?)а си.

Сред какофонията от звуци Е предверието, Сакура съвсем ясно чу шум, после гласовете на Ино и доктор Тенма.

И все пак прочети главата, когато можеш и я провери отново.

Дано поне по - лесно да решиш проблемите си Мария. И мен ме чакат достта съвсем скоро. Коментари ----> Безцветна целувка - Page 3 242502

Стефи за фик ти предлагам този - Бягство . Той не на Мария, но познавам това момиче и има огромен потенциал Мисля, че ще ти хареса.
Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

red Re: Коментари ----> Безцветна целувка

Нед Яну 15, 2012 2:37 pm
^^ Прилича ли на това:

...той плъзна ръце по тялото й, обхвана в шепи дупето й и я притисна оскърбително към бедрата си. Очите й се сведоха надолу и тя си пое шумно въздух, усетила издутината отпред на панталона му...

Защото ако е това, май се повтарям с "Дъжд". Коментари ----> Безцветна целувка - Page 3 242502 Дори не съм забелязала, но ако си имала нещо друго в предвид, ще се радвам да ми кажеш коя е творбата!

Иначе Цунаде и Гаара ми харесаха като двойка, още когато писах "Дъжд". Може би сега имам възможност да доразвия тяхната сюжетна линия, която тогава не бе в основата на замисъла ми.

А колкото до Саске... Исках да бъде отвратителен само по себе си, за да подготвя основата за любовта между Сакура и Райто. Все пак трябва да има някаква голяма причина за изневярата й, нали? А какво по-хубаво от лошо отношение, идващо от годеникът й? smile

Едит: Чак сега видях линка към произведението на justwannabeone! Мисля, че съм на едно мнение с liuba4e и много бих се зарадвала авторката да пуска разказите си тук. Наистина има огромен потенциал и има пълната ми подкрепа за това! smile

Друг форум, който се радва на голяма публика и модератор журналист е този на Анимес-БГ и разделът Творчество! Всеки, който се чувства достатъчно уверен може да се пробва там...
s.m.i.l.e.p.e.s.t
s.m.i.l.e.p.e.s.t
Член на суб група
Член на суб група
Female
От : София ... ;()
Рожден ден : 27.12.1998
Години : 25
Мнения : 1517
Дата на рег. : 30.11.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Kaichou wa maid-sama и други...

red Re: Коментари ----> Безцветна целувка

Нед Яну 22, 2012 2:36 pm
justwannabeone-Хъ?Какво?Ама тя е пуснала "Бягство" тук и аз го прочетох много,много отдавна!Тя пуска тук разкази и аз ги чета редовно. Коментари ----> Безцветна целувка - Page 3 627140 ...Сигурна съм, че и тук го има,но не е довършен за съжаление.

Колкото до "Безцветна целувка" , Саске наистина е отвратителен, но той и в самото аниме си ми е противен.Е не ми е противен по този начин,но все пак..
Значи изневяра, а? Коментари ----> Безцветна целувка - Page 3 242502
agressivebitch
agressivebitch
Аниме/манга/филми/сериали
Аниме/манга/филми/сериали
Female
От : село Видин / Еспоо , Финландия
Рожден ден : 02.10.1997
Години : 26
Мнения : 2659
Дата на рег. : 04.01.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: SHIKI * DANCE IN THE VAMPIRE BUND * KUROSHITSUJI

red Re: Коментари ----> Безцветна целувка

Пон Яну 23, 2012 5:27 pm
много ми е интересно.. smile
С първото ми влизане в форума се за твоят фик гледам.. Саске е ужасен..малко ми е чудна и разведрителна сцената с това , че не може да си прибере гърдите предвид ситуацията Коментари ----> Безцветна целувка - Page 3 242502 Коментари ----> Безцветна целувка - Page 3 787605
Добре си го замислила и това с изневярата..абе супер е .. а и са няколко анимета в едно и действията също се развиват на няколко места.. не знам.. не е ли объркващо? аз не бих могла да напиша такова нещо ..
Не че давам зар , но качвай следващата глава де хД
Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

red Re: Коментари ----> Безцветна целувка

Вто Яну 24, 2012 8:41 am
Коментари ----> Безцветна целувка - Page 3 242502 Хаха, гърдите й, а?! Стори ми се забавно да вметна нещо такова, най-вече защото в анимето на Сакура й е отреден доста... малък бюст! Коментари ----> Безцветна целувка - Page 3 242502 Пък и ми се стори малко сладко, тя да се мъчи да прикрие нещо толкова красиво, поне в мъжките очи.

