Вход
Намерете ни във facebook
Top posting users this week
No user

Go down
rosi_rosi
rosi_rosi
Учaщ се
Учaщ се
Female
От : Там където желаеш да си, но не можеш да бъдеш...
Рожден ден : 13.06.1997
Години : 26
Мнения : 178
Дата на рег. : 28.09.2009

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto (Shippuuden); Death Note; Bleach; B-Gata H-Key; Itazura na Kiss; Pandora Hearts; Zero no Tsukaima; Darker Than Black; Fairy Tail; Kaze no Stigma; Special A; Shugo Chara; Elemental Gelade; Myself Yourself; Vampire Knight; и много, много други.

red The life of a lady... [коментари]

Вто Авг 21, 2012 1:25 am
Вашето мнение за фика? The life of a lady... [коментари] 787605
Mrs. Murderer
Mrs. Murderer
Развиващ се
Развиващ се
Female
Рожден ден : 10.12.1995
Години : 28
Мнения : 35
Дата на рег. : 04.07.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto, Fairy Tail, Beelzebub, Death Note

red Re: The life of a lady... [коментари]

Вто Авг 21, 2012 10:16 pm
Така... хареса ми. Да идеята е изтъркана, но ми допадна. Не видях правописни грешки /само една от невнимание - голяма част от горките женНи/, на места имаше някоя и друга изпусната запетая, но не е нещо фатално. smile Това, което не ми допадна е, че Сакура не се смята за по- различна, а по това, което прочетох /карети, имения и гувернантки/, времето е някъде периода 14-17 в., та... моето мнение е, че човек с розова коса по това време определено е бил различен. И на места мисля, че можеше да сложиш още малко описания, както и да доуточниш нещата за дебютантските балове. Според мен те са за представяна на хората във висшето общество, а не толкова за женене, може да има и такъв елемен и аз да греша The life of a lady... [коментари] 81406 , но не разбрах как от бала се стигна до женитба. The life of a lady... [коментари] 751198 И последно - думата "флирт", не се връзва с времето, смятам, че тя е сравнително по-нова дума и някак не стои на място.
Очаквам втора глава. Успех! smile

* поправка - явно съм проспала правописните грешки rev, но за следващата глава ще бъда по-наблюдателна reading


Последната промяна е направена от Mrs. Murderer на Сря Авг 22, 2012 12:45 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
-*-What The Hell-*-
-*-What The Hell-*-
Филми, сериали, детски
Филми, сериали, детски
Female
От : Korea
Мнения : 14899
Дата на рег. : 10.05.2010

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Kaichou wa maid-sama, Inuyasha, Inu x Boku SS

red Re: The life of a lady... [коментари]

Вто Авг 21, 2012 10:34 pm
Ще посоча грешките ти:

1. очрователно - очевидно е, че е от бързане
2. женни - ъъъ? пише се с 1 "н"
3. грижата - грижат
4. родители те - заедно трябва да е, но това е от бързане.
5. на, който - не трябва да има запетая и трябва да е "на когото"
6. мйка - майка, но пак е от бързане
7. мойте - моИте
8. Притеснявате - отделно е "те"-то
9. да ли - заедно
10. пргърна - прЕгърна
11. усещаме, кога какво трябва да правим. - няма запетая
12. с две кичурчета обрамчващи лицето й Виктория Харуно - след лицето й трябва да има запетая
13. Когата - когато
14. Къкъв - кАкъв се пише. О, Боже. Тази грешка ме уби whoah
15. Искаш да кажеш, - няма запетая
16. по скоро - трябва да има тире
17. Построена от камък - трябва да е "построено" и след "камък" да има запетая




Takaa, като изключим горе-посочените грешки беше добре. Да, историята е много изтъркана, но да видим какво ще стане по-нататък. МНОГО пъти съм казвала да препрочитате нещата си по няколко пъти, за да премахнете поне правописните и пунктуационни грешки. (не, че някой ме е слушал досега, де... >.>)
rosi_rosi
rosi_rosi
Учaщ се
Учaщ се
Female
От : Там където желаеш да си, но не можеш да бъдеш...
Рожден ден : 13.06.1997
Години : 26
Мнения : 178
Дата на рег. : 28.09.2009

