Вход
Намерете ни във facebook
Top posting users this week
No user

Агресията в училище

+14
fustyk1
Mega Pwn!
liuba4e
Bloody_Merry
lenalee.lee258
Аллiie ™
Tobidara
Sweeney Todd
sakura46
-*-What The Hell-*-
Thэ Dark Girl
agressivebitch
kiki_chan
IVE-STORM(bg)
18 posters
Go down
IVE-STORM(bg)
IVE-STORM(bg)
ГЛАВЕН АДМИНИСТРАТОР
ГЛАВЕН АДМИНИСТРАТОР
Female
От : Казанлък
Рожден ден : 28.11.1994
Години : 29
Мнения : 6266
Дата на рег. : 29.04.2008

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: █Death Note█Kuroshitsuji█Attack on titan█

red Агресията в училище

Нед Мар 27, 2011 7:36 pm
Какво мислите има ли агресия?
Били ли сте жартва?
Има ли начин да спрем насилието или поне да го намалим?

Агресията в училище Wanna_fight_by_MixedMilkChOcOlate
Насилието в училище е ежедневие, понякога дори не го забелязваме...
Всичко може да започне така невинно и да прерасне в голяма разправа и дори до бой. Често се започва с някоя обидна дума и псуване. Ежедневно агресията може да бъде под формата на: крадене на чанти, взимане на телефони, изнудване за пари, псуване или ходене до магазина.
Как може да спрем това???
Аз лично също съм имала разправа и се е стигало до бой, но след това натупах момичето, което ме ядоса(взе ми телефона и пращаше смс-и, а после стана голям скандал...) и после казах на класната.
Вие имали ли сте подобна ситуация?


Последната промяна е направена от IVE-STORM(bg) на Пон Апр 04, 2011 10:39 pm; мнението е било променяно общо 1 път (Reason for editing : премахвам темата от ГЛОБАЛНИ (^_^))
kiki_chan
kiki_chan
Любител
Любител
Female
От : Юпитер
Рожден ден : 30.05.1995
Години : 28
Мнения : 338
Дата на рег. : 25.12.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Vampire Knight, Death Note, Wolf's rain ..

red Re: Агресията в училище

Пон Мар 28, 2011 1:14 am
Агресия има.
Аз съм имала няколко разправий с две момичета от бившият ми клас, но това не е било кой знае какъв проблем. Но си мисля, че агресията се изразява към различните. За пример имах една съученичка, която е много бедна в сравнение с целия клас като цяло и момчетата от класа постоянно й се подиграваха. Тя пък постоянно се отваряше и ги обиждаше и се е стигало чак да й посягат.. е за това си бяха прави, беше непоносима като тръгне да се дърви независимо със или без причина, но си мисля, че всичкия този тормоз я е карал да се държи по този начин. Също така си мисля, че децата които имат някакви сериозни проблеми или повече грижи (не всички ест) използват агресията върху по-слабите от тях за да си го изкарат на някой и в повечето случаи дори не забелязват или дори да го забелязват, не го смятат за нещо лощо, защото най-честото е обидата, а за нея няма наказания. А й да има е невероятно рядко...
А как да се спре насилието.. еми г-на ми по физическо прави така, ако чуе някой да обижда или да псува го кара, ако е момиче 5 обиколко на училището, а ако е момче 10 лицеви.. Има и други начини, но това не зависи само от учителите,а й от учениците и затова може да се въведе нещо като правилник от учениците, в който да има наказания за обиди, бой и всчкакъв друг вид тормоз и наказанията да не са изклучване или предупреждение, а примерно обществено-полезен труд ..
По темата може да се говори още много, ама това наистина стана роман doh
agressivebitch
agressivebitch
Аниме/манга/филми/сериали
Аниме/манга/филми/сериали
Female
От : село Видин / Еспоо , Финландия
Рожден ден : 02.10.1997
Години : 26
Мнения : 2659
Дата на рег. : 04.01.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: SHIKI * DANCE IN THE VAMPIRE BUND * KUROSHITSUJI

red Re: Агресията в училище

Пон Мар 28, 2011 4:28 pm
Агресия има навсякъде или поне в нашето общество. Ще дам 2 примера , от които един най - срещан. Знаете , че в България по - голяма част от населението слуша предимно чалга. Сещате се , когато едно дете попадне в клас само с чалгари. Започват подигравките и псувните , но нали знаете , че не можеш вечно да си " затваряш устата " . Следващата фаза е бой и насилие. Това момче го смятат за различно заради стила на музика , който е предпочел да слуша. Според мен това е супер тъпо.. и всеки има право на избор. Другият пример е с едно момче от моя клас. Това момче изстрада много.. Всички момичета и момчета от класа ми му налагаха физическо и психическо насилие. Момчето не им бе направило нищо , но те не спираха да го обиждат и бият . Аз просто стоях винаги неутрална.. просто ми беше жал. Майката на момчето беше казала , че има проблеми с ходенето до тоалетна. Момчето ходеше всеки час и всички супер много се дразнеха от това и се вбесяваха... Момчето беше супер чувствително и израснало без баща.. Не можехме да го виним. И така един ден момчето от наше чудо се премести в друго училище , но това не помогна .. не стана нищо по - различно. Историята се повтори. Как можем да спрем агресията ли ? Аз честно не знам .. това не може да се контролира. Агресията в училище 242502
Thэ Dark Girl
Thэ Dark Girl
Аниме/манга/филми/сериали
Аниме/манга/филми/сериали
Female
От : Никъде
Рожден ден : 24.05.1997
Години : 26
Мнения : 6892
Дата на рег. : 07.01.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Bleach, Ouran High School Host Club, D. Gray Man, FMA, Yu - Gi - Oh, Vampire Knight

red Re: Агресията в училище

Пон Мар 28, 2011 4:57 pm
Насилие се среща постояно, не само в училище. И физическо и психическо. Примери няма нужда да се дават, достатъчно се изказаха. А относно коментара на Кики - чан:

kiki_chan написа:Също така си мисля, че децата които имат някакви сериозни проблеми или повече грижи (не всички ест) използват агресията върху по-слабите от тях за да си го изкарат на някой и в повечето случаи дори не забелязват или дори да го забелязват, не го смятат за нещо лощо, защото най-честото е обидата, а за нея няма наказания.

Не е задължително. Има някои /извинете ме за думата/ отрепки, които просто го правят - без нужда или проблем, ами, както казват, насилие заради самото насилие. Просто им прави кеф и удоволствие да го прилагат. Такива направо ме отвращават.
-*-What The Hell-*-
-*-What The Hell-*-
Филми, сериали, детски
Филми, сериали, детски
Female
От : Korea
Мнения : 14899
Дата на рег. : 10.05.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Kaichou wa maid-sama, Inuyasha, Inu x Boku SS

red Re: Агресията в училище

Пон Мар 28, 2011 7:07 pm
Оо, 100% има. Аз в моето училище скоро не съм забелязвала, но сигурно има. Това е още една доза простащина Агресията в училище 519416 Агресията в училище 519416 Всичко се вижда по телевизията, а и от една страна и вкъщи. В повечето случаи насилниците са били подигравани и насилвани, и се държат така, за да се опитат да забравят какво им се е случвало. Бууууууууул шитт! Адската простотия! Агресията в училище 519416 Агресията в училище 519416 Агресията в училище 519416 Агресията в училище 242502
agressivebitch
agressivebitch
Аниме/манга/филми/сериали
Аниме/манга/филми/сериали
Female
От : село Видин / Еспоо , Финландия
Рожден ден : 02.10.1997
Години : 26
Мнения : 2659
Дата на рег. : 04.01.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: SHIKI * DANCE IN THE VAMPIRE BUND * KUROSHITSUJI

red Re: Агресията в училище

Пон Мар 28, 2011 11:00 pm
това идва и от семейството до известна степен.. кавто си вкъщи така и навсякъде.. нали знаете от къде се
зима пример..
sakura46
sakura46
Състезател
Състезател
Female
От : Ада хД
Рожден ден : 29.08.1996
Години : 27
Мнения : 1208
Дата на рег. : 27.01.2010

red Re: Агресията в училище

Пон Мар 28, 2011 11:11 pm
Да не зависи само от децата, но и от родителите. В моето училище има много побоища. Направо е ужас
kiki_chan
kiki_chan
Любител
Любител
Female
От : Юпитер
Рожден ден : 30.05.1995
Години : 28
Мнения : 338
Дата на рег. : 25.12.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Vampire Knight, Death Note, Wolf's rain ..

red Re: Агресията в училище

Вто Мар 29, 2011 1:26 am
Thэ Dark Girl написа:Не е задължително. Има някои /извинете ме за думата/ отрепки, които просто го правят - без нужда или проблем, ами, както казват, насилие заради самото насилие. Просто им прави кеф и удоволствие да го прилагат. Такива направо ме отвращават.[/font">

Съгласна съм с теб за това казах не всички, Агресията в училище 787605 а тези които го правят заради самото насилие според мен са пълни откачалки и то в буквален смисал или просто се опитват да привлекат внимание като си мислят, че по този начин са интересни.
А до това, че не само децата са виновни, а понякога и родителите има нещо вярно. Но смятам, че това са редки случаи. Все пак всеки родител се опитва да напраи най-доброто за детето си...
Sweeney Todd
Sweeney Todd
Manga Master
Manga Master
Male
От : Мадагаскар
Мнения : 7469
Дата на рег. : 03.04.2009

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: няма да ти кажа. :D:D:D:D

red Re: Агресията в училище

Вто Мар 29, 2011 12:34 pm
Аз лично съм нямал проблеми с агресията в училище, защото съм е*аси пича :D всички ме обичат. ;d Но, сериозно за мен и не само според мен а и според психиатрите и други такива, агресията идва от семейната среда. Детето ако не се чувства добре/комфортно, постояно му се налагат някакви граници, вика му се често, то постепено почва да се затваря духовно. Затова търси избавление в причинаването на болка или дразнение в други хора с извинението, че е за шегата, но не е така. По този начин арогантното му поведение излиза наяве и той се освобождава от натрупаното. Попринцип агресорите имат един мотив - параноя. (понякога, не винаги) Слувало ми се е да видя как момче случайно поглежда някакъв друг и този другият си мисли, че ще му направи нещо или си е наумил нещо. И затова той отива и си изкарва яростта върху този,който го е погледнал. Или повечето деца се страхуват, че те са в центъра на събитието. Примерно Иванчо си говори нещо с Петьо и Мишо си мисли, че си говорят за него. След това Мишо отива и прави нещо лошо на един от двамата и е спокоен. Всичко е до избиването на комплекси.
agressivebitch
agressivebitch
Аниме/манга/филми/сериали
Аниме/манга/филми/сериали
Female
От : село Видин / Еспоо , Финландия
Рожден ден : 02.10.1997
Години : 26
Мнения : 2659
Дата на рег. : 04.01.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: SHIKI * DANCE IN THE VAMPIRE BUND * KUROSHITSUJI

red Re: Агресията в училище

Вто Мар 29, 2011 2:10 pm
Sweeney Todd написа:Аз лично съм нямал проблеми с агресията в училище, защото съм е*аси пича :D всички ме обичат. ;d Но, сериозно за мен и не само според мен а и според психиатрите и други такива, агресията идва от семейната среда. Детето ако не се чувства добре/комфортно, постояно му се налагат някакви граници, вика му се често, то постепено почва да се затваря духовно. Затова търси избавление в причинаването на болка или дразнение в други хора с извинението, че е за шегата, но не е така. По този начин арогантното му поведение излиза наяве и той се освобождава от натрупаното. Попринцип агресорите имат един мотив - параноя. (понякога, не винаги) Слувало ми се е да видя как момче случайно поглежда някакъв друг и този другият си мисли, че ще му направи нещо или си е наумил нещо. И затова той отива и си изкарва яростта върху този,който го е погледнал. Или повечето деца се страхуват, че те са в центъра на събитието. Примерно Иванчо си говори нещо с Петьо и Мишо си мисли, че си говорят за него. След това Мишо отива и прави нещо лошо на един от двамата и е спокоен. Всичко е до избиването на комплекси.

+1
Tobidara
Tobidara
Непобедим
Непобедим
Male
От : Варна
Рожден ден : 20.09.1995
Години : 28
Мнения : 5568
Дата на рег. : 19.05.2009

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto

red Re: Агресията в училище

Вто Мар 29, 2011 5:49 pm
Знайте ли кой са бие, бият са животните за храна. Ние животни ли сме ?
agressivebitch
agressivebitch
Аниме/манга/филми/сериали
Аниме/манга/филми/сериали
Female
От : село Видин / Еспоо , Финландия
Рожден ден : 02.10.1997
Години : 26
Мнения : 2659
Дата на рег. : 04.01.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: SHIKI * DANCE IN THE VAMPIRE BUND * KUROSHITSUJI

red Re: Агресията в училище

Вто Мар 29, 2011 11:16 pm
до колкото знам се произлезли от маимуните , но не сме животни.. Агресията в училище 787605 Агресията в училище 787605 smile
Аллiie ™
Аллiie ™
Голям фен
Голям фен
Female
От : Pizza's land :D
Рожден ден : 08.02.1998
Години : 26
Мнения : 2684
Дата на рег. : 18.06.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: NANA. Vampire Knight. BRS...

red Re: Агресията в училище

Сря Мар 30, 2011 1:45 am
Аз п0мня че във бифш0т0 ми даскал0 2 м0мчета 0т 7-ми клас п0чнаха да бият едн0 м0миче, пак 0т 7-ми клас.. беше през междучасиет0 на дв0ра а и п0няк0га м0мчетата бият другите сам0 за да са правят на г0лямата раб0та пред фр или пред другите.. аз съм съгласна две м0мчета да се скарат и да се сбият ама пък туй м0мче да бие м0миче ..въ0бще не съм съгласна трябва да има п0не малк0 уважение все пак е м0миче .. ак0 тя г0 е яд0сала щ0т0 е направила нещ0 т0й м0же п0не да я напсува ама пък чак да я бие .. тва насилие срещу жените нап0следък мн0г0 се разпр0страни .. =[ .. не че аз съм имала пр0блеми с агресията ами сам0 казвам..
lenalee.lee258
lenalee.lee258
Новородено
Новородено
Female
От : Япония
Рожден ден : 13.07.1997
Години : 26
Мнения : 3
Дата на рег. : 30.03.2011

red Re: Агресията в училище

Пет Апр 01, 2011 6:13 pm
Агресия има и в това спор няма.Има безброй примери за агресия.
Bloody_Merry
Bloody_Merry
Учaщ се
Учaщ се
Female
От : Селото скрито в боклука
Рожден ден : 11.12.1993
Години : 30
Мнения : 92
Дата на рег. : 06.12.2009

red Re: Агресията в училище

Вто Апр 05, 2011 5:19 pm
Всичко дето сме до изговорили за насилието ученик между ученик е много поучително, но има и една друга много по- страшна форма на насилие УЧИТЕЛ срещу ученик. Ясно е, че децата са жестоки, винаги е било така винаги ще бъде единственото, което можем да направим е да ограничим това насилие и да покажем на насилниците, че не са интересни и ще трябва да си променят поведението. Но когато нещата станат по- серозни или когато човекът срещу тен не е лапе на твоята възраст, който можеш да ступаш, а учител на възраст с даден авторитет нещата стават много по- неприятни. Учителят говори с родителите, които, ако са като моите си мислят, че той винаги е прав, то тогава този човек, не само ти стъжнява живота в училище, но и съсипва семейството ти. Знам, че за хора, който не да го преживели звуча супер далечна и малко в сверата на научната фантастика, но говоря от личен опит и всички, който да преживели нещо такова знаят колко по- опасно и депресиращо е.
liuba4e
liuba4e
Състезател
Състезател
Female
От : Страната на Мухъла!
Рожден ден : 04.09.1993
Години : 30
Мнения : 1230
Дата на рег. : 05.02.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: ,,Naruto'' , ,,Samurai 7'' ;

red Re: Агресията в училище

Нед Авг 07, 2011 8:39 pm
Има ли агресия? За, какво задавате този въпрос, след като знаете, че има? Ама само ей така за кеф нали? Защо си мислете, че насилието е само физическо? Има хора, които само психически те тровят и ти самият ставаш аутсайдер, защото ти се набива това емоционално и след някоя и друга година ти самият ставаш побойник само за да избиеш коплексите си. Не дейте да ровите чак там, където не ви е работа, защото може да се изговорят хиляди думи и пак нищо да не стане.
Sweeney Todd
Sweeney Todd
Manga Master
Manga Master
Male
От : Мадагаскар
Мнения : 7469
Дата на рег. : 03.04.2009

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: няма да ти кажа. :D:D:D:D

red Re: Агресията в училище

Нед Авг 07, 2011 9:06 pm
liuba4e написа:Има ли агресия? За, какво задавате този въпрос, след като знаете, че има? Ама само ей така за кеф нали?
Да, това е, позна за кеф. Темата е направена да се сподели гледните точки на хората и всеки да каже какво мисли за проблема. Не е за кеф или да се заблувдаваме от очевидното.
avatar
Mega Pwn!
Непобедим
Непобедим
Male
От : Не е известно
Рожден ден : 06.10.1995
Години : 28
Мнения : 5216
Дата на рег. : 09.07.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Basilisk;Samurai 7;Bakemonogatari;Mirai Nikki

red Re: Агресията в училище

Нед Авг 07, 2011 9:53 pm
Абе хора ... какво сте седнали тука и говорите за агресията ? Данеби да можете да я спрете ? We're animals , get it ? Животните непрестанно проявяват агресия , защото защитават територия , собствения си живот etc. , агресията в училище я има , защото докато мислейната дейност на човека е в своята най-ниска точка т.е. когато не е съзрял той е максимално близо до скота и до естествените си ... интереси , да речем , т.е. той зашитава територия и решава проблемите си с груба силна - както правят хищниците .
За нас , агресията в училище ни се струва адски голяма , защото някои сме потърпевши (всъщност всички) от нея и защото агресията в по-дълбоките слоеве на , вече интелектуалното , общество се проявява по друг начин - mental harassment например . Това , което искам да кажа - агресията в училище е видима и с просто око , а в службата на родителите ви - тя не е от толкова физическо-брутален тип (не съм сигурен , че има такова определение XD Т.е. там агресията не бива показвана на другите под формата на нанасяне на физически щети) , там всичко е прикрито или поне не се забелязва чак толкова лесно .

За тези , които ги мързи да четат - моето мнение , че агресия навсякъде има , защото и хората са животни , а при животните агресията е всекидневие . Проблема при агресията в училището/детските градини/изобщо при юношите , е че те действат преди да мислят , не прикриват своите намерения и затова на нас ни изглежда , че тя е нечовечна , анти-хуманна , но всъщност агресията на работното място при възрастните е много по-опасна - тя е прикритата , не очакваш , че хората около теб ще ти забият нож в гърба - когато го направят те боли много повече , отколкото открита , дълбока , рана някъде по тялото ти и там болката не отшумява лесно , а раната може и да не зарастне .
fustyk1
fustyk1
Doujinshi [доужиншита]
Doujinshi [доужиншита]
Female
От : Япония
Рожден ден : 29.11.1998
Години : 25
Мнения : 528
Дата на рег. : 14.07.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Hight School of the Dead.

red Re: Агресията в училище

Пон Авг 08, 2011 2:04 am
В моето училище, най-редовно се натъквам на груби изръзи като "глей та пача" или "кфо ма глеаш' уе педал" и т.н. Тези грозни думи най-редовно водят до агресия, дори и така наречено "най-миловидния" човек би се обидил от някоя груба дума. Ставала съм многократно на бой при момичета и момчета, понякога всичко свършва със счупен нос, изкълчена китка, кравоизлив и т.н.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Не е чесно спрямо нас самите, ако толкова много се обичаме и не желаем да бъдем ние самите наранени, нека просто не се обиждаме взаимно, ако не можем да се здържим просто да броим до 10 да премислим нещата и ако сме толкова опурити, че да си казваме, че сме абсолютно прави нека тогава да си кажем грозните думи на ум. Това води до по малко насилие или така нареченото "холиганство". Многократно днешното поколение на моята възраст започват да се държат вулгарно и надменно. Имат се за повече от другите. Просто нека бъдем себе си и приятелски настроени към всички дори един човек да не ни е приятел нека го поздравим с една усмивка и нищо повече.
Много ли се изисква от нас?
avatar
Mega Pwn!
Непобедим
Непобедим
Male
От : Не е известно
Рожден ден : 06.10.1995
Години : 28
Мнения : 5216
Дата на рег. : 09.07.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Basilisk;Samurai 7;Bakemonogatari;Mirai Nikki

red Re: Агресията в училище

Пон Авг 08, 2011 3:18 pm
Ахаха...схванах , ако напиша твърде много като обем , никой няма да го забележи ? Ми добре тогава ... няма да говоря повече , докато някой не прочете по-горе написаното от мен - ще разберете , защо има агресия не само в училището .
L E X Ĭ
L E X Ĭ
Голям фен
Голям фен
Female
Мнения : 2585
Дата на рег. : 08.07.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета:

red Re: Агресията в училище

Пон Авг 08, 2011 3:33 pm
За съжеление трябва да се съглася с Венци. Агресията не е само в училище, тя е в метрото, в работата, в автобуса, в блока, по улиците etc. Тя е навсякъде. Никога, ама никога няма да се отървем от нея. Надали тука всичките сте агънца и не сте проявявали агресия някога през живота си. Била съм и от двете страни на реката и преценката ми е че, когато си агресивен се изкачваш в йерархията на хората, които те обграждат, но когато решиш, че не искаш да си такъв се превръщаш в аутсайдер. Решение няма, това е- като животните сме. Ядеш или биваш изяждан.
liuba4e
liuba4e
Състезател
Състезател
Female
От : Страната на Мухъла!
Рожден ден : 04.09.1993
Години : 30
Мнения : 1230
Дата на рег. : 05.02.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: ,,Naruto'' , ,,Samurai 7'' ;

red Re: Агресията в училище

Сря Авг 10, 2011 10:33 pm
Sweeney Todd написа:
liuba4e написа:Има ли агресия? За, какво задавате този въпрос, след като знаете, че има? Ама само ей така за кеф нали?
Да, това е, позна за кеф. Темата е направена да се сподели гледните точки на хората и всеки да каже какво мисли за проблема. Не е за кеф или да се заблувдаваме от очевидното.

И като прочете гледните точки на хората, стана ли ти малко по - зле? Нима ти е хубаво да чуеш, че има хора, които са в по - лощо състояние от теб, така ли? Браво, поздравления за ТЕБ.

Като казахте великите си идеи и гледни точки, променихте ли нещо? Агресията си грабна чукалата и си тръгна. Обвинявам Ивето, защото тя раздразни чрез тази тема не малко хора. Сигурно на всички ви олекна като си изляхте душичката? Вместо да дрънкате в някакъв форум, споделете проблемите си с родителите. Те са най - голямата ви подркрепа, а не някакви пулъовци, които само се смеят на искрените ви изповеди. Спрете да се криете на тъмно в ъгъла, а споделяите с майките си. Те са най - големите ви приятели, а не гангстерите на улицата, които само ви използват. Не разбирам толкова ли е лошо да поискате емоционална помощ от семейството си? Отидете при тях, а не при нас. WTF
avatar
Mega Pwn!
Непобедим
Непобедим
Male
От : Не е известно
Рожден ден : 06.10.1995
Години : 28
Мнения : 5216
Дата на рег. : 09.07.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Basilisk;Samurai 7;Bakemonogatari;Mirai Nikki

red Re: Агресията в училище

Сря Авг 10, 2011 11:05 pm
liuba4e написа:Не разбирам толкова ли е лошо да поискате емоционална помощ от семейството си? Отидете при тях, а не при нас. WTF

Трудно е , поне за мен , не защото няма не ме разберат , ами защото в голяма степен искам сам да решавам проблемите си и да съм самостоятелен - ако поискаш помощ , в очите на другите ставаш слаб , а в природата - слабите не са на върха на хранителната верига . Тоест , не обичам да се размеквам (поне не пред хората) , предпочитам като имам проблем с нечие поведение сам да си го реша . Може би затова мразя да работя в отбор ... предпочитам да съм сам-самичък , различен индивид , отколкото - "просто още един "гениален" отворко от еди-коя си групичка" . Освен това , за вас да си аутсайдер е нещо безсмислено , за мен пък е страхотно - споделянето на болката не я прави по-лесна за преглъщане .

Освен това , никой ли няма да прочете какво съм написал (освен Алз) - а после се питате защо искам да съм аутсайдер - просто защото аз разбирам , защо някои неща се случват , но хората около мен , водени от чужди идеи - не .

И сега съм сигурен , че liuba4e ще почне да ми говори , че не е добре да си аутсайдер и как така съм аутсайдер , като и аз , като всички други , се събирам с приятели и т.н. ... много просто - аз нямам приятели , не искам и да имам , за мен те са просто познати , които рано или късно ще те изоставят за собствени облаги . Болката , таена само в теб , е болка , която няма да изчезне , но ще те боли само теб - споделяйки с някого друг просто правиш нещата по-зле , защото ако те реално държат на тебе , почти колкото на себе си , те ще приемат твоята болка , но на тебе няма да ти олекне - напротив , така болката ще се множи и няма да страдаш само ти .

Има и друга причина , да не споделям много неща с родителите си - АЗ НЕ СЪМ СИГУРЕН , ЧЕ ГИ ОБИЧАМ ... НЕ СЪМ СИГУРЕН , ЧЕ ОБИЧАМ КОГОТО И ДА Е . УВАЖАВАМ ГИ , ТАКА Е , СЛЕДВАМ СЪВЕТИТЕ ИМ , ВЪРША ТОВА , КОЕТО ТЕ ПОИСКАТ ОТ МЕН , НО ОТКОГА УВАЖЕНИЕТО Е РАВНО НА ЛЮБОВ ? ВСЪЩНОСТ , ОТКОГА ЛЮБОВ РЕАЛНО СЪЩЕСТВУВА ИЗВЪН ФИЛМИТЕ ? ЛЮБОВТА Е ДА УМРЕШ ЗА НЯКОГО ДРУГ , НО ПРИМИТИВНОТО СЪЩЕСТВУВАНЕ НА ЧОВЕКА КАТО БИОЛОГИЧЕН ВИД НЕ МУ ПОЗВОЛЯВА ДА ЗАГЪРБИ ИНСТИНКТА СИ ЗА САМОСЪХРАНЕНИЕ .
liuba4e
liuba4e
Състезател
Състезател
Female
От : Страната на Мухъла!
Рожден ден : 04.09.1993
Години : 30
Мнения : 1230
Дата на рег. : 05.02.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: ,,Naruto'' , ,,Samurai 7'' ;

red Re: Агресията в училище

Сря Авг 10, 2011 11:42 pm
Толкова ли съм предвидима в очите ти Венци? Може би за толкова малко време найстина си ме опознал. И знаеш ли все повече общи неща откривам с теб? Странно, а?

Знаеш ли Венци, ще ти разкажа една история, която я помня още от малка. Бях на 3 или 4 години и си спомням, че бяхме с баща ми и братовчедките ми. Денят беше слънчев, не много горещ, но приятен. Докато си вървяхме намерих едно малко, гумено Мечо Пух. Подминах го, но желанието ми да се върна и да го взема бе по - голямо, от разума, който ми казваше, че е мръсно и нечисто. Но аз се върнах, взех го и когато се прирахме, го дадох на сега починалата ми баба да го измие. И когато го взех, бях най - щастливата на света и тогава си мислех колко прекрасен е светът. Мислех, че няма нищо което да развали доброто в света. За съжаление, именно, защото споделях с хората се стигна, чак и до смърт. От тогава насам съм аусайдер. Такъв, който живее пред компютъра и единсвените хора с които контактува са хората в този форум, facebook и skype. Жалка ли съм? Не мисля. Търся ли съжаление - не?

Цял живот съм аустайдер Венци, и проклета да съм ако съжалявам за това. Преживяла съм такива неща, които биха побъркали дори и 30 годишен човек. Правила съм по - големи грешки дори и от майка си. Не знаеш колко пъти се опитвам да говоря с хората и все не успявам.

Минаха толкова много години, а аз все още нямам верен приятел. Никой не би се хвърлел в огъня заради мен, а аз милостивата се опитвам да помагам на кого ли не. Жалко и тъпо е, че никой не се опитва да помгне на мен, освен майка ми. Сега сядаме на леглото и си споделяме. Е предимно тя говори, защото аз няма какво да и кажа. Но си спомням, че като малка ме е биела, заради грешките ми, а аз умната не съм плакала, просто съм гледала на кръв. Да си самотен обаче не е толкова лощо. Найстина ако споделяш с някого само губиш. Възползвайки се от болката ти стават толкова лицемерни, колкото никога не са били. Но хубавата страна на болката е, че те прави по - силен, по - издържлив.

До преди няколко години и аз не обичах семейството си. Бях надменна, лицемерна и глупава, но сега осъзнавам, че те са моето съкровище и колкото повече ги обичам толкова повече, ги ревнувам. И съжалявам, че допуснах това да се случи, защото сега болката от техните думи е двоина, но и моите не са празни приказки ( е поне се надявам).

Венци, обичай ги, те са твоето спасение. Единсвената спасителна лодка. Повярвай не е толкова лошо да обичаш, чувсвото е върховно.

А за коментарът ти, айде от мен да мине - прав си. Всяка дума.
Sweeney Todd
Sweeney Todd
Manga Master
Manga Master
Male
От : Мадагаскар
Мнения : 7469
Дата на рег. : 03.04.2009

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: няма да ти кажа. :D:D:D:D

red Re: Агресията в училище

Пет Авг 12, 2011 11:44 am
liuba4e написа:
Sweeney Todd написа:
liuba4e написа:Има ли агресия? За, какво задавате този въпрос, след като знаете, че има? Ама само ей така за кеф нали?
Да, това е, позна за кеф. Темата е направена да се сподели гледните точки на хората и всеки да каже какво мисли за проблема. Не е за кеф или да се заблувдаваме от очевидното.

И като прочете гледните точки на хората, стана ли ти малко по - зле? Нима ти е хубаво да чуеш, че има хора, които са в по - лощо състояние от теб, така ли? Браво, поздравления за ТЕБ.

Не ми е кеф, ама такъв е светът. Няма нужда да плюеш по темата, да изнасяш лекции и да даваш съвети. Всеки знае, как да се оправя. Просто приемаш темата не в смисъла, в който е създадена. Заключвам темата. Това не е място за спор!!!
Sponsored content

red Re: Агресията в училище

Върнете се в началото
Similar topics
    Права за този форум:
    Не Можете да отговаряте на темите