Колкото до изневярата й, та нали двойката е всъщност Райто<->Сакура и се предполага, че ще наблегна на изневяра. Надявам се само да успея да направя сглобката, защото сега отделните откъси на различните сюжетни линии изглеждат разпилени, но онова, което съм замислила ги обединява в едно. Дано само успея да го направя и то успешно, че иначе ще е голяма излагация.

И да, мисля да завърша фикът, както и всичко, което съм писала, но ми трябва мъничко време. Ето, влязох за малко във форума да драсна съобщения и трябва да ставам. Събрала съм в чували книгите си и дрехите и днес ще трябва да чистя новата квартира и да я подреждам. Дано всичко мине добре и скоро да мога да пусна следващата глава, че нямам търпение да ви зарадвам, поне мъничко!


Последната промяна е направена от cool cheryll на Вто Яну 24, 2012 6:31 pm; мнението е било променяно общо 1 път
agressivebitch
agressivebitch
Аниме/манга/филми/сериали
Аниме/манга/филми/сериали
Female
От : село Видин / Еспоо , Финландия
Рожден ден : 02.10.1997
Години : 26
Мнения : 2659
Дата на рег. : 04.01.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: SHIKI * DANCE IN THE VAMPIRE BUND * KUROSHITSUJI

red Re: Коментари ----> Безцветна целувка

Вто Яну 24, 2012 2:40 pm
Идеята ти е супер и не се съмнявам , че ще се справиш. Коментари ----> Безцветна целувка - Page 3 637210
s.m.i.l.e.p.e.s.t
s.m.i.l.e.p.e.s.t
Член на суб група
Член на суб група
Female
От : София ... ;()
Рожден ден : 27.12.1998
Години : 25
Мнения : 1517
Дата на рег. : 30.11.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Kaichou wa maid-sama и други...

red Re: Коментари ----> Безцветна целувка

Чет Фев 09, 2012 11:07 am
agressivebitch написа:Идеята ти е супер и не се съмнявам , че ще се справиш. Коментари ----> Безцветна целувка - Page 3 637210

Аз същ.В интерес на истината никой не се съмнява, че Мария ще се справи.

Мария,
Знам, че ти е натоварено, че се местиш, но мен ме е страх "Безцветна целувка" да не я сложат във "Стари фикове"...тоест, от доста време не си писала нищо, а в коментарната тема на "Северно сияние" не писахме/не са писали от седмица и вече е "в кофата".Моля те имай грижата някой високопоставен да не вземе по погрешка да "изхвърли темите. rev
Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

red Re: Коментари ----> Безцветна целувка

Чет Фев 09, 2012 11:47 am
Няма място за тревога^! smile Първо, защото само аз май се навъртам в раздела, въпреки, че има няколко модератора от Фик Правосъдие. Понякога ми помагат други потребители - сигнализират ми за спам или правят теми, понякога самите автори си правят коментарни теми. И в този ред на мисли искам да благодаря на всички, които се изявяват и които ми помагат. Това се отнася и за теб, s.m.i.l.e.p.e.s.t! Сега не искам да изброявам поименно всички, които заслужават моето уважение. Те си знаят! smile