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto (Shippuuden); Death Note; Bleach; B-Gata H-Key; Itazura na Kiss; Pandora Hearts; Zero no Tsukaima; Darker Than Black; Fairy Tail; Kaze no Stigma; Special A; Shugo Chara; Elemental Gelade; Myself Yourself; Vampire Knight; и много, много други.

red Re: The life of a lady... [коментари]

Сря Авг 22, 2012 4:54 pm
Ами действието се развива някъде след 1800г. The life of a lady... [коментари] 476926 Не че се стига до женитба от бала, но нали това е представянето и в обществото. Тоест тя е на 18 и вече трябва да се ориентира в тази посока, а балът е нещо като спомагателно за тази работа. Не че ще си хване някой веднага и ще се оженят де :ДД

А за грешките...Ъъъ те са от бързане определено :ДД Уж прегледах главата... hehe Сега като гледам какви думи съм сбъркала и направо ми иде да се самоубия... rev

Иначе мерси за коментарите.blush Другия път ще се постарая повече The life of a lady... [коментари] 787605
`Melody
`Melody
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Страната на чудесата
Рожден ден : 09.02.1998
Години : 26
Мнения : 287
Дата на рег. : 29.12.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto, Naruto Shippuuden, Hakououki Shinsengumi Kitan, Mononoke Hime, Death Note, Durarara, Avatar-the last airbender, cowboy bebop.

red Re: The life of a lady... [коментари]

Пет Авг 24, 2012 7:30 pm

Във ферманището по-долу не се коментират, вече споменатите от другите правописни грешки, така, че няма да е зле да го видиш.

Ако ще и да е най-баналната история, ако се напише увлекателно може да стане нещо наистина завладяващо и специално.
Съветвам те да пишеш по-подробни описания на картини, за да ни вкараш по-лесно в обстановката. Англия, 1800 още са носили бухнали рокли с обръч и щях да се радвам на описание.

- Прекрасна си. Както винаги. А сега да побързаме. – топлите и кафяви очи се взряха в мен. – Но ти всъщност не искаш да знаеш това. Какво има миличка? Притеснявате, че няма да се представиш подобаващо ли?

Подчертаното стои тромаво. Може да кажеш в коментара " топлите й кафяви очи се взряха в мен. След секунда изражението й се промени, сякаш усети моите притеснения и попита:" или нещо от този сорт. The life of a lady... [коментари] 787605

- Миличка, можеш да бъдеш сигурна, че нито една уважаваща себе си млада дама, не се е целувала или флиртувала с мъж. Освен приятелката ти Ино, това момиче държи да опита от всичко в живота. Това ще е първият ви сезон и тепърва има време. Не за целувки, а за флиртуване. Разбира се, може и да се целуваш, но бъди дискретна, знаеш, че ако някой те хване, ще трябва да се омъжиш за човека. Колкото до незнанието ти, не се притеснявай, жените усещаме, кога какво трябва да правим.

Тук Роса обяснява неща на Сакура, които тя вече знае. Все едно родителите ти да ти обясняват толкова подробно нещо, което вече знаеш от обща култура. До колкото разбрах всяко момиче минава през това и е по-вероятно да са и го разказвали и преди, а не във последния момент. Ако все пак искаш да ни го обясниш, ще е по-подходящо чрез диалог в който всеки участник има по изречение-две, а не както по-горе. Какво имам предвид?

"Р: Миличка, можеш да бъдеш сигурна, че нито една уважаваща себе си млада дама, не се е целувала или флиртувала с мъж.
С: Освен Ино.-и двете ни обхвана бурен смях. Може и някоя сценка/спомен как е хванала Ино в крачка.
Р:това момиче държи да опита от всичко в живота.-пак се смеят. Когато смеха отихва Роса продължи-Това ще е първият ви сезон и тепърва има време. Не за целувки, а за флиртуване.
С:Не съм такова момиче, че да целувам всеки кандидат (или нещо от сорта).
Р: Знам, но все пак бъди дискретна-намигва й -знаеш, че ако някой те хване, ще трябва да се омъжиш за човека. Но не се притеснявай, жените усещаме, кога какво трябва да правим."

