Вход
Намерете ни във facebook
Top posting users this week
No user

Агресията в училище

+14
fustyk1
Mega Pwn!
liuba4e
Bloody_Merry
lenalee.lee258
Аллiie ™
Tobidara
Sweeney Todd
sakura46
-*-What The Hell-*-
Thэ Dark Girl
agressivebitch
kiki_chan
IVE-STORM(bg)
18 posters
Go down
IVE-STORM(bg)
IVE-STORM(bg)
ГЛАВЕН АДМИНИСТРАТОР
ГЛАВЕН АДМИНИСТРАТОР
Female
От : Казанлък
Рожден ден : 28.11.1994
Години : 29
Мнения : 6266
Дата на рег. : 29.04.2008

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: █Death Note█Kuroshitsuji█Attack on titan█

red Агресията в училище

Нед Мар 27, 2011 7:36 pm
First topic message reminder :

Какво мислите има ли агресия?
Били ли сте жартва?
Има ли начин да спрем насилието или поне да го намалим?

Агресията в училище - Page 2 Wanna_fight_by_MixedMilkChOcOlate
Насилието в училище е ежедневие, понякога дори не го забелязваме...
Всичко може да започне така невинно и да прерасне в голяма разправа и дори до бой. Често се започва с някоя обидна дума и псуване. Ежедневно агресията може да бъде под формата на: крадене на чанти, взимане на телефони, изнудване за пари, псуване или ходене до магазина.
Как може да спрем това???
Аз лично също съм имала разправа и се е стигало до бой, но след това натупах момичето, което ме ядоса(взе ми телефона и пращаше смс-и, а после стана голям скандал...) и после казах на класната.
Вие имали ли сте подобна ситуация?


Последната промяна е направена от IVE-STORM(bg) на Пон Апр 04, 2011 10:39 pm; мнението е било променяно общо 1 път (Reason for editing : премахвам темата от ГЛОБАЛНИ (^_^))

liuba4e
Състезател
Състезател
Мнения : 1230
Дата на рег. : 05.02.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: ,,Naruto'' , ,,Samurai 7'' ;

red Re: Агресията в училище

Сря Авг 10, 2011 11:42 pm
Толкова ли съм предвидима в очите ти Венци? Може би за толкова малко време найстина си ме опознал. И знаеш ли все повече общи неща откривам с теб? Странно, а?

Знаеш ли Венци, ще ти разкажа една история, която я помня още от малка. Бях на 3 или 4 години и си спомням, че бяхме с баща ми и братовчедките ми. Денят беше слънчев, не много горещ, но приятен. Докато си вървяхме намерих едно малко, гумено Мечо Пух. Подминах го, но желанието ми да се върна и да го взема бе по - голямо, от разума, който ми казваше, че е мръсно и нечисто. Но аз се върнах, взех го и когато се прирахме, го дадох на сега починалата ми баба да го измие. И когато го взех, бях най - щастливата на света и тогава си мислех колко прекрасен е светът. Мислех, че няма нищо което да развали доброто в света. За съжаление, именно, защото споделях с хората се стигна, чак и до смърт. От тогава насам съм аусайдер. Такъв, който живее пред компютъра и единсвените хора с които контактува са хората в този форум, facebook и skype. Жалка ли съм? Не мисля. Търся ли съжаление - не?

Цял живот съм аустайдер Венци, и проклета да съм ако съжалявам за това. Преживяла съм такива неща, които биха побъркали дори и 30 годишен човек. Правила съм по - големи грешки дори и от майка си. Не знаеш колко пъти се опитвам да говоря с хората и все не успявам.

Минаха толкова много години, а аз все още нямам верен приятел. Никой не би се хвърлел в огъня заради мен, а аз милостивата се опитвам да помагам на кого ли не. Жалко и тъпо е, че никой не се опитва да помгне на мен, освен майка ми. Сега сядаме на леглото и си споделяме. Е предимно тя говори, защото аз няма какво да и кажа. Но си спомням, че като малка ме е биела, заради грешките ми, а аз умната не съм плакала, просто съм гледала на кръв. Да си самотен обаче не е толкова лощо. Найстина ако споделяш с някого само губиш. Възползвайки се от болката ти стават толкова лицемерни, колкото никога не са били. Но хубавата страна на болката е, че те прави по - силен, по - издържлив.

До преди няколко години и аз не обичах семейството си. Бях надменна, лицемерна и глупава, но сега осъзнавам, че те са моето съкровище и колкото повече ги обичам толкова повече, ги ревнувам. И съжалявам, че допуснах това да се случи, защото сега болката от техните думи е двоина, но и моите не са празни приказки ( е поне се надявам).

Венци, обичай ги, те са твоето спасение. Единсвената спасителна лодка. Повярвай не е толкова лошо да обичаш, чувсвото е върховно.

А за коментарът ти, айде от мен да мине - прав си. Всяка дума.
Sweeney Todd
Manga Master
Manga Master
Мнения : 7469
Дата на рег. : 03.04.2009

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: няма да ти кажа. :D:D:D:D

red Re: Агресията в училище

Пет Авг 12, 2011 11:44 am
liuba4e написа:
Sweeney Todd написа:
liuba4e написа:Има ли агресия? За, какво задавате този въпрос, след като знаете, че има? Ама само ей така за кеф нали?
Да, това е, позна за кеф. Темата е направена да се сподели гледните точки на хората и всеки да каже какво мисли за проблема. Не е за кеф или да се заблувдаваме от очевидното.

И като прочете гледните точки на хората, стана ли ти малко по - зле? Нима ти е хубаво да чуеш, че има хора, които са в по - лощо състояние от теб, така ли? Браво, поздравления за ТЕБ.

Не ми е кеф, ама такъв е светът. Няма нужда да плюеш по темата, да изнасяш лекции и да даваш съвети. Всеки знае, как да се оправя. Просто приемаш темата не в смисъла, в който е създадена. Заключвам темата. Това не е място за спор!!!
CrAzY bOy *-*
CrAzY bOy *-*
Модератор
Модератор
Male
От : *****
Рожден ден : 14.09.1999
Години : 24
Мнения : 103
Дата на рег. : 26.08.2013

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuden|Death Note|D -gray man|Fairy Tail|Sword Art Online|

red MhM

Пон Авг 26, 2013 6:30 pm
Ami agresiq ima .. naprimer az edin pat vidyah na ulicata ... edni mom4eta iznudvaha edno momi4e za pari .. Агресията в училище - Page 2 242502
avatar
Mega Pwn!
Непобедим
Непобедим
Male
От : Не е известно
Рожден ден : 06.10.1995
Години : 28
Мнения : 5216
Дата на рег. : 09.07.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Basilisk;Samurai 7;Bakemonogatari;Mirai Nikki

red Re: Агресията в училище

Пон Авг 26, 2013 8:20 pm
lol,how immature съм бил преди 2 години. :D
Та,crazy boy,wtf човек,ти не прочете ли правилата?Както във всеки друг български форум тук написаното се изисква да бъде на кирилица.Ще ти предложа няколко неща:прочети правилата и любезно помоли администратор или модератор да ти редактира мненията написани на..."нечетовица".Това са само предложения,разбира се,ако искаш не го прави,но по-късно може,с цел отстраняване на проблема, да бъдеш наказан.

Така,за да не бъде spam,смятам да напиша нещо по темата.(А и ще мога да "редактирам",това което доста по-рано съм казал относно проблема)

Агресията съществува,но защо?Агресията е проявление на вътре-видова конкуренция.Извън проявлението й като такава агресията се превръща в инстинкт,целящ да запази целостта на индивида,наранявайки индивиди от друг вид и застрашавайки функционалността на чисто материалното му обкръжение.
Причината агресията да бъде толкова силно изразена при подрастващите?Смята се(или поне аз мисля така),че при децата и юношите в онази "То-Аз-Свръх Аз" триада "То" доминира."То" представлява сбор от всички естествени нужди на индивида,неговия инстинкт.Инстинктът (за самосъхранение) се стреми да осигури на индивида жизненост.Чувствайки се застрашен без ,значение по какъв начин,индивидът ще предприеме действие воден именно от своя инстинкт."То" обаче се контролира от "Свръх-аз" - именно свръх-егото поставя "границите на допустимото",като тези граници биват "моделирани" от родителите(настойниците) на подрастващия.Та,в крайна сметка отново опираме до възпитанието.Импулсът да защитиш себе си и своите притежания винаги са налице,въпросът е обаче дали "Свръх-аз"-ът може да ги "заглуши".Младият индивид не се подчинява на своето "Свръх-его" и именно затова той не може да сдържи своята агресия,която си е директна проява на "То".Обаче,има и друг проблем - различната степен на съзряване в зависимост от пола на индивида.Именно затова при момчетата се наблюдава интензивна агресивност в юношеските им години.Освен това,при тях се намесва и възприятието за "идеален социален Аз",тъй като според повечето момчета,чието детство бива посветено в идеализирането на фиктивни образи на индивиди физически доминиращи други (т.нар. "супер герои") в тях се заражда идеята,че правейки същото те ще издигнат статута си в социален аспект.Същото може и да се наблюдава и при момичетата,макар по-ранното им съзряване спрямо момчетата.
CrAzY bOy *-*
CrAzY bOy *-*
Модератор
Модератор
Male
От : *****
Рожден ден : 14.09.1999
Години : 24
Мнения : 103
Дата на рег. : 26.08.2013

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuden|Death Note|D -gray man|Fairy Tail|Sword Art Online|

red Re: Агресията в училище

Пон Авг 26, 2013 8:43 pm
Amii .. takamm ne pi6a s bg bukvi za koeto se izviniyavam iskreno ... 0.o .. klavieturata mi s erazvali... i pi6a s starata ... na koyato nema bg bukvi ( ne e oginalna) a kolkoto do pravilata.. znam gi mnogo po dobre ot teb .. Moderator sam na sayt :| ... spoko 6te pomolya nekoy da mi go istrie .. xDD ; )

P.S IZVINYAVAM S E 4E PI6A S LATINSKI BUKVI
CrAzY bOy *-*
CrAzY bOy *-*
Модератор
Модератор
Male
От : *****
Рожден ден : 14.09.1999
Години : 24
Мнения : 103
Дата на рег. : 26.08.2013

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuden|Death Note|D -gray man|Fairy Tail|Sword Art Online|

red Re: Агресията в училище

Пон Авг 26, 2013 8:45 pm
.... wtf???
avatar
Mega Pwn!
Непобедим
Непобедим
Male
От : Не е известно
Рожден ден : 06.10.1995
Години : 28
Мнения : 5216
Дата на рег. : 09.07.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Basilisk;Samurai 7;Bakemonogatari;Mirai Nikki

red Re: Агресията в училище

Пон Авг 26, 2013 8:58 pm
CrAzY bOy *-* написа:a kolkoto do pravilata.. znam gi mnogo po dobre ot teb .. Moderator sam na sayt :|  ...
dude,има програми кирилизатори...that's the point.Относно това,че знаеш правилата по-добре от мен - не бих спорил за това,просто ще изтъкна колко неуместен аргумент използва.Дори да си модератор в сайт какво значение има?Възможно е да има разминавания.
CrAzY bOy *-*
CrAzY bOy *-*
Модератор
Модератор
Male
От : *****
Рожден ден : 14.09.1999
Години : 24
Мнения : 103
Дата на рег. : 26.08.2013

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto Shippuden|Death Note|D -gray man|Fairy Tail|Sword Art Online|

red Re: Агресията в училище

Пон Авг 26, 2013 10:01 pm
Polu4aya se golyam spam neka da go opsidim ... na LS .. a pak .. nyamah vreme da instaliram nikakvi programi a i ne tryabva . za6toto 6te si kupa nova klavietura
Lifeholic
Lifeholic
Приятел
Приятел
Male
От : Русе
Рожден ден : 28.01.1993
Години : 31
Мнения : 945
Дата на рег. : 20.01.2013

red Re: Агресията в училище

Пон Авг 26, 2013 10:11 pm
Цели четири години съм била подлагана на тормоз от страна на съучениците си и съм била пълен аутсайдър. Защо? В техните очи бях различна. Никой не го интересуваше, че причината, поради която бях освободена от физическо или поради която бях необщтителна и бавна, е че имах диагноза начален стадии на епилепсия. Никой не се интересуваше от това или от това как се чувствам докато понасям ред обиди, подигравки, номера и кражби. Това се получава от неправилно възпитание и нещата стават все по-зле през последните години, по мои наблюдения, а и по статистика. По мое мнение, както и по психологически данни, човек се възпитава до 5-годишна възраст. След това и да се опитваш да му набиеш нещо в главата, няма да се получи. А какво правят съвременните родители. Още като се роди детето: то няма да спи при другите бебета, ще спи при мен - и по цели нощи й виси по циците в родилното. След това "ама то това бебе, защо не заспива без мен".. После пък, детето иска това, иска онова.. и ти да речем имаш пари и му купуваш, независимо с повод или без повод. И то остава с впечатлението, че тези пари идват от въздуха. За да получиш нещо, трябва да дадеш, и е много важно това да го знае всеки човек, много е важно да накараш детето да го разбере, да го изпита, като един от законите на тази планета. Аз не съм лишавана от нищо, но получавах подаръци само по празници или с повод. Когато детето направи нещо нередно, родителите веднага отсичат "то е малко и не разбира, не му се карайте".. Да, но ако не му се обясни, че греши и защо не е редно да прави така, утре или вдугиден пак ще го повтори. И след това се питай, защо днешните деца са такива келеши.
Въпреки това, не мразя никого. Тези четири години ме направиха човека, който съм днес. Осъзнах много неща, направиха ме по-силна и след като отидох в друго училище, срещнах страхотни хора - приятели, които са до мен и до днес. Благодарна съм за всичко. Но никой не заслужава подобно отношение. Чувала съм за самоубийства, убийства, случаи, в които се стига до болницата. Родителите сериозно трябва да се вземат в ръце (учителите също)..
BakaNoKen
BakaNoKen
Любител
Любител
Male
Рожден ден : 12.05.1992
Години : 31
Мнения : 214
Дата на рег. : 18.10.2013

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Кои анимета са ти любими?

red Re: Агресията в училище

Вто Окт 22, 2013 7:30 am
Агресия в училищата има! Браво бе гений! Сам ли стигна до този извод или някой ти помогна?! ( Аааа! Не ми обръщайте внимание, размишлявам на глас... тоест... абе схванахте! ) Агресията е навсякъде! Дори и в децката градина. Света на възрастните също не е особено различен. За животинския свят пък да не говорим. И тъй... Ето го и моя опит от бойното поле. Клик.... Какъв клик? Ааа все едно... Клик! В училище и на мен ми се е случвало да ме тормозят. Дам... Но това беше лоша идея... Лоша за тях! От къде да знаят тъпите лапета, че техния не особено общителен и странен съученик, е истински звяр и владее кунг - фу?! Та след като си побъбрих с някой от тях ( на високи децибели), разхвърлих няколко стола и по изтупах някой друг досадник, че беше много прашен... Агресията в училище - Page 2 787605 Ами всички единодушно се съгласиха, че животът е много по - хубав ако не се закачат с мен. ( И бяха много "щастливи"! Разбрах го от "доволните им "физиономии") После се получаваха и малко проблеми след като завърших училище, които реших по същия начин ( като изключим столовете ). Иначе не съм фен на насилието. До сега не съм използвал уменията си за да тормозя някой по - слаб от мен, стига да не ме предизвикват съм душичка. ^^ Пък и когато го правят, трябва да се постараят. А сигурно се чудите, защо ви разправям тази свръх скучна история, част от моя страшно безинтересен живот? Ами, за да ми служи като аргумент, макар и доста калпав. И тъй... Единствената защита от агресията е с десет пъти повече агресия! Агресията в училище - Page 2 686 Е добре де! Не съвсем, но 99% от случаите се решават така. Ако агресорите разберат ясно че ще си имат проблеми, те изчезват по - бързо от Худини. Като цяло са слабаци избиващи разни комплекси или група от садисти, които имат нужда да тормозят някой по - слаб от тях по една, или друга причина и то само, за да се чувстват добре. Тези твари си пълни нещастници . (Това май вече го казах. ) И освен това се пречупват адски лесно, като... Като шоколад! ( Ммм обожавам шоколада Агресията в училище - Page 2 4949) Ооо супер! За какво ви говорех? Замислех се за шоколада и ми се изплъзна... А уж щях да съм сериозен... По дяволите 07:16 е! Крайно време е да започна с "медитацията" в легнало положение, със затворени очи, в която съм неподвижен като труп за няколко часа. Да! Току - виж ми дошла някоя умна мисъл!
Sponsored content

red Re: Агресията в училище

Върнете се в началото
Similar topics
    Права за този форум:
    Не Можете да отговаряте на темите