Колкото до чистката, аз самата я направих, защото забелязах, че темите не са разчистени от година насам. Просто преместих онези, по които имаше застой от месеци насам, както и завършените, в това число и one shot-овете! Така, че едва ли ще преместя "Безцветна целувка" в другия раздел, след като възнамерявам да пускам още глави по нея, ако не тази седмица, то другата ще го направя. Бавя се, защото по принцип пиша главите първо на тетрадка, а после я прехвърлям на компа, като променям своевременно онова, което мисля, че трябва да бъде променено. Бележките ми са в новата квартира, а тук имам само неща, с които живеем, а постоянно приготвям багаж, който после качвам на колата. Само, че тази седмица сви полярния студ и в града, който живея, има големи аварии във ВиК - пукнати тръби и течове навсякъде, при което целият град е блокиран. Не мога да мръдна по пътя, камо ли да отида до новата квартира, която се намира доста далеч. За проклетия вчера, когато отидох, за да видя дали нещо не е замръзнало там, не можах да си отворя вратата! Коментари ----> Безцветна целувка - Page 3 12694 Бравата беше замръзнала!!! Така или иначе тези дни ще се мъчим да я разбиваме и до другата седмица напълно да се пренесем... Съжалявам, че се бавя така, но от един месец насам всичко е тръгнало наопаки, включително и времето, което заледи цяла България!

Извинявам се за офтопика, но да не е съвсем по темата, даже реших да продължа по един разказ, който бях временно замразила, понеже жанра бе... малко неподходящ за детска аудитория! Другата седмица мисля да пусна написани глави по него и в този форум, не само в Анимес-БГ и да отворя коментарната тема към него, която продължава да си стои във Стари фикове...

Извинявам се за дългия коментар! Коментари ----> Безцветна целувка - Page 3 787605
liuba4e
liuba4e
Състезател
Състезател
Female
От : Страната на Мухъла!
Рожден ден : 04.09.1993
Години : 30
Мнения : 1230
Дата на рег. : 05.02.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: ,,Naruto'' , ,,Samurai 7'' ;

red Re: Коментари ----> Безцветна целувка

Пет Фев 10, 2012 2:16 am
Очаквам с нетърпение новите глави, но... аз едно, че нямам търпение, друго, че времето е малко ( защо в денонощието има само 24 часа...) и трето, не вярвам да имам възможност да чета каквото и да било в интернет. Колкото по - бързо, толкова по - супер, защото всички се готвим за нещо. Дано тоя Господ, ако има такъв да направи нещо, щото вярата ми в него съвсем се изчерпа. Хич не го бива да си върши работата.

Аз така или иначе имам забележки. Малко спам се получава с всички ни, но Мария аватара ти е много голям. Не мога да чета и ако решиш да пускаш нещо... намали размерите. Гледайте коментарите след като ги напишете, за да коригирвате всичко, не само правописни грешки. smile
liuba4e
liuba4e
Състезател
Състезател
Female
От : Страната на Мухъла!
Рожден ден : 04.09.1993
Години : 30
Мнения : 1230
Дата на рег. : 05.02.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: ,,Naruto'' , ,,Samurai 7'' ;

red Re: Коментари ----> Безцветна целувка

Съб Фев 25, 2012 1:33 am
Новата глава ми хареса, но за разлика от преди, сега има повече правописни грешки. Иначе много ме изкефи сцената с Улкиора и Иноуе.

18 - глава

Нима бе способен да ми причини това?! Да го направи пред очите на прислугата? ( Ако това е изсказване на Сакура, сложи го в курсив текст, за да не се получава така, все едно ти говориш от свое име.) Положението се влоши още повече, когато видя на верандата на къщата силуети.

19 - глава

Може би ако рйооши използваха правилния ( Имаме пълен член, защото нямаме предлог пред ''правилния''.) подход, тогава...

Не беше борец или воин ( Думата ''воин'', би трябвало да е с ''й''. По - старите речници неправилно изписват думата, защото ако я изсказвате с ''и'' ще разберете.) като Сакура, нито пък с душа на авантюрист като Нами...

Сигурно това бе да се носиш по течението - без мисъл ( Трябва да имаме запетая.) само с механични движения като кукла.

Улкиора щеше да убие всеки и макар да знаеше това,( Имаме интервал. На много места нямаш интервал. Прегледай наново главата Мария, когато намериш време.)бе излязла да търси помощ от сестрите си.

Пресече шумната тълпа, изливаща се на поток по калдаръма ( Думата е ''калдЪръма''.) и влезе в тихата уличка срещу окията.

- Да не повярваш, че зад лустрото( Тази дума не я разбирам.) на високоплатена гейша се държиш като... побесняла котка!

- И темперамент очаквах от теб, напълно подходящ на клана ти - осведоми я равно Улкиора. - и смея да твърдя още, че поведението ти започва да ми харесва!
Върви по дяволите!(''Върви по дяволите'' твое изсказване ли е или на Иноуе? Прочети този абзац и ако има тире, го сложи.) Сивите й очи изглеждаха почти бели от гняв, когато вдигна глава към него.

Също като подчертано арогантния( Имаме пак пълен член.) и самовлюбен капитан Кучики.

Тревогата рефлектира върху него и внезапно на Рюзаки ми ( Трябва да е ''мУ''.) се прииска някой около него да е толкова разтревожен...

Момичето впи очите си в лицето му, сякаш се мъчеше да открие болестта изписана на челото ми( Трябва да е ''мУ''.) и подметна...

Имаш още грешки Мария, но понеже празнуваме рождения ден на 3 - ма човека и... Иначе когато намериш време, прегледай главата. Пълният член е страшен недостатък и ако искаш да ти пратя малко инфо, или прегледай в интернет. Ако ли не, помоли онова момиче Дафни да ти помогне. Този твой пропуск ще ти пречи и за вбъдеще. Когато имаш деца и те те попитат - мамо тук с пълен или с кратък член е - ти няма да стоиш като изтокана мома? Българският език е най - сложният, именно заради падежите, 8 - те времена и най - вече заради пълният член. От колко време пропускаш това? Ти трябва да знаеш всичко за езика, именно заради това което си. Не ми говорете, че никой не знае всичко. Заради това има доценти и кадърни учители (По - малката част.), защото ЗНАЯТ. Ти не си доцент, но трябва да знаеш.
Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

red Re: Коментари ----> Безцветна целувка

Вто Фев 28, 2012 3:47 am
Благодаря за коментара, liuba4e!

Относно някои неща, поправих и редактирах главата, но трябва да спомена, че пълният и непълен член са страшно наказание за мен, може би защото въпреки че знам правилото, пак не мога да усетя къде да поставям пълен и къде непълен. Не знам, може да се дължи в това, че аз самата рядко успявам да се изразявам правилно, когато говоря или ми бяга определянето на подлог и сказуемо в изречението и определено това не трябва да е извинение, но не мога да поправя нещо, което не усещам, че греша. не знам дали ме разбираш. Друг е въпроса, че забелязвам доста нередности в изказа си и може и това да е причината да не усещам грешките си, а именно ще ти дам пример за това какво искам да ти кажа, като се надявам да бъда разбрана правилно.

В българския език има определен правоговор и правопис и според него се определя подлога. В смисъл ако едно изречение от типа на: "Той спря едва на моста", подлогът тук е "той", нали? Но в инерцията на писането, аз обръщам словореда и така променям подлога. Бих написала същото изречение ето така: "Едва на моста той спря/спря той". Сега като погледнеш по-внимателно "моста" тук е подлога, а не "той" и следователно трябва да е пълен член - мостЪТ. И да речем аз пиша втория вариант, но в процеса на редакция съвсем ясно осъзнавам, че изречението не е построено правилно и променям словореда според първия пример, но не променям члена... Просто си играя на тото с него. Тук го има - тук го няма, разбираш ли? Т.е. колкото и тъпо да звучи аз не мога да счупя калъпа на руския език, който е по-опростен, в който няма пълен и непълен или в разговорния това го няма. Казвам го, защото по принцип аз говоря руски, но не умея да го пиша. И в този ред на мисли руския е по-труден от към падежи, които и аз бъркам въпреки, че го говоря. В българският език падежите са инстинктивни, но пък и взаимно заменяеми и там няма ясно изразено правило, но както и да е.

Друго пояснение ---> когато отделям авторова реч от мисъл на героя го правя с наклонен шрифт, но явно в пускането на главата въпросните цитати не съм ги маркирала и се извинявам за това.

Върви по дяволите!

трябва да е Върви по дяволите!,

а другото:

Нима бе способен да ми причини това?! Да го направи пред очите на прислугата?

трябва да е Нима бе способен да ми причини това?! Да го направи пред очите на прислугата?

Наклоненият шрифт ми спестява да употребявам кавички, които по мое мнение стоят някак грозно върху текста. Виждала съм да употребяват този подход някои автори и просто заех това от тях. smile

*лустро ---> лъскавина, обикновено с преносно значение на външен блясък без съответно съдържание. Използвано в литературата и замествайки клиширани синоними като изтънченост, изисканост, елегантност
политура, фалш...

** воин или войн ---> това са дублетни форми с едно и също значение, но в множествено число е получава объркване с това "Й"

Малък пример:

ВоИните без страх се спуснаха по склона на планината.
ВоЙните без страх се спуснаха по склона на планината.

Т.е. съзнателно използвам воин, за да избегна недоразумението предизвикано от множественото число! smile
agressivebitch
agressivebitch
Аниме/манга/филми/сериали
Аниме/манга/филми/сериали
Female
От : село Видин / Еспоо , Финландия
Рожден ден : 02.10.1997
Години : 26
Мнения : 2659
Дата на рег. : 04.01.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: SHIKI * DANCE IN THE VAMPIRE BUND * KUROSHITSUJI

red Re: Коментари ----> Безцветна целувка

Вто Фев 28, 2012 2:51 pm
нямам търпение да видя как е положението при саске и сакура и как ще се развият нещата с Иноуе и Улкиора Коментари ----> Безцветна целувка - Page 3 787605 Коментари ----> Безцветна целувка - Page 3 153877
liuba4e
liuba4e
Състезател
Състезател
Female
От : Страната на Мухъла!
Рожден ден : 04.09.1993
Години : 30
Мнения : 1230
Дата на рег. : 05.02.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: ,,Naruto'' , ,,Samurai 7'' ;

red Re: Коментари ----> Безцветна целувка

Пет Мар 09, 2012 9:56 am
Кога да очакваме новата главичка? smile
Butterfly
Butterfly
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Earth
Мнения : 497
Дата на рег. : 18.11.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuuden, Monster, Higurashi No Naku Koro Ni, Kuroshitsuji, Elfen Lied, One Piece, Berserk, Neon Genesis Evangelion, Soul Eater, Mirai Nikki, Byousoku 5 Santimeter, Samurai Champloo

red Re: Коментари ----> Безцветна целувка

Пет Мар 09, 2012 10:26 am
Първо --> съжалявам много за забавянето! Така се стекоха нещата, че мъжа ми замина надолу (както всяка година по това време!) и вече десет дена съм потънала в състояние подобно на депресия. При мен се проявява в умора и желание да спя нон-стоп, а когато съм будна , съм толкова тъжна, че обикновено стоя и гледам в една точка без желание за нищо друго. Така и не можах да свикна с неговото отсъствие или по-вероятно е, че съм прекалено привързана към него и трудно успявам да се адаптирам към драстична промяна. Един вид чувствителност или... и аз не знам как да го кажа! Вярно, че това не е оправдание, но друго не мога да кажа в своя защита, за което се извинявам.

Второ --> главата е почти написана! Исках да е по-голяма и да я пусна още преди седмица, но предвид горните обстоятелства се разбира защо още се бавя. Остава ми да напиша една сценка между Сакура и Саске, и искам да е малко по-... романтична и... За това и я протаквам и нея. Ще се помъча да я напиша в близките два-три дни и пускам главата, като се надявам да нямам много грешки!

Трето --> надявам се да не ми се сърдите! Обещавам да се реванширам при първа възможност! smile
s.m.i.l.e.p.e.s.t
s.m.i.l.e.p.e.s.t
Член на суб група
Член на суб група
Female
От : София ... ;()
Рожден ден : 27.12.1998
Години : 25
Мнения : 1517
Дата на рег. : 30.11.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Kaichou wa maid-sama и други...

red Re: Коментари ----> Безцветна целувка

Вто Мар 13, 2012 2:35 pm
Ох, Мария.Исках да прочета романтичната сцена, която толкова време пишеш, а ти казваш, че ще я оставиш за следващият път....И въпреки това, новата глава е интересна.Много, много интересна.Наруто, както винаги му потичат лигите, когато види....храна, но образът на Сой Фон ми привлича вниманието от доста време.Трябва отново да погледна връзките, за да проверя, дали случайно няма Наруто <--> Сой Фон. Сега чакаме Сакура & Саске love stage....

Поздрави[ поствай love stage-а защото....]
liuba4e
liuba4e
Състезател
Състезател
Female
От : Страната на Мухъла!
Рожден ден : 04.09.1993
Години : 30
Мнения : 1230
Дата на рег. : 05.02.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: ,,Naruto'' , ,,Samurai 7'' ;

red Re: Коментари ----> Безцветна целувка

Пон Мар 26, 2012 3:50 pm
Главата ми хареса, но се чудя дали Сакура ще получи заслуженото си? Коментари ----> Безцветна целувка - Page 3 741743


Иначе как би могъл да обясни ( Имаме запетая.) защо се притесняваше...

Мога само да я съжалявам, че е решила да даде шанс ( Имаме запетая.) катаната да избира своя господар, защото ще избере мен.

Докато вървяха към кабинетът,( Нямаме пълен член на ''кабинетът''.) брат му бе процедил...

- Но не е част от моето семейство - сухо подчерта Итачи и доабви ( Думата е сгрешена.) равно: ...

А сега в кабинетът ( Нямаме пълен член.) на баща им ( Имаме запетая.) минаха няколко минути, докато Итачи успее...

Почудих се, след като уж ти му стана зет ( Имаме запетая.) защо ще иска да говори с мен...

Харуно-доно реши да бъде откровен докрай и ми показа заповедта на старейшините, родословното дърво, дори подписите на Учиха Тоуширо и жена ми ( Трябва да е ''му''.) Мисаки...

...му преминаха като на кинолента няколкото горещи спомена от консумирането на годежът ( Нямаме пълен член.) им.

Още откакто влязохме в кварталът, ( Нямаме пълен член.) не се разминахме...

Доходоносен ли е изобщо магазина ( Имаме пълен член.) на този Ураха...

Вратата се плъзна рязко встрани и пресече от раз обяснението на Наруто, който изгледа високия ( Имаме пълен член.) мъж на прага...

...той побърза да отмести погледа си от изкушенията, насочвайки го към домакинът ( Нямаме пълен член.) им.

- Мисля, че ми дължите обяснение, семпай ( Думата е ''сенпай''.)!

Гаара бе осъзнал, че демонстрирания страх, не бе нищо друго ( Имаме запетая.) освен и респект,уважение, признание.

Тъкмо вече бе решил, че не може да я чака повече и понечи да се прибере в сградата на Хокагето ( Тук или имаме запетая, или липсват думи.) я видя, когато се появи...

Осъзна, че тя се опитва да го провокира ( Имаме запетая.) да загуби стоицизма си и да го направи на глупак, и желанието му да й покаже, че не тя диктува правилата ( Имаме запеатя.) го заслепи.

- И кой сте Вие, ний-сама? - Наклони глава на една страна и продължи: - (Защо тук имаме и двуеточие и тире? Пунктоационна грешка.) Подчинявам се единствено на баща си, но той отдавна е мъртъв.

тресяха, впервайки го в сивата пелена дъжда, ( Тук не трябва да е ''дъжда'', защото е... неясно.) изливащ се зад стъклото на прозореца.

Съжалявам, че се забавих да я прочета, но имам мноооого работа. smile
Sponsored content

red Re: Коментари ----> Безцветна целувка

Върнете се в началото
Similar topics
    Права за този форум:
    Не Можете да отговаряте на темите