Това е по-раздвижен диалог. Разликата е, че не натоварва и имаш шанс да вкараш малко бекграунд :D.

- Вероятно си права. И както вече няколко пъти спомена всички мен чакат, трябва да тръгвам.
Подчертаното стои тромаво.

Отново ще си позволя да попаравя "- Вероятно си права...-някакъв коментар за мислите й, объркана ли е etc. След това се изправих и подканих роса-Еее...всички мен чакат. Да вървим. или.... се изправих и отново неособено ентусиазирана подканих Роса да вървим.

Другото, което е-беден речник. (Не се опитвам да те обидя, а да помогна). По-обиковенните думи не хващат окото, но и някои суперсложни и завъртяни термини също могат да отблъснат. Например, "той ме прегърна" можеш да кажеш "той ме стисна здраво в обятията си" etc.
Също имам забележка, че пишеш ненужен текст в авторовия коментар.
Например:
Момиче, побързай моля те, всички теб чакат. – раздразненият глас на Роса, ме изтръгна от мислите ми. Роса Лопес, беше наполовина испанка, наполовина англичанка.

Трябва да е
"Момиче, побързай моля те, всички теб чакат. – раздразненият глас на Роса, ме изтръгна от мислите ми.
Роса Лопес, беше наполовина испанка, наполовина англичанка."
Почти навсякъде е така.

Това е конструктивна критика, която, надявам се, ще вземеш под внимание . Не я пиша с цел да те обиждам или нещо такова. Просто искам да ти помогна с писането на фикчето. Ще чакам продължението и винаги можеш да си 'Едитнеш' главата и да промениш туй-онуй.

Дерзай ^^
rosi_rosi
rosi_rosi
Учaщ се
Учaщ се
Female
От : Там където желаеш да си, но не можеш да бъдеш...
Рожден ден : 13.06.1997
Години : 26
Мнения : 178
Дата на рег. : 28.09.2009

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto (Shippuuden); Death Note; Bleach; B-Gata H-Key; Itazura na Kiss; Pandora Hearts; Zero no Tsukaima; Darker Than Black; Fairy Tail; Kaze no Stigma; Special A; Shugo Chara; Elemental Gelade; Myself Yourself; Vampire Knight; и много, много други.

red Re: The life of a lady... [коментари]

Съб Авг 25, 2012 12:11 am
Мерси за критиката, определено ще я взема под внимание. The life of a lady... [коментари] 787605 А за речника... С другото момиче, с което пишем фика искахме да няма някакви сложни думи и термини... Трябваше да е нещо простичко и леко. Иначе определено съм съгласна с коментарите на всички. Първата глава я е писала моята приятелка втората е написана вече (от мен), но чакам малко преди да я кача. Сега ще я прегледам подробно и ще се опитам да сведа грешките до минимум. А за действието... не се развива точно през 1800, а някъде след този период. The life of a lady... [коментари] 787605 И пак грасиас за коментарите. The life of a lady... [коментари] 787605
`Melody
`Melody
Модератор на раздел "Фикчета"
Модератор на раздел
Female
От : Страната на чудесата
Рожден ден : 09.02.1998
Години : 26
Мнения : 287
Дата на рег. : 29.12.2011

~~АНИМЕ ЛИСТ~~
Любими анимета: Naruto, Naruto Shippuuden, Hakououki Shinsengumi Kitan, Mononoke Hime, Death Note, Durarara, Avatar-the last airbender, cowboy bebop.

red Re: The life of a lady... [коментари]

Съб Авг 25, 2012 4:15 pm
. С другото момиче, с което пишем фика искахме да няма някакви сложни думи и термини... Трябваше да е нещо простичко и леко.

Е да де The life of a lady... [коментари] 787605 и аз не казвам да използвате термини, а по разнообразна реч. Да се види, че е писано от 15-годишни, а не от първокласник. smile
Sponsored content

red Re: The life of a lady... [коментари]

Върнете се в началото
Similar topics